Стрічка новин кафедри

          

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ПУЕТ

11 травня 2024 року для майбутніх вступників в університеті відбувся День відкритих дверей. Захід пройшов у форматі Ярмарку спеціальностей та виступів студентів-спікерів, які представили широкі можливості для професійного та особистісного розвитку в університеті, освітнє середовище та вражаючі досягнення студентів. День відкритих дверей в ПУЕТ – це завжди платформа для обміну враженнями та можливостями для кожного вступника.

Освітню програму «Підприємництво, торгівля та логістика» представляв студент першого курсу, Голова Наукового товариства студентів ПУЕТ Данило Посполітак.

          

30 квітня 2024 р. Урочистості з нагоди закриття Чемпіонату області з основ підприємництва Крок до бізнесу. З вітаннями до команд-переможців звернувся ректор ПУЕТ Олексій Нестуля. Alina Tkachenko привітала керівників команд і запросила на навчання учасників гри до Навчально-науковий інститут денної освіти ПУЕТ. Кубок вручений команді Кибинської гімназії, друге місце у Полтавської ЗОШ №19. Третє місце розділили команди Піщанський ліцей та Заводський ліцей №1. Усі команди-переможці та їх керівники отримали грамоти та подарунки.

Вітаємо переможців! Дякуємо за участь усі команди! Особлива подяка керівникам команд за підготовку учнів з підприємництва!

XІ Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» провели Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ  спільно із Полтавською академією неперервної освіти ім. М. В. Остроградського за підтримки департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації. Змагання проводилися в рамках освітньої програми "Підприємництво, торгівля та логістика".

          

Перший успіх студента освітньої програми "Підприємництво, торгівля і логістика" Данила Посполітака в конкурсі бізнес-проєктів "Бізнес-трамплін". Бажаємо успіхів в подальшій діяльності!

          

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності (Юрко І.В., Михайленко О.М.) спільно із Полтавською академією неперервної освіти ім. М. В. Остроградського за підтримки департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації провели XІ Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Змагання проводилися в рамках освітньої програми "Підприємництво, торгівля та логістика".

І (відбірковий) етап Чемпіонату проводився (онлайн і офлайн) з 10 березня по 12 квітня 2024 року в 12 територіальних громадах, в яких взяли участь 40 команд (160 учнів) із 30 закладів загальної середньої освіти області.

З команд відбіркового етапу,  з 22 по 26 квітня в режимі онлайн на платформі ПУЕТ визначили найкращу команду області із бізнес-симуляції.

У півфіналах взяли участь 13 команд (61 учень), в яких змагалися за найбільший акумульований прибуток за результатами чотирьох кварталів при забороні звільнення/наймання додаткового персоналу.

Переможцями півфіналів стали: Піщанський ліцей Піщанської сільської ради, Кибинська гімназія Миргородської міської ради, Заводський ліцей №1, Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19.

26 квітня 2024 року відбувся фінал змагання, в якому організатори конкурсу змінили умови: команди змагалися за долю ринку (найбільший обсяг продажів) за умови беззбитковості діяльності і стабільної кількості працівників. Команди обрали різні стратегії. Гра була неймовірна: різниця між командами склала менше одного відсотку. Хоча найбільший обсяг продажів отримала команда Піщанський ліцей, але вона допустила збиткову діяльність. Однаковий обсяг продажів мали команди Кибинська гімназія та Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19, однак команда Кибинська гімназія мала більший прибуток, тому зайняла перше місце, а команда Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 – друге. Третє місце розділили команди Піщанський ліцей та Заводський ліцей №1.

Вітаємо переможців! Дякуємо за участь усі команди! Особлива подяка керівникам команд за підготовку учнів з підприємництва!

          

25 квітня 2024 року на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності в рамках ХLVІІ Міжнародної наукової студентської конференції «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2023 рік відбулося засідання секції «Сучасні проблеми організації торгівлі».

Здавалася б, надскладні стресові умови, в яких сьогодні живе і працює вся наша країна, не залишають місця для творчості, натхнення для наукових досліджень. Але це  це не про наших здобувачів вищої освіти. Студенти ПУЕТ вкотре довели, що вони найкращі!

На секції були представлені 12 наукових доповідей  студентів 1- 4 – х курсів освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика». Цікаві, актуальні та змістовні доповіді викликали жваві дискусії серед учасників.

          

24 квітня 2024 року відбулась зустріч студентів освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» та викладачів кафедри із підприємцем - співзасновником українського стартапу у сфері маркетингу та штучного інтелекту Adsme Данилом Орловим. Темою обговорення було як можна створити в Україні стартап: від ідеї та фінансування інвесторами до успіху на ринку. Данило розповів про основні кроки, які проходив як співзасновник:

Студенти та викладачі активно задавали запитання, на які наприкінці зустрічі Данило дав відповіді. І завершуючи свій виступ Данило наголосив, що створення стартапів – високоризикова справа, але кожна невдача – це досвід, який наближає до справжнього успіху.

          

Цього року в чемпіонаті Полтави з основ підприємництва (10 квітня 2024 р.), який традиційно проходить в ПУЕТ в рамках освітньої програми "Підприємництво, торгівля та логістика", брали участь 6 команд. У півфіналах і фіналі учні продемонстрували вміння логічно мислити, працювати в умовах невизначеності, прогнозувати розвиток ринку і брати відповідальність за прийняті рішення. В результаті запеклої боротьби перше місце посіла команда ЗОШ # 19, друге - ЗОШ # 26, третє поділили ліцеї # 33 і 17. Попереду підготовка до Чемпіонату Полтавської області, який відбудеться 22-26 квітня в режимі онлайн.

          

5 квітня 2024. Підготовка до чемпіонату Полтави з основ підприємництва "Крок до бізнесу" пройшла в Полтавській ЗОШ # 19. Через гру визначили команду-переможця і учасників фінальних змагань

          

1 квітня 2024 р. Юрко І.В. провів шкільні змагання з основ підприємницта з учнями полтавського ліцею №13 "Успіх". До міських змагань готові!

          

ВІТАЄМО ДАНИЛА ПОСПОЛІТАКА З ОБРАННЯМ ГОЛОВОЮ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА СТУДЕНТІВ ПУЕТ

28.03.2024 в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися Збори Наукового товариства студентів ПУЕТ. Головою Наукового товариства студентів ПУЕТ обрано  студента групи ПТЛ б-11 Посполітака Данила. Щиро вітаємо та бажаємо молодіжній науковій спільноті ПУЕТ процвітання, наповненості креативними ідеями та новаторських  підходів у вирішенні різноманітних завдань!

          

ХІV Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

27 - 28 березня 2024 року у ПУЕТ відбулася ХІV Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми,  інновації». Ініціатором та організатором проведення конференції виступила кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

На конференції було обговорено проблеми розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого бізнесу в Україні та країнах світу в умовах глобальних економічних змін. Участь у конференції узяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі з України, Республіки Таджикистан, Казахстану, Болгарії. Робота конференції велась за наступними тематичними напрямками у вигляді форуму:

У рамках заходу були представлено 60 доповідей, в обговоренні проблемних питань узяли участь 120 науковців, із них 10 докторів наук.  Під час роботи форуму зафіксовано більше 60 переглядів матеріалів конференції. За результатами роботи конференції підготовлено рекомендації.

Оргкомітет   висловлює подяку учасникам конференції за плідну співпрацю!

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні і за кордоном.

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Полтавський університет економіки і торгівлі повідомляє про проведення XІV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації», яка відбудеться 27–28 березня 2024 року.

Метою конференції є обговорення проблем розвитку внутрішньої торгівлі та мережевого бізнесу в Україні та країнах світу в умовах глобальних економічних змін.

Організатори конференції запрошують узяти участь учених, викладачів навчальних закладів, докторантів, аспірантів, магістрантів, а також фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні та країнах світу.

Інформаційний лист

Матеріали XІV міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

          

В продовження багаторічної співпраці з Надежда Чернобай організовали справжнє свято підприємництва для учнів СКОРОХОДІВСЬКА ГРОМАДА. Юрко І.В. провів тренінг з Данила Посполитак з проєктної роботи та чемпіонат громади з основ підприємництва "Крок до бізнесу". У відбірковому етапі прийняли участь команди Петрівського, Новокочубеївського, Филенківського ліцеїв та Опорного закладу Скороходівський ліцей. Учні отримали досвід у прийнятті комерційних рішень, позитивні емоції та знання зі складання проєктів. Розказали про навчання в Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ, запросили на "Ніч науки" і День відкритих дверей.

          

Студентки освітньої програми "Підприємництво, торгівлі та логістика" Софія Бандеберя і Анна Щелкунова (керівник Юрко І.В.) прийняли участь в конкурсі стартапів в КДТЕУ. Поки що без медалей, але досвід отримали.

          

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ СТУДЕНТІВ ПЕРШОГО КУРСУ ГРУПИ ПТЛ б-11 З КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИМ КАТАЛОГОМ І РЕПОЗИТАРІЄМ

19 березня 2024 року  бібліотека ПУЕТ провела зі студентами-першокурсниками групи ПТЛ б-11  практичні заняття з користування електронним каталогом і репозитарієм. Студенти  ознайомились з рубрикатором каталогу, правилами пошуку і складання списку інформаційних джерел.

          

19 березня Юрко І.В. провів групову консультацію для координаторів чемпіонату області з основ підприємництва "Крок до бізнесу" щодо першого етапу - проведення шкільних змагань і чемпіонатів громад для визначення учасників обласного чемпіонату.

          

14 березня 2024 р. стартувала програма Development and Renovation від Vacuum Deep Tech Acceleration, для участі в якій був обраний проєкт, який представляє команда ПУЕТ (Юрко І.В., Посполітак Д., Щелкунова А.)!

Ця програма - це велика можливість для нас розвинути наш проєкт використання геотермальних вод для виробництва продовольства. Нас чекають онлайн вебінари, груповий менторінг, онлайн та офлайн буткемпи, а також індивідуальне наставництво. Ми впевнені, що програма Development and Renovation допоможе нам зробити наш проєкт ще кращим!

Також, кульмінацією акселераційної програми буде Демо день, на якому ми зможемо поділитися результатами нашої роботи з спільнотою та інвесторами.

Також за посиланням дивіться відеозвіт з трьох днів відбіркового Хакатону "Інновації у сфері глибоких технологій": https://youtu.be/zSktSsRdqMU

Акселераційні програми Science Intensive Innovation та Development and Renovation реалізуються Vacuum Deep Tech Acceleration за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства економіки України спільно з Київським академічним університетом, Ukrainian Startup Fund, YEP Accelerator.

          

14 березня стартував 12-й чемпіонат «Крок до бізнесу» із інструктивно-методичної наради «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи», організатором якого виступає кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності (Юрко І.В., Михайленко О.М., Лісіца В.В.). Протягом місяця пройдуть шкільні змагання, чемпіонати громад і фінал 26 квітня.

          

14 березня 2024 р. Юрко І.В. зі студентами 1-3 курсів освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» ПТЛ-11, 21, 31 відвідали ярмарок вакансій в Дія. Бізнес. Полтава. Навчилися писати резюме, познайомилися із пропозиціями від полтавських роботодавців, дізналися про заходи про підтримку підприємців. Дякуємо diia.business.poltava за цікаву і корисну зустріч!

          

7 березня 2024 року студенти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» під керівництвом доцента кафедри Місюкевич В.І. мали зустріч із стейкхолдерами освітньої програми - представниками всеукраїнської торговельної мережі «EVA». Студенти дізналися про історію створення та розвитку торговельної мережі, особливості та переваги працевлаштування в магазинах мережі «EVA».

          

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА У ЗЗСО м. ГОРІШНІ ПЛАВНІ

5 березня 2024 р. відбулася зустріч з майбутніми випускниками закладів загальної середньої освіти м. Горішні Плавні в рамках профорієнтаційної роботи ПУЕТ.

Доц. Михайленко О.М. презентувала старшокласникам освітню програму «Підприємництво, торгівля та логістика» та провела тренінг з пошуку підприємницької ідеї для започаткування власної справи.

Сучасні учні зацікавлені підприємництвом, вміють працювати в команді, творчо підходять до вирішення завдань, не зупиняючись після невдалих спроб – все це продемонструвала захоплива інноваційна ділова гра «Міст».

Тож освітні можливості кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, які спрямовані на стимулювання підприємницького мислення, можуть стати запорукою успіху молоді у подальшому житті. Тому запрошуємо до нас на навчання і будемо раді поповненню студентської родини ПУЕТ!

          

Командою зі студентами ПТЛ Посполітак Данило, Щелкунова Анна (проєкт № 33) 1-3 березня представляли ПУЕТ у відбірковому хакатоні. Що може бути захопливіше за три дні інтенсивної та продуктивної роботи на Хакатоні "Інновації у сфері глибоких технологій" у форматі Techstars Startup Weekend? Це був неймовірний досвід для нас, де ми мали унікальну можливість розвинути нашу ідею по використанню геотермальних вод у виробництві продовольства, отримати цінний досвід та навчання від 15 провідних менторів та експертів галузі!

Тепер ми готові до нового етапу! Ми щасливі, що наш проєкт обрано серед 100+ учасників та 53 ідей у 30-ку переможців для участі у акселераційній програмі: Development and Renovation

11 березня 2024 року ми розпочнемо новий етап нашого захоплюючого шляху, спрямованого на активну підтримку та розвиток наших стартапів. Дякуємо за цю можливість та незабутній досвід Vacuum Deep Tech Acceleration та партнерам, а також досвідченим менторам і суддям!

Ми хочемо висловити щиру подяку кожному з Вас за участь у відбірковому хакатону «Інновації у сфері глибоких технологій» у форматі Techstars Startup Weekend Kyiv за підтрикми Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

          

В продовження співпраці з Дніпровським технолого-економічним фаховим коледжем на протязі тижня (19-24 лютого 2024 р.) Юрко І.В. провів тренінг «Використання ділових ігор в навчальному процесі» в змішаному режимі. Знайомилися з методикою проведення ділових ігор, конструювали власні інтерактиви, розробляли програму розвитку інтерактивних методів навчання в коледжі. Тренінг пройшов цікаво і з користю. По закінченню учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

          

В лютому 2024 р. в Молодіжному бізнес-центрі ПУЕТ під керівництвом Юрка І.В. розпочали роботу над проектом створення переробного сільськогосподарського підприємства на замовлення полтавського підприємця

          

27 січня 2024 року викладачі кафедри Юрко І.В. та Іванов Ю.В. взяли участь в якості суддів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки по Полтавській області.

          

УЧАСТЬ У МЕТОДИЧНОМУ ТРЕНІНГУ З РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ В ГАЛУЗІ АКРЕДИТАЦІЇ

25-26 січня 2024 р. викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  взяли  участь у важливій події для сучасної освітньої галузі – методичному тренінгу з розвитку професійних компетентностей організаторів акредитаційних процедур ЗВО та гарантів освітніх програм. Учасники тренінгу ознайомилися з актуальними аспектами інституційної акредитації, зауважили на цифровій трансформації в освіті, обговорили новації у системі забезпечення якості вищої освіти в Україні.

В рамках панельної дискуції були представлені доповіді високопрофесійних експертів в гвлузі акредитаційного процесу:

Під час роботи круглого столу "Кращі практики акредитаційної діяльності та її моніторингу" виступили:

За результатами участі у роботі методичного тренінгу викладачі кафедри отримали сертифікати.

          

Доцент кафедри Іванов Ю.В. провів триденний тренінг з бізнес-планування для постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації, домашнього та ґендерно зумовленого насильства.

10 учасників із Полтавщини, Черкащини та Кропивницька відвідали тренінг, на якому вивчали форму, структуру та етапи написання бізнес-планів. Також аналізували роль маркетингової стратегії у розвитку бізнесу, суть операційного та фінансового планів.

Після навчання учасники приступили до написання власних бізнес-планів По завершенню відбудеться захист ідей. За його результатами учасники зможуть отримати фінансову допомогу у вигляді закупівлі необхідного обладнання.

Таким чином люди отримають допомогу на реалізацію власної справи задля поліпшення своєї економічної спроможності.

Ініціатива реалізується в рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні за щедрої підтримки американського народу через проєкт Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна.

          

26 грудня 2023 р. Юрко І.В. прийняв участь в якості експерта бізнес-планів у межах проєкту Карітас Полтава «Школа молодіжного та жіночого соціального підприємництва на Полтавщині».

В пітчингу взяли участь 13 талановитих осіб, які поділилися своїми унікальними ідеями з комісією та аудиторією. Шість учасників/-ниць особливо вразили присутніх своїми концепціями, здобувши найвищі бали за оцінкою їхніх інноваційних підходів та потенціалу реалізації проєктів. Цей пітчинг став не лише майданчиком для виступів, але й унікальною можливістю для учасників та учасниць продемонструвати свої навички, вміння в комунікації та лідерстві.

Ініціативу «Школа молодіжного та жіночого соціального підприємництва на Полтавщині» впроваджує БФ «Карітас Полтава» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

          

Вітаємо студентів із призначенням іменної стипендії Полтавської міської ради

Відповідно до рішень Виконавчого комітету Полтавської міської ради студентам Полтавського університету економіки і торгівлі призначено іменні стипендії:

Стипендія у розмірі 2000 грн. щомісячно призначається студентам, які мають середній бал успішності не менше 4,5 або відзначилися особливими досягненнями у громадській роботі закладу вищої освіти, у сфері мистецтв, науки чи спорту.

Вітаємо стипендіатів і пишаємося успіхами наших студентів. Бажаємо подальших звершень!

          

З 7 по 23 листопада 2023 р. командою бізнес-тренерів університету (Юрко І., Устьян О., Шимановська-Діанич Л., Лісіца В., Михайленко О., Пивоварська К.) були проведені тренінги за програмою «Розробка грантової заявки на започаткування власної справи». Особливістю навчання було поєднання в групі членів родин захисників України, ВПО та студентів ОП ПТЛ -учасників Молодіжного бізнес-центру ПУЕТ. Серія тренінгів організована ГО "Платформа саморозвитку та неформальної освіти" за підтримки громадської спілки «Бізнес Асоціація Захисників України» спільно з ГО "Центр освіти дорослих Полтавщини" у рамках міської цільової програми “Розвиток освіти дорослих у Полтавській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки” за сприяння Комунальної організації “Інститут розвитку міста” Полтавської міської ради.

          

22 листопада в продовження співпраці із «Карітас Полтава» Юрко І.В. провів тренінги для діючих підприємців, котрі претендують на отримання грантів в рамках проекту ELIS «Невідкладна допомога засобами існування громадам, що постраждали від війни в Україні». Історії людей, які вже по два рази відроджували свій бізнес надихають. І жінка, яка вивезла із Північної Салтівки під обстрілами подушку і лампу для манікюра, і маріупольчанка, у якої залишилася лише рецептура власних косметологічних розробок, і підприємець із Бахмута, у якого 24 лютого 2022 року планувалося відкриття цеху з новим обладнанням, - їх усіх об'єднує незламна віра в нашу перемогу. Вони зберегли основне, що є в бізнесі - свій організаторський талант підприємця. З великим задоволенням ділився знаннями, які їм будуть потрібні для отримання грантів на відновлення свого бізнесу.

Велика подяка за підтримку Caritas Ukraine, Caritas Österreich, Caritas Luxembourg, Карітас Швейцарія, Cordaid Catholic Relief Services

#карітасУкраїна #карітасПолтава #карітас #caritasUkraine #caritasPoltava #caritas #Poltava #Elis #Еліс

          

16 листопада підприємці кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Балабан М.П., Іванов Ю.В., Юрко І.В. провели зустріч зі студентами закладів фахової передвищої освіти у формі круглого столу на тему «Підприємництво і логістика в післявоєнній відбудові України». Обговорили зміни в бізнесі під впливом воєнного стану, проблеми економіки України в післявоєнний період та перспективи започаткування власної справи після війни. Порівняли умови ведення бізнесу в України та за кордоном, визначили види підприємницької діяльності, що будуть найбільш затребувані в післявоєнний період. Особливо зацікавило студентів обговорення питань фінансового забезпечення започаткування бізнесу і можливостей отримати гранти. Підвели підсумок, що для того, щоб стати успішним підприємцем або логістом-професіоналом потрібно продовжувати навчання, і такі можливості студенти мають на освітній програмі «Підприємництво, торгівля та логістика»

          

В продовження багаторічної співпраці із Петрівським ЗЗСО І-ІІІ ступенів Юрко І.В. провів навчання школярів основам підприємництва та підготовчий етап Чемпіонату Полтавської області з підприємництва "Крок до бізнесу". Учні продемонстрували високий рівень обізнаності економічних процесів, вміння приймати рішення та аналізувати ринкову ситуацію. Команда-переможець отримала приз, а усі учасники задоволення від гри. А ще учні отримали запрошення на конкурс соціальної реклами, дізналися про освітні програми університету, занурювалися у віртуальну реальність. День в університеті пройшов цікаво і корисно. До наступних зустрічей!

          

8 листопада в рамках проекту ELIS «Невідкладна допомога засобами існування громадам, що постраждали від війни в Україні» в БФ «Карітас Полтава» за підтримки Caritas Ukraine , Caritas Osterreich, Caritas Luxembourg, Карітас Швейцарії, Cordaid, Catholic Relief Services Юрко І.В. провів навчання для ВПО, хто хоче розпочати свій бізнес, котрі подавали свої бізнес-плани на отримання грантів. Претенденти пройшли конкурсний відбір та 70 кращих з них зможуть отримати знання в започаткуванні власної справи, нюансах ведення діючого бізнесу, здобути корисні знайомства та поділитись досвідом один з одним. Наступним етапом для учасників буде безпосередньо захист бізнес-ідей та остаточній відбір тих, хто отримає кошти на започаткування або розвиток власної справи.

          

Протягом листопада доцент кафедри Юрко І.В. проводив тренінги в шести громадах Полтавської області в «Школі молодіжного та жіночого соціального підприємництва на Полтавщині». На тренінгах учасники мали можливість вивчити основні принципи створення фінансової стратегії, визначити ключові фінансові показники, які впливають на успішність їхніх проєктів, та опанувати навички бізнес-планування. Вони також мали можливість обговорити свої ідеї та плани із тренером та отримати цінні поради щодо оптимізації своїх проєктів. Ініціативу «Школа молодіжного та жіночого соціального підприємництва на Полтавщині» впроваджує БФ «Карітас Полтава» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

          

У жовтні 2023 року студенти ПУЕТ групи ПТЛ-21 відвідали ресторанний комплекс «Криниця» по вул. Чураївни, 2а, м. Полтава в рамках програми з виробничої практики спеціальності «Підприємництво, торгівля, логістика». Студенти ознайомились з режимом роботи закладу, подивились на роботу основних виробничих підрозділів, поцікавились виробничим обладнанням, послухали провідних фахівців ресторану про організацію бізнес-процесів закладу.

Наприкінці усі бажаючі прийняли активну участь в дегустації страв ресторану «Криниця».

          

20 жовтня Юрко І.В. провів тренінг із пошуку ідеї для започаткування бізнесу зі студентами Полтавського фахового кооперативного коледжу. Надзвичайно приємно працювати з такими зацікавленими і креативними студентами! Такі зустрічі стали традиційними - до наступного побачення!

          

17.10.2023 у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулась фінальна бізнес гра «Крок до бізнесу», яку організували і провели викладачі кафедри Юрко І.В. та Михайленко О.М. Такі змагання , а по суті бізнес-симуляція, в освітньому процесі кафедри ПТБД існує з 2008 року. Чемпіонати бізнес-симуляції в ПУЕТ проводять з 2013 року як серед студентів, так і серед підприємців.

Нині Кубок виборювали чотири команди, які представляли умовні супермаркети. Там студенти заробляли акумульований прибуток за чотири квартали, напрацьовували різні стратегії, товарний асортимент і націнки.

Переможці фінальних змагань, члени команди «Банкрот» Полтавського фахового кооперативного коледжу, крім перехідного трофею, отримали книги з економіки та запрошення від Молодіжного бізнес-центру ПУЕТ на тренінги «Як написати грантову заявку» та «Як розпочати власний бізнес».

          

ДЕБЮТ ПЕРШОКУРСНИКА ДО ДНЯ УНІВЕРСИТЕТУ

12 жовтня 2023 року відбулося гарне традиційне свято у ПУЕТ - Дебют першокурсника. Наші талановиті студенти групи ПТЛ б-11 на сцені разом зі своїми друзями і сокурсниками. Вітаємо з дебютом!

          

5 жовтня 2023 р. відкритий чемпіонат університету з торговельного підприємництва продовжився за участю студентів Полтавського фахового кооперативного коледжу. Класна гра, хороші стратегії і готовність грати у фіналі!

          

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК У ПУЕТ, ПРИУРОЧЕНИЙ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

4 жовтня 2025 року студенти 1 та 2 курсу освітньої програми "Підприємництво, торгівля та логістика" долучилися до участі у благодійному ярмарку в ПУЕТ, приуроченому до Дня захисників і захисниць України. В цілому на ярмарку вдалося зібрати більше 25 тис. грн., які були передані на потреби ЗСУ. Дякуємо всім небайдужим!

          

Протягом надзвичайно інтенсивних і цікавих шести днів з 27 по 29 вересня та з 4 по 6 жовтня 2023 року – Юрко І.В. та ще 16 викладачів ПУЕТ пройшли навчання за програмою «Базовий курс для тренерів у сфері навчання та освіти дорослих (що ґрунтується на програмі Curriculum GlobALE). Дана навчальна програма спрямована на посилення компетентностей тренерів центрів навчання та освіти дорослих в Україні, а також тренерів, викладачів, інших провайдерів у сфері навчання та освіти дорослих. За основу взята програма Curriculum globALE. Curriculum globALE – це модульна рамкова навчальна програма, яка ґрунтується на компетентнісному підході до навчання викладачів для дорослих у всьому світі. Рівень кваліфікації, який відповідає цим компетентностям, являє собою базовий рівень кваліфікації фахівців у сфері освіти дорослих. Програма Curriculum globALE була розроблена спільно Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Німецьким інститутом освіти дорослих – Центром освіти протягом життя ім. Лейбніца (DIE), Міжнародною радою освіти дорослих (ICAE) та Інститутом освіти впродовж життя ЮНЕСКО (UIL). В Україні програма реалізовувалась протягом 2018-2020 років за сприяння DVV International в Україні та громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих».

Детальніше про Curriculum globALE – на сторінці сайту ЮНЕСКО.

Основні завдання Curriculum globALE:

Тренерками виступили: Олександра Козорог – керівниця освітнього департаменту «Української Гельсінської спілки з прав людини», членкиня правління ГС «Освітній дім прав людини» та ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток», Юлія Тищенко – засновниця Українського незалежного центру політичних досліджень, голова ради УНЦПД, співзасновниця Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію», заступниця керівника центру внутрішньополітичних досліджень НІСД. Їх надзвичайна майстерність та професіоналізм дозволили розкрити потенціал учасників і надати їм практичні знання у сфері освіти дорослих.

За результатами навчання кожен учасник тренінгових сесій готував випускову роботу: розробляв та захищав Програму за фахом та обраною темою, визначав мету, завдання тренінгової програми для конкретної цільової аудиторіі, підтверджував доцільність використання конкретного навчального методу, демонстрував уміння застосовувати на практиці нові форми роботи. Застосування таксономії педагогічних цілей Блума, слугували маркером рівня якості отриманих знань та умінь.

Сертифікати про підвищення кваліфікації отримали 17 НПП ПУЕТ та ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини».

Підвищення кваліфікації стало можливим завдяки стратегії DVV International у розвитку підвищення спроможності Центрів освіти дорослих, які діють в Україні, зокрема на Полтавщині.

Якісна підготовка кваліфікованих кадрів у сфері навчання дорослих не тільки надасть свіжий імпульс в реалізації нових програм для дорослого населення, а й посилить єднання зусиль для Перемоги Украіни та повоєнного розвитку Полтавського регіону.

Програма реалізується за підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва закордонних справ Німеччини

          

26 вересня 2023 р. продовжили змагання чемпіонату університету з торговельного підприємництва. Змагалися менеджери і філологи. Поєднання ризику із тверезим розрахунком принесли досить несподіваний результат. Але найголовніше - отримали навички приймати рішення в умовах невизначеності і задоволення від гри. В очікуванні фінальної гри!

          

22 вересня 2023 р. гра зі студентами спеціальності Міжнародні економічні відносини проходила в постійних повітряних тривогах - довелося більшу частину гри провести в бомбосховищі. Але це не завадило студентам отримати навички управління супермаркетом і задоволення від гри!

          

20 вересня 2023 р. в Молодіжному бізнес-центрі розпочався чемпіонат університету з торговельного підприємництва, який проводять викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльност. Відбірковий етап розпочався зі змагань в академічних групах. Першими оволодівали навичками управління супермаркетом студенти групи ПТЛ-11. Усім сподобалося, а переможці з нетерпінням чекають фінальних ігор.

          

16 вересня 2023 р. в Дія.Бізнес Юрко І.В. провів інтенсив для діючих підприємців "Гранти для бізнеса" за фінансування ЄС і Німеччини в межах програми EU4Business. Вихідний пройшов недарма: сформували фінансові моделі бізнесу

          

13 вересня 2023 р. стартував десятий сезон роботи Молодіжного бізнес-центру. МБЦ зібрав студентів багатьох спеціальностей, з різним досвідом роботи і напрямами діяльності. Але усіх молодих людей об'єднує бажання створювати і розвивати власну справу.

          

11 вересня 2023 р. гарант ОП «Підприємництво, торгівля та логістика» Юрко І.В. провів лекцію для студентів першого курсу усіх спеціальностей про підприємницьку освіту в ПУЕТ. В Університетській освіті для першокурсників розбирали усі можливості для започаткування власної справи ще навчаючись в університеті

          

ВІТАЄМО ПЕРШОКУРСНИКІВ!

28 серпня 2023 року вітаємо студентів-першокурсників освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» з початком студентського життя! Нехай ваші студентські роки будуть яскравими, незабутніми, наповненими неймовірними враженнями та принесуть творчі, професійні та особисті здобутки! Успіхів вам у навчанні та світлого майбутнього!

          

Протягом трьох тижнів липня 2023 р. доцент кафедри Юрко І.В. провів 79 індивідуальних консультацій підприємців і осіб, котрі планують започаткувати власну справу, з підготовки бізнес-планів для участі в конкурсі міні-грантів "Сміливі". Зовсім різні теми, майбутні масштаби бізнесу, досвід участі в грантових конкурсах, регіони України, але усіх учасників об'єднує віра в майбутнє українського бізнесу.

          

Літо - для навчання! 20 липня 2023 року доцент кафедри Юрко І.В. взяв участь в освітньо-консультаційній програмі «Гранти для бізнесу» - практичний інтенсив з написання грантів для бізнесменів, які бажають отримати знання про залучення грошових коштів для свого бізнесу! Освітньо-консультаційна програма організована в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку за дорученням Європейського Союзу та уряду Німеччини реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Захід став можливий за рахунок додаткового фінансування уряду Німеччини. Організатор заходу – Центр Дія.Бізнес у Полтаві

          

ВІТАННЯ ВІД КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПУЕТ

Колектив кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ щиро вітає випускників денної та заочно-дистанційної форм навчання ПУЕТ спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» із довго очікуваною подією - здобуттям освітнього рівня вищої освіти – БАКАЛАВР.

Від усієї душі бажаємо, щоб отримана освіта допомогла реалізувати ваші плани та досягти омріяних професійних висот у МИРНІЙ, ВІЛЬНІЙ І СИЛЬНІЙ УКРАЇНІ!

Вірте у себе! Ніколи не сумнівайтеся у своєму успіху! Удачі та благополуччя вам!!!

З нетерпінням чекаємо вас у новому навчальному році для здобуття наступного освітнього рівня – «Магістр»!

          

ЧЕМПІОНАТ  ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА СЕРЕД СТАРШОКЛАСНИКІВ «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

З 27 лютого до 31 квітня 2023 року в міських, селищних та сільських територіальних громадах проводився відбірковий етап Х Чемпіонату Полтавської області з основ підприємництва серед старшокласників «Крок до бізнесу». За підсумками проведення відбіркового етапу були подані заявки на участь учнівських команд в обласному етапі Чемпіонату, який був  проведений 24-28 квітня з використанням дистанційних технологій. Полуфінальні та фінальні змагання проведи викладачі кафедри Юрко І.В. та Михайленко О.М.

Заявки на участь обласному етапі Чемпіонату подали команди таких навчальних закладів:

Переможцем X Чемпіонату з основ підприємництва серед старшокласників "Крок до бізнесу" стала команда Устивицької гімназії Гоголівської ТГ, друге місце завоювала команда Заводського ліцею №1, третє місце у команд Решетилівського ліцею імені І.Л. Олійника і Піщанського ліцею. Поздоровляємо Чемпіона і призерів! Усім учасникам - велика подяка!

          

Червень 2023 р. Тиждень напруженої роботи Юрка І.В. в якості бізнес-тренера з учасниками конкурсу міні-грантів 2.0 "Сміливі" в Дія.Бізнес І Полтава та CO «Light of Hope»/БО «Світло надії». Попереду індивідуальні консультації з розробки бізнес-планів та отримання грантів для започаткування або розвитку власної справи

          

6 червня 2023 р. гарант освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» Юрко І.В. провів навчання основам підприємництва учнів Ліцею №33 м. Полтава. Навіть повітряні тривоги не завадили навчанню школярів.

          

28-29 травня 2023 р. тренери проєкту Creative Spark Poltava, в якому брав участь ПУЕТ, Александр Устьян (Oleksandr Ustian) та Игорь Юрко разом з Наталія Норіцина провели тренінг для підприємців "Гранти для бізнесу" в Дія.Бізнес.

          

КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ «ВІД НАЙМАНОГО ПРАЦІВНИКА ДО УСПІШНОГО ПІДПРИЄМЦЯ» ДО ТИЖНЯ ЯКОСТІ ТА ДО ДНЯ ПАРТНЕРСТВА У ПУЕТ

23 травня 2023 року кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  в рамках Тижня якості у ПУЕТ та до Дня партнерства  організувала та провела   круглий стіл з підприємцями в режимі онлайн на тему «Від найманого працівника до успішного підприємця».

До участі у круглому столі запрошені підприємці м. Полтави, студенти, викладачі кафедр  ПТБД та менеджменту.

Учасники обговорили низку цікавих та актуальних питань, а саме: новітні  вимоги до найманого працівника, шлях у бізнес сучасного підприємця, чи є особливості у підготовці підприємця і чи потрібно навчати підприємництву, практика студентів для роботодавця – це зайві клопоти, додаткова робоча сила чи нові можливості розвитку.

Велике зацікавлення викликали виступи запрошених гостей  – Ростислава Караптана, засновника та комерційного директора ТОВ «Торгсервіс», учасника Полтавської асоціації бізнесу, Сергія Михайлика, приватного підприємця, засновника компаній Партнер-груп і Оптіма Трейд, Дмитра Петрова, приватного підприємця, голови профспілки малого та середнього бізнесу, Олексія Шубіна, приватного підприємця, власника інтернет-магазинів з торгівлі електротоварами, Андрія Сігіневича приватного підприємця, засновника бізнесу автомийки та хімчистки, Наталії Мостовенко, власниці і директорки дизайн-студії Mosto Design, Наталії Герман, приватної підприємиці, співвласниці школи розвитку та мов "Інтелект".

Слушними думками з приводу організації та розвитку підприємницької діяльності поділилися викладачі кафедри ПТБД – діючі підприємці Балабан М.П., Юрко І.В., Балабан П.Ю.

Зустрічі у форматі спілкування з проблемних питань між  представниками бізнесу, викладацької спільноти та студентства дуже  пізнавальні   і корисні, бо висвітлюють важливі проблеми, які потребують вирішення.

Гарним результатом саме цієї зустрічі стало те, що окремі підприємці висловили готовність взяти наших студентів на практику з подальшим працевлаштуванням!

          

ХІІІ Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

27 - 28 квітня 2023 року у ВНЗ Укоопспілки ПУЕТ відбулася ХІІІ Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми,  інновації». Ініціатором та організатором проведення конференції виступила кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

На конференції було обговорено проблеми розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого бізнесу в Україні та країнах світу в умовах глобальних економічних змін. Участь у конференції узяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі з України, Республіки Таджикистан, Казахстану, Болгарії. Робота конференції велась за наступними тематичними напрямками у вигляді форуму:

У рамках заходу були представлено 80 доповідей, в обговоренні проблемних питань узяли участь 160 науковців, із них 20 докторів наук.  Під час роботи форуму зафіксовано більше 50 переглядів матеріалів конференції. За результатами роботи конференції підготовлено рекомендації.

Оргкомітет   висловлює подяку учасникам конференції за плідну співпрацю!

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні і за  кордоном.

Матеріали конференції

          

Здавалася б, надскладні стресові умови, в яких сьогодні живе і працює вся наша країна, не залишають місця для творчості, натхнення для наукових досліджень. Однак це не про нас. Студенти ПУЕТ вкотре довели, що вони найкращі! 
25 квітня розпочала роботу ХLVІ Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік. В рамках конференції відбулося засідання секції "Сучасні проблеми організації торгівлі", на якій було представлено цікаві, актуальні та змістовні доповіді, що викликали жваві дискусії серед учасників.
Особливу дискусію визвали наступні доповіді студентів:

Сутність системи регулювання міжнародної торгівлі (Шевчук Богдан, студент групи ПТЛ б-31, науковий керівник – Місюкевич В. І., к.е.н., доцентка кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності).

          

День кар’єри ЄС в м. Полтава

У ПУЕТ вчетверте відбувся  День кар’єри ЄС в м. Полтава. Учасники заходу взяли участь у Ярмарку вакансій, який пройшов у офлайн форматі, об’єднавши понад 30 компаній роботодавців та студентів, які мали можливість ознайомитись з актуальними вакансіями та поспілкуватись з роботодавцями.

Завершився День кар’єри ЄС проведенням тренінгів з розвитку soft skills, які відвідали більше 100 учасників.

Викладачі кафедри О.М. Михайленко та В.В. Лісіца провели тренінг «Крок до бізнесу». Учасники тренінгу взяли участь в управлінській грі «Роздрібна торгівля» на основі бізнес-симуляції. Студенти познайомилися з моделлю реальних умов прийняття рішень в діяльності торговельних закладів щодо закупівлі товарів, ціноутворення, формування бюджету рекламних заходів, найму або звільнення персоналу, встановлення рівня оплати праці. Підчас гри кожна команда відчула смак перемоги, отримавши на проміжних етапах найбільші прибутки. В кінці гри привітали основного переможця, розібрали вдалі рішення команд, побачили, як помилкові дії впливають на результат. Всі були одностайні, що «навчатися діючи» дуже захопливо і продуктивно.

          

Профорієнтаційна робота

19 квітня 2023 р. викладач кафедри Михайленко О.М. провела тренінг «Пошук підприємницької ідеї для започаткування власної справи» для випускників Опорного закладу «Решетилівський ліцей імені І.Л. Олійника Решетилівської міської ради». Учні також отримали інформацію щодо перспектив вступу до Полтавського університету економіки і торгівлі, дізналися про особливості навчання за освітньою програмою «Підприємництво, торгівля та логістика».

          

День абітурієнта в ПУЕТ

8 квітня 2023 року у ПУЕТ відбувся День абітурієнта.

Випускники закладів загальної середньої, фахової передвищої освіти ознайомилися зі спеціальностями, особливостями вступу в 2023 році та сучасним кампусом університету.

Особливості та переваги навчання за освітньою програмою «Підприємництво, торгівля та логістика» презентували викладачі кафедри О.М. Михайленко та В.І. Місюкевич.

          

ВІТАННЯ ВІД КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПУЕТ

Колектив кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ щиро вітає випускників заочної форми навчання ПУЕТ спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» із довго очікуваною подією - здобуттям освітнього рівня вищої освіти – БАКАЛАВР.

Від усієї душі бажаємо, щоб отримана освіта допомогла реалізувати ваші плани та досягти омріяних професійних висот у МИРНІЙ, ВІЛЬНІЙ І СИЛЬНІЙ УКРАЇНІ!

Вірте у себе! Ніколи не сумнівайтеся у своєму успіху! Удачі та благополуччя вам!!!

З нетерпінням чекаємо вас у новому навчальному році для здобуття наступного освітнього рівня – «Магістр»!

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» повідомляє про проведення XІІІ Міжнародної науково-прак­тичної інтернет-конференції «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації», яка відбудеться 27–28 квітня 2023 року.

Метою конференції є обговорення проблем розвитку внутрішньої торгівлі та мережевого бізнесу в Україні та країнах світу в умовах глобальних економічних змін.

Організатори конференції запрошують узяти участь учених, викладачів навчальних закладів, докторантів, аспірантів, магістрантів, а також фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні та країнах світу.

Інформаційний лист

          

Вітаємо доцента кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Юрка Ігоря Вікторовича з нагородою - Почесною грамотою виконавчого комітету Полтавської міської ради з нагрудним знаком за багаторічну сумлінну працю на благо Полтавської територіальної громади, професійну майстерність, активну громадянську позицію, підготовку висококваліфікованих фахівців для економіки України, значні досягнення у навчально-виховній, науковій, громадській роботі та з нагоди ювілею!

          

На виконання наказу № 203-Н від 05.10.2022 «Про перегляд, оновлення та затвердження освітніх програм спеціальностей для набору 2023 року» 9 лютого 2023 року проведене розширене засідання кафедри в онлайн форматі. В засіданні взяли участь викладачі кафедри, студенти та стейхолдери – підприємці, директор ТОВ «Теплоінвест Полтава» Пантюх Юрій Михайлович та директор приватного підприємства «Макол-2010» Уряшев Альберт Володимирович. Обговорили освітньо-професійну програму «Підприємництво, торгівля та логістика» та запропонували пропозиції по її вдосконаленню.

          

Профорієнтаційна робота

14 грудня 2022 р. для старшокласників ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Горішні Плавні викладач кафедри Юрко І.В. презентував освітню діяльність ПУЕТ та провів цікавий тренінг з основ підприємництва.

17 грудня 2022 р. в рамках Дня відкритих дверей ПУЕТ викладачі кафедри  Михайленко О.М. та Місюкевич В.І. розповіли майбутнім абітурієнтам про особливості та переваги навчання за освітньою програмою «Підприємництво, торгівля та логістика».

          

Навчання в Міжнародній школі педагогічної майстерності «Create Creative Entrepreneurs Leaders School»

Викладачі кафедри Лісіца В.В., Михайленко О.М. закінчили навчання в Міжнародній школі педагогічної майстерності «Create Creative Entrepreneurs Leaders School» в рамках проєкту Create Creative Entrepreneurs програми British Council Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme від British Council.

Згідно з програмою в рамках 15-годинного навчального курсу викладачі ознайомилися з такими темами, як: знайомство з підприємництвом: від теорії до практики; залучення грантових ресурсів: джерела коштів на бізнес- та освітні проєкти; уроки викладання підприємництва; викладання та дослідження підприємництва та сталого розвитку; як використовувати вправу Dragons Den' на занятті та під час оцінювання.

По закінченню навчання викладачі отримали сертифікати.

          

Навчання в рамках освітнього онлайн-проекту «Business Podcasts 2022»

Викладачі кафедри Лісіца В.В. та Михайленко О.М. успішно пройшли освітній онлайн-проект  «Business Podcasts 2022» від компанії «Епіцентр К» загальною кількістю 10 навчальних годин та отримали сертифікати.

          

Видання колективної монографії «Основні тенденції та перспективи розвитку підприємництва в Україні»

Вийшла друком колективна монографія «Основні тенденції та перспективи розвитку підприємництва в Україні» (за редакцією І. В. Юрка, В. І. Місюкевич, П.Ю. Балабана). В монографії досліджено проблеми розвитку підприємництва України, проаналізовано актуальні аспекти діяльності підприємств малого і середнього бізнесу в реаліях поточної економічної ситуації. Розглянуто особливості функціонування інфраструктури бізнесу. Значну увагу приділено проблемам і перспективам розвитку студентського підприємництва, підприємництва в креативних індустріях та цифровому середовищі.

Видання розраховано на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, фахівців-практиків і всіх, хто займається дослідженнями у сфері підприємництва.

          

Завершився проєкт  British Council «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme» «Програма підтримки підприємництва у сфері освіти», в якому брали участь викладачі кафедри Юрко І.В., Лісіца В.В., Михайленко О.М. Робота в рамках проєкту тривала три роки – з 2019 р. по 2022 р., протягом яких реалізовано багато ідей, задумів та планів.

За цей час викладачі пройшли стажування в Університеті Портсмута (University of Portsmouth), Велика Британія.

Будучі учасниками робочої групу з реалізації проекту, викладачі провели багато тренінгів з креативного підприємництва, де висвітлювали питання пошуку підприємницької ідеї, побудови бізнес-моделей, технік продажів продукції креативних індустрій. Означеним питанням були присвячені підкасти, які були записані та викладені  на платформах Anchor, SoundCloud, Youtube, Google Podcasts, Apple Podcasts.

Викладачами взято участь у проведенні зимового табору «Креативне підприємництво», дистанційних навчальних таборів Creative Spark Bootcamp,  серії воркшопів Creative Spark Marathon для студентів партнерських закладів освіти. Викладачі долучилися до розробки дистанційного курсу «Креативне підприємництво», який опановують студенти в якості вибіркової дисципліни.

В складі команди проєкту Creative Spark викладачі здійснювали менторську підтримку учасників Creative Spark Big Idea Challenge - міжнародного конкурсу відео-пітчів.

Проєкт Creative Spark дав життя іншим суміжним проєктам, тому робота викладачів в напрямку реалізації ініціатив з розвитку підприємництва продовжується  і надалі.

          

24 листопада 2022 року продовжилась започаткована раніше традиція зустрічей студентів-першокурсників освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» в затишному ресторанному закладі «Криниця» із співвласником, провідним доцентом кафедри Балабаном М.П. Микола Петрович як досвідчений підприємець та цікавий для студентів співрозмовник  в неформальній бесіді поділився історією власного успіху та створення ресторанного бізнесу. Говорили про підприємництво, про навчання та про студентське життя.

          

23 листопада 2022 року завершився найдовший Чемпіонат міста з підприємництва серед старшокласників «Крок до бізнесу». Розпочавшись 22 лютого, він двічі переносився через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що унеможливило дотримання попередньо узгоджених строків проведення цікавого для всіх учасників заходу.

Але ні відключення світла, ні повітряні тривоги не завадили визначити переможців. Проте в умовах війни, мабуть, немає переможених, усі є переможцями!

          

22 листопада 2022 року студенти груп ПТЛ б-41 і ПТЛ б-11 разом з іншими студентами університету відвідали авторську лекцію запрошеного лектора Андрія Новака «Як підняти українську економіку після нашої Перемоги. Який має бути український «план Маршала»». Говорили про післявоєнну відбудову України, вибір економічної моделі та перспективи розвитку національної економіки. Представлений матеріал викликав жваву дискусію серед учасників та численні питання до лектора. Найбільш активні учасники отримали книги.

          

15 листопада  2022 року у ПУЕТ вчетверте відбувся  освітньо-науковий івент "Ніч науки". Цього разу "Ніч науки" пройшла у стилі Гаррі Поттера. Учасників зустрічали герої фільму, а всі бажаючі могли зробити фото на платформі 9 3/4.

Під час цьогорічної події працювало 10 локацій. Викладач кафедри Юрко І.В. організував локацію з підприємництва "Навчаємося підприємництву граючись", яка виявилася однією з найбільш популярних на цьому заході.

          

Викладачі кафедри – учасники проекту Creative Spark Юрко І.В., Лісіца В.В., Михайленко О.М. долучилися до участі у Міжнародній школі педагогічної майстерності «Create Creative Entrepreneurs Leaders School» для викладачів ЗВО.

Школа тривала з 01 по 17 листопада 2022 року та складалася з 5 онлайн зустрічей (вебінарів-тренінгів) у застосунку ZOOM Video Communications.

Тренерами та менторами Міжнародної школи педагогічної майстерності виступили досвідчені викладачі University of Bedfordshire Business School (Велика Британія) та Центр розвитку "ЧАС ЗМІН" (Україна).

          

Викладач кафедри Юрко І.В. як експерт Creative Spark Poltava в листопаді 2022 р. запрошений як тренер та консультант з підготовки бізнес-планів на  цикл тренінгів з бізнес-планування проекту "Незалежні", організований БО "Благодійний фонд "Повір у себе", DEG (Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft), агропромисловим холдингом "Астарта-Київ", БО "Світло надії".

          

28 жовтня 2022 року в цікавому форматі ділової гри викладачі кафедри Юрко І.В. та Михайленко О.М. знайомили дев’ятикласників Полтавського ліцею № 13 зі способами пошуку нової ідеї для започаткування власної справи. Учні працювали в командах, спробували власні сили в реалізації інноваційних проєктів, активно комунікували між собою та викладачами.

          

27 жовтня 2022 року студенти-першокурсники групи ПТЛ б-11 взяли участь у благодійному ярмарку на підтримку ЗСУ. За підсумками ярмарку всім разом вдалося зібрати 16137 грн., які відправлені на допомогу нашим воїнам. Дуже потужний захід! Дякуємо нашим студентам!

          

Викладачі кафедри ПТБД долучилися до навчально-розважального освітнього онлайн проєкту «Business Podcasts 2022». В рамках реалізації проєкту учасники знайомляться з подкастами про: існування бізнесу під час війни; інновації; роботу з постачальниками та відкриття нових локацій у воєнний час. Спікери проекту: CEO, директори напрямків, HRD, керівники T&D та L&D напрямків, бізнес-тренери. Період проведення: з 25.10 по 24.11.2022.

          

У ПУЕТ продовжується підготовка до чемпіонату університету "Крок до бізнесу". 18 жовтня 2022 року в тренінгу у форматі бізнес-симуляції «Роздрібна торгівля - mini» взяли участь майбутні менеджери, фінансисти та міжнародники. Учасники мали можливість випробувати будь-які рішення чи стратегії у грі. Гра студентам сподобалася, готові змагатися за кубок.

          

Вже традиційно викладачі кафедри ПТБД Балабан М.П., Юрко І.В., Іванов Ю.В., які є діючими підприємцями,  відвідали Полтавський кооперативний фаховий коледж. Виступи про стан місцевого бізнесу в умовах війни викликали жвавий інтерес у студентів коледжу. Обговорили чому необхідно вчитися, щоб досягти успіху в підприємництві, і як продовжити навчання в університеті. Зустріч відбулася 4 жовтня 2022 р.

          

1 жовтня 2022 р. робота Молодіжного бізнес-центру в новому навчальному році розпочалася з підготовки студентів ПТЛ б-11 до Чемпіонату університету «Крок до бізнесу». Першокурсники познайомилися з бізнес-симуляцією «Роздрібна торгівля-mini».  Студенти обирали різні стратегії – отримували різні результати, але усім гра сподобалася.

          

13 вересня 2022 року доцент кафедри Юрко І.В. провів лекцію-презентацію «Розвиток підприємницької освіти в університеті» для студентів першого курсу усіх спеціальностей. Студенти із зацікавленістю вислухали інформацію про зародження і розвиток університетського підприємництва, історію створення молодіжного бізнес-центру, студентські проекти-переможці міжнародних конкурсів. Як показало невелике соціологічне обстеження, проведене під час презентації, переважна більшість присутніх виявили бажання мати власну справу. Тому із задоволенням студенти відгукнулися на запрошення до участі у заходах МБЦ, проведенні чемпіонату «Крок до бізнесу», підготовці бізнес-проєктів.

          

Із задоволенням вітаємо першокурсників освітньої програми "Підприємництво, торгівля та логістика" у дружній родині ПУЕТ! Бажаємо досягнення поставлених цілей, невичерпних сил, оптимізму, впевненості в собі та незабутнього студентського життя!

          

Доцент кафедри  ПТБД Юрко І.В. долучився до проведення навчального табору для внутрішньо переміщених осіб, які мають мотивацію та бажання розвивати власний бізнес, що відбувся з 25.08.2022 р. по 07.09.2022 р. Під час навчання  учасники табору дізналися про наявні програми підтримки бізнесу, гранти, особливості реєстрації та отримали поради від підприємців, які вже започаткували або релокували свій бізнес до Полтави.

          

12-15 липня 2022 р.  викладачі кафедри - учасники команди Creative Spark Poltava Юрко І.В., Лісіца В.В., Михайленко О.М. долучилися до проведення  тренінгу з креативного підприємництва для ВПО. Учасники тренінгу - люди, для яких Полтава стала новим домом - це вимушені переселенці з Сумської, Харківської Донецької та Луганської областей. За участю викладачів кафедри розглядалися питання  пошуку нових бізнес-ідей, формування бізнес-моделей, технологій продажів. Під час навчання учасники не лише навчались новому, але й обмінювались власним досвідом. Цей захід містив не лише навчальний компонент, але й сприяв інтеграції ВПО.

          

9-10 травня  2022 р. у складі  команди ПУЕТ викладачі кафедри Лісіца В.В та Михайленко О.М долучилися до проведення  дводенного буткемпу з креативного підприємництва для студентів Люблянської вищої бізнес-школи (Словенія) у рамках проєкту Erasmus+ KA1.Це прекрасний приклад того, як міжнародна колаборація та підтримка освітніх продуктів створює нові можливості для покращення якості вищої освіти. У заході взяли участь студенти зі Словенії, Чорногорії та України. Учасники заходу отримали сертифікати.

          

ВІТАННЯ ВІД КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПУЕТ

Колектив кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ щиро вітає випускників денної форми навчання ПУЕТ спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітня програма «Підприємництво, торгівля та логістика» із довго очікуваною подією - здобуттям освітнього рівня вищої освіти – БАКАЛАВР.

Упевнені, що роки у стінах університету об'єднали однодумців, молодь знайшла своє покликання та здобула інструменти, необхідні для його реалізації. Від усієї душі бажаємо, щоб отримана освіта допомогла реалізувати ваші плани та досягти омріяних професійних висот у МИРНІЙ, ВІЛЬНІЙ І СИЛЬНІЙ УКРАЇНІ!

Вірте у себе! Ніколи не сумнівайтеся у своєму успіху! Удачі та благополуччя вам!!!

З нетерпінням чекаємо вас у новому навчальному році для здобуття наступного освітнього рівня – «Магістр»!

          

Викладачі кафедри доц. Лісіца В.В. та Михайленко О.М. разом з учасниками PUET Summer Camp-2022 розбиралися з основами біржової торгівлі! Перші кроки до успішної кар’єри в бізнесі здійснені!

          

8.06.2022 р. відбулася онлайн-зустріч зі студентами випускового курсу спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Полтавського фахового кооперативного коледжу. 

Доцент кафедри Юрко І.В.  презентував освітню програму «Підприємництво, торгівля та логістика». До того ж, студенти отримали інформацію про терміни та умови вступу від відповідального секретаря приймальної комісії  Горячової О.О.

Висловлюємо  вдячність директорці коледжу Оксані Делія та викладачці вищої категорії циклової комісії комерційних та фінансово-облікових дисциплін Ларисі Нещадим за організацію зустрічі.

          

7.06.2022 р. доценти кафедри Юрко І.В., Балабан М.П. та Іванов Ю.В. провели для абітурієнтів вебінар «Старт-ап: від ідеї до власного бізнесу в умовах війни. Чи потрібно навчатися, щоб стати підприємцем?»

https://www.facebook.com/100009129863457/videos/565260335184902/

          

ХІІ Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

27 - 28 квітня 2022 року у ВНЗ Укоопспілки ПУЕТ відбулася ХІІ Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми,  інновації». Ініціатором та організатором проведення конференції виступила кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. На конференції було обговорено проблеми розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого бізнесу в Україні та країнах світу в умовах глобальних економічних змін. Участь у конференції узяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі з України, Республіки Таджикистан, Молдови,  Казахстану, Болгарії. Робота конференції велась за наступними тематичними напрямками у вигляді форуму:

У рамках заходу були представлено 60 доповідей, в обговоренні проблемних питань узяли участь 120 науковців, із них 15 докторів наук.  Під час роботи форуму зафіксовано більше 50 переглядів матеріалів конференції. За результатами роботи конференції підготовлено рекомендації.

Оргкомітет   висловлює подяку учасникам конференції за плідну співпрацю!

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні і за  кордоном.

          

Результати анкетування студентів ПТЛ 1 семестр

ПТЛ б-11

ПТЛ б-21

ПТЛ б-31

ПТЛ б-41

          

Долучайтеся до громадського обговорення
освітніх програм для набору 2022 року

Проєкт ОПП «Підприємництво, торгівля та логістика»

Пропозиції та зауваження

          

Здавалася б, надскладні стресові умови, в яких сьогодні живе і працює вся наша країна, не залишають місця для творчості, натхнення для наукових досліджень. Однак це не про нас. Студенти-пуетівці вкотре довели, що вони найкращі! 

13 квітня розпочала роботу ХLV Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік. В рамках конференції відбулося засідання секції "Менеджмент і підприємництво в умовах креативної економіки", на якому було представлено цікаві, актуальні та змістовні доповіді, що викликали жваві дискусії серед учасників.

Особливо членами журі було відзначено доповіді таких студентів:

І місце

Коєн Денис Володимирович, ПТЛ б-31, тема доповіді “Сучасні тенденції розвитку соціального підприємництва в Україні”, науковий керівник Юрко Ігор Вікторович, к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

ІІ місце

1.Гудько Анастасія Вікторівна, МЕН-41, тема доповіді “Підтримка конкурентоспроможності бізнесу як основа реалізації цілей сталого розвитку ХХІ століття в умовах нових викликів і загроз”, науковий керівник Бондар-Підгурська Оксана Василівна, д. е. н., доцент кафедри менеджменту

2. Прийма Дар`я Віталіївна, МЕН-11, тема доповіді “Проблема ефективності комунікації в умовах війни”, науковий керівник Кужель Наталія Леонідівна, асистент кафедри менеджменту

3. Донченко Світлана Олександрівна, ПТЛ б-41, тема доповіді “Перспективи розширення можливостей фандрайзингової діяльності в соціальному підприємництві”, науковий керівник Юрко Ігор Вікторович, к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

ІІІ місце

1. Печеник Роман Миколайович, МЕН БА-21, тема доповіді “Особливості управління конфліктами в процесі командоутворення”, науковий керівник Гусаковська Тетяна Олександрівна, к.е.н., доцент кафедри менеджменту

2. Деркач Надія Валеріївна, ПТЛ б-31, Панчук Дар’я Андріївна , ПТЛ б-31, тема доповіді “Джерела фінансування започаткування соціального підприємства”, науковий керівник Юрко Ігор Вікторович, к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

          

XІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ, НАУКОВЦІ, ДОКТОРАНТИ, АСПІРАНТИ ТА МАГІСТРАНТИ!!!

Запрошуємо вас узяти участь у XІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції  «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації», яка відбудеться 27—28 квітня 2022 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».
    
Більш детальна інформація розміщена в інформаційному листі.

Інформаційний лист

Информационное письмо

З ПОВАГОЮ ОРГКОМІТЕТ!

 

          

Представники Creative Spark Poltava  разом з іспанськими колегами із Центру професійної освіти CIPFP Valle de Elda (м.Ельде, Іспанія) в рамках програми Erasmus+ відвідали Всеукраїнський центр вишивки та килимарства в Решетилівці.

Протягом 2021 року експертом з бізнес-планування доцентом кафедри  Юрко І.В. за програмою з креативного підприємництва Creative Spark Poltava, надавалася методична допомога у розробці бізнес-плану.

Наразі здійснюється підготовка техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту із створення дочірнього підприємства Центру – фабрики із виробництва вишивних виробів.

          

23 листопада 2021 року до Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) завітали представники ТОВ «Селф Інвест» в рамках презентаційної кампанії можливостей професійних стажувань для студентів у Німеччині.

Представники ТОВ «Селф Інвест» зустрілися зі студентами та провели презентацію актуальних програм професійних стажувань у Німеччині. Розповіли про умови участі в програмах, вимоги до учасників, показали фото-відгуки студентів українських ЗВО, в тому числі й ПУЕТ.

Студенти групи ПТЛ б-41 зацікавилися можливостями проходження професійного стажування у сферах логістики та торгівлі у Німеччині.

На даний час 2 студентів  оформлюють документи для проходження стажування у період літніх канікул.

          

Практичне заняття з підприємництва зі студентами ДЗВ б-26 на тему "Інфраструктура підтримки підприємництва" відбулося в Дія.Бізнес.Полтава. Щира вдячність за змістовну презентацію та гостинний прийом.

          

Доцент кафедри Михайленко О.М. прийняла участь в опануванні ігрового методу навчання громадянської освіти "Світ громад". Це метод, який розвиває навички взаємодії, вчить ставити та досягати цілей, управляти фінансами і навіть залучати гроші інвесторів.

          

Студенти освітньої програми “Підприємництво, торгівля та логістика» прийняли участь у щорічному конкурсі студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад», яку проводила Полтавська обласна рада. Студент групи ПТЛ-41 Кійко А. виступив з доповіддю «Організація торгівлі органічною продукцією для формування здорового образу життя в Полтавській громаді» (науковий консультант Юрко І.В.), студент групи ПТЛ-31 Огуй Я. презентував наукову роботу «Закордонний досвід розвитку соціального підприємництва через створення соціальних кооперативів у територіальних громадах» (науковий консультант Юрко І.В.).

          

10 листопада - Всесвітній день науки, започаткований ЮНЕСКО у 2001 році. На честь нього у ПУЕТ відбулася "Ніч науки". Мета - популяризувати науку, виховувати лідерів,  розкривати таланти та підтримувати молодь. Викладачі кафедри в Ніч науки провели гру Бізнес-симуляція, яка зібрала самих зацікавлених в підприємництві. В заході прийняли участь навчальні заклади Полтави № 1,6,9,20,31.

          

21.10.21 р. відбувся фінал Чемпіонату з торговельного підприємництва «Крок до бізнесу». Умови визначення переможців були змінені. Всі команди продемонстрували вміння гнучко мислити та швидко реагувати на зміни ситуації. З невеликою перевагою лише в останньому кварталі перемогу вибороли студенти команди групи ПТЛ-31 ПУЕТ, які отримали перехідний кубок. Усі команди отримали призи, а учасники чемпіонату - сертифікати і задоволення від гри.

          

Чемпіонат університету з підприємництва Крок до бізнесу визначив фіналістів. У відбіркових змаганнях прийняли участь 81студент 1-3 курсів ПУЕТ та ПКК. Як результат, 28 студентів об'єдналися у 8 команд для визначення фіналістів. 19 жовтня пройшли два півфінали. Конкуренція була неймовірна! До фіналу потрапили команди «На удачу!», «Китценята», «Гулівер», «Таки да». Завтра визначаємо переможця у фіналі.

          

18.10.21 р. стартував чемпіонат університету з торговельного підприємництва "Крок до бізнесу". Жеребкування розподілило вісім команд на два півфінали. Особливістю цьогорічного чемпіонату є участь команди Полтавського кооперативного коледжу, що перемогла у відбірковій грі коледжу.

          

12.10.2021 р. відбувся черговий відбірковий тур до Чемпіонату університету з підприємництва "Крок до бізнесу".

У тренінгу у вигляді бізнес-симуляції "Shop mini 4" взяли участь студенти 2 та 3 курсів спеціальності "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" Полтавського кооперативного коледжу.

Учасники змагались і з умовами гри і з командами-суперницями. Зіграли чудово!

Тож до зустрічі у фінальних раундах Чемпіонату!

          

Бажаєш поринути у віртуальну реальність із законами реального бізнесу? Бажаєш прокачати свої навички прийняття бізнес-рішень?

Бажаєш драйву і неперевершених емоцій?

Бери участь у чемпіонаті університету з підприємництва «Крок до бізнесу»!!!

Тобі потрібно:

до 12.00 18 жовтня зареєструватися для участі в чемпіонаті (ауд.307);

«Крок до бізнесу» - це крок до твого успіху!

 

          

РЕЗУЛЬТАТИ оцінювання науково-педагогічних працівників кафедри ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ за період з вересня 2016 р. по серпень 2021 р. відповідно до Положення про Щорічний рейтинг «Кращі науково-педагогічні працівники ПУЕТ»

 

доц. Юрко І.В.
доц. Лісіца В.В., доц. Михайленко О.М.
проф. Балабан П.Ю.
доц. Місюкевич В.І.
доц. Балабан М.П.
доц. Іванов Ю.В.
ас. Брацун А.О.

          

24.09.2021 р. розпочали чемпіонат університету "Крок до бізнесу" з підготовчо-відбіркового етапу серед студентів 2 курсу. Бізнес-симуляція не залишила нікого байдужим.

          

22.09.2021р. відбулася зустріч зі студентами Полтавського кооперативного коледжу. Коли розпочинати власний бізнес? Що заважає студентам розпочати підприємницьку діяльність? Ці та багато інших питань обговорили зі студентами Балабан М.П. та Юрко І.В. на засіданні круглого столу "Початок підприємницької діяльності". Непідробний інтерес студентів викликали історії розвитку власних бізнес-проектів викладачів кафедри ПТБД. Велика кількість запитань продемонстрували щиру зацікавленість наших майбутніх абітурієнтів у обраній професії. Традиційно за найкраще запитання - солодкий приз.

          

Викладачі кафедри привітали першокурсників з Днем Знань.

Бажаємо цікавого та змістовного студентського життя! Переконані, ваші здібності та наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у житті.

          

28-31 липня 2021 року в продовження проекту програми Erasmus+ ICM Міжнародний науково-освітній центр ПУЕТ (Perehuda Yuliia)  та викладачі кафедри доц. Юрко І.В. та доц. Балабан М. П. приймали іспанських колег із Центру професійної освіти CIPFP Valle de Elda (м.Ельде, Іспанія). Насичений графік включав обговорення розвитку практико орієнтованого навчання, організацію навчального процесу в умовах карантинних заходів та можливості розробки майбутніх спільних проектів. Також обговорювали роботу ресторанного бізнесу в умовах пандемії в ресторані «Криниця» разом із співвласником Миколою Балабан. Познайомилися гості із роботою Всеукраїнського центру вишивки та килимарства (із вдячністю Надія Вакуленко) та Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Із задоволенням гості скуштували українські традиційні страви у затишному і привітному ЕтноПоселенні "Старий Хутiр".

          

Вихідні (3-4 липня) виявилися насичені подіями. Крім відзначення Міжнародного дня кооперації, команда Creative Spark, до складу якої  входять доценти кафедри Юрко І.В, Михайленко О.М. та Лісіца В.В., провели тренінг з розвитку креативного підприємництва для підприємців і бажаючих створити власну справу. Отримали задоволення від зацікавленої, розумної і креативної аудиторії!

          

22 червня 2021 року на кафедрі відбулася зустріч зі студентами Полтавського фахового кооперативного коледжу. З вітальним словом виступив завідувач кафедри професор Балабан П.Ю. Доцент Михайленко О.М. провела зі студентами гру «Торгівля в кінофайлах». Також студентів ознайомили з аудиторним фондом кафедри, бібліотекою, медіатекою, читальною залою, центром мистецтв і дозвілля, спортивним комплексом. Викладачі кафедри побажали студентам Полтавського фахового кооперативного коледжу не зупинятися у своєму професійному зростанні, успішно закінчити коледж і зробити правильний вибір – продовжити навчання у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

          

Результати
опитування студентів спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”, освітня  програма „Підприємництво, торгівля та логістика”
за результатами навчання в 2 семестрі 2020-2021 н.р.
ПТЛ б-11

Анкета розроблена з метою оцінки якості викладання і задоволення студентів від навчального процесу. Результати опитування будуть використані для покращення рівня викладання дисциплін і корегування навчальної програми.

1. Чи задоволені Ви організацією навчального процесу (розклад, розподілення аудиторій, якість аудиторій, методи проведення занять, форми контролю тощо)?               
Так - 7 (100%)

2. Якщо Вас не повністю задовольняє організація навчального процесу, вкажіть що саме Вас не задовольняє?
  -

3. Чи задовольняє Вас якість викладання дисциплін в першому семестрі?
Так- 5 (71%)
Частково задовольняє – 2 (29%)

4. Оцініть якість викладання кожного викладача за двома критеріями: цікаво і корисно. Максимальна кількість балів: 10 – дуже цікаво (дуже корисно), 1 – зовсім не цікаво (дисципліна не потрібна взагалі).
Найкращі викладачі:
Балабан П.Ю.
 Сокуренко Т.С.
Ахтирська Н.М.

5. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно збільшити кількість годин?
Товарознавство – 1   Англійська мова – 2   Організація  торгівлі - 2

6. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно зменшити кількість годин?
Товарознавство – 3  Англійська мова – 1 Статистика – 1 Інформаційні технології та системи - 1

7. Які б дисципліни додатково Ви б хотіли вивчати в першому семестрі?
Психологія – 2            Барна справа - 1

8. Скільки Ви занять відвідали за семестр?

 0-30%  - 1(14%)    30-60% - 1 (14%)   80-100% - 5 (72%)

          

Результати
опитування студентів спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”, освітня  програма „Підприємництво, торгівля та логістика”
за результатами навчання в ІІ семестрі 2020-2021 н.р.
ПТЛ б-21

Анкета розроблена з метою оцінки якості викладання і задоволення студентів від навчального процесу. Результати опитування будуть використані для покращення рівня викладання дисциплін і корегування навчальної програми.

10 опитаних студентів з 13

1. Чи задоволені Ви організацією навчального процесу (розклад, організація дистанційного навчання, якість он-лайн зв’язку, методи проведення занять, форми контролю тощо)?
Так - 100%         Частково задовольняє - 0                     Ні - 0

2. Якщо Вас не повністю задовольняє організація навчального процесу, вкажіть що саме Вас не задовольняє?      
-

3. Чи задовольняє Вас якість викладання дисциплін в першому семестрі?
Так – 100%      Частково задовольняє - 0                                Ні - 0

4. Оцініть якість викладання кожного викладача за двома критеріями: цікаво і корисно. Максимальна кількість балів: 10 – дуже цікаво (дуже корисно), 1 – зовсім не цікаво (дисципліна не потрібна взагалі).

Дисципліна

Викладач

Цікаво

Корисно

Прикладне програмне забезпечення

Двірна О.А.

8,4

8,2

Мерчандайзинг

Лісіца В.В.

9,8

9,4

Організація підприємницької діяльності

Балабан М.П.

8,8

9,2

Логіка

Іванов Ю.В.

9,6

9,0

Економіка торгівлі

Миколенко І.Г.

8,4

8,6

Товарознавство (Нехарчова продукція)

Кобищан Г.Д.

9,0

8,8

Дисципліни і викладачі, яких студенти самостійно обрали на 2 семестр

Основи гендерної рівності

Усанов І.В.

10

10

Англійська мова для підготовки до Єдиного вступного іспиту в магістратуру

Кононенко О.А.

10

10

*Фінанси підприємств

Сидоренко-Мельник Г. М

10

6

5. Чи задоволені Ви самостійним вибором дисциплін на 2 семестр?
Так – 80%    Частково задоволений – 20%                  Ні - 0

6. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно збільшити кількість годин?
Товарознавство - 3, Організація підприємницької діяльності - 2, Мерчендайзинг, Логіка

7. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно зменшити кількість годин?
Немає відповідей

8. Які б дисципліни додатково Ви б хотіли вивчати в наступному семестрі?
Міжнародний бізнес, Фінанси підприємства, Менеджмент, Маркетинг

9. Скільки Ви занять відвідали за семестр?
 0-30%  - 0      30-60%  - 0      60-80% - 60%      80-100% - 40%

          

Результати
опитування студентів спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”, освітня  програма „Підприємництво, торгівля та логістика”
за результатами навчання в 2 семестрі 2020-2021 н.р.
ПТЛ б-31

Анкета розроблена з метою оцінки якості викладання і задоволення студентів від навчального процесу. Результати опитування будуть використані для покращення рівня викладання дисциплін і корегування навчальної програми.

1. Чи задоволені Ви організацією навчального процесу (розклад, організація дистанційного навчання, якість он-лайн зв’язку, методи проведення занять, форми контролю тощо)?
Частково задовольняє – 100%

2. Якщо Вас не повністю задовольняє організація навчального процесу, вкажіть що саме Вас не задовольняє?
Забагато дистанційного навчання
Технічні збої під час заняття (роз’єднання, довге завантаження)
Мало практичних занять

3. Чи задовольняє Вас якість викладання дисциплін в першому семестрі?
Так – 66,7 %                        Частково задовольняє  - 33,3 %

4. Оцініть якість викладання кожного викладача за двома критеріями: цікаво і корисно. Максимальна кількість балів: 10 – дуже цікаво (дуже корисно), 1 – зовсім не цікаво (дисципліна не потрібна взагалі).
Найкращі викладачі:
Юрко І.В.
Лісіца В.В.
Іванов Ю.В.

5. Чи задоволені Ви самостійним вибором дисциплін на 2 семестр?
Так – 33,3%                     Частково задоволений – 66,7%

6. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно збільшити кількість годин?
Торговельна логістика

7. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно зменшити кількість годин?
-

8. Які б дисципліни додатково Ви б хотіли вивчати в другому семестрі?
Торговельні мережі

93 Скільки Ви занять відвідали за семестр?
 0-30%  - 33,3%          30-60% - 16,7%        60-80% -33,3%         80-100% - 16,7%

Дякуємо за відповіді!

          

14 травня 2021 р. в межах практико-орієнтованого навчання на запрошення «Ювелірного Дому ZARINA» та його засновниці Наталії Нетовкіної, студентки Навчально-наукового інституту бізнесу та сучасних технологій, які навчаються за освітньою програмою «Підприємництво, торгівля та логістика», Анастасія Гребінник (група ПТЛб-11), Олександра Волошина (група ПТЛб-11), Софія Бандеберя (група ПТЛб-11), Надія Деркач (група ПТЛб-21) відвідали Junior Fashion Week сезону весна-літо 2021. Захід відбувся у м. Києві у Конгресно-виставковому центрі «Парковий».

В рамках Junior Fashion Week «Ювелірний Дім ZARINA» представив свій соціальний проєкт «Діти – дітям»: конкурс юних художників, які створили ескізи ювелірних виробів. На презентації соціального проєкту була присутня Наталія Нетовкіна, засновниця «Ювелірного Дому ZARINA», Олена Середа, засновниця Industry Design HUB, а також діти – учасники проєкту зі своїми виробами.

По завершенню заходу студенти поспілкувалися із Наталією Нетовкіною, отримали поради щодо ведення бізнесу, організації виставкової діяльності, просування бренду тощо.

 

          

Вітаємо студентів освітньої програми "Підприємництво, торгівля та логістика" групи ПТЛ-31 з відзнакою за участь у чемпіонаті з торговельного підприємництва  "Крок до бізнесу"!

          

ХІ Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

27 - 28 квітня 2021 року у ВНЗ Укоопспілки ПУЕТ відбулася ХІ Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми,  інновації». Ініціатором та організатором проведення конференції виступила кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. На конференції було обговорено проблеми розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого бізнесу в Україні та країнах світу в умовах глобальних економічних змін. Участь у конференції узяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі з України, Республіки Білорусь, Республіки Таджикистан, Казахстану, Болгарії. Робота конференції велась за наступними тематичними напрямками у вигляді форуму:

У рамках заходу були представлено 80 доповідей, в обговоренні проблемних питань узяли участь 160 науковців, із них 10 докторів наук.  Під час роботи форуму зафіксовано більше 60 переглядів матеріалів конференції. За результатами роботи конференції підготовлено рекомендації.

Оргкомітет   висловлює подяку учасникам конференції за плідну співпрацю!

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні і за  кордоном.

          

В розвиток концепції підприємницького університету під керівництвом доцента кафедри Юрко І.В. студенти нашого університету прийняли участь в Міжнародному конкурсі соціального підприємництва, який був проведений Литовським бізнес-університетом прикладних наук (м.Клайпеда). На конкурс були представлені два проекти: «Екологічний хостел» студентами групи ГРС-41 Фірсовим Кирилом і Красножоненко Анжелою та проект «Повторна переробка деревини» студентами групи ПТЛ-21 Огуй Ярославом і Филенком Валентином. Протягом 22 та 23 квітня студенти працювали з інтернаціональними менторами - спікерами та практиками соціального підприємництва з Таллінна (Естонія), Гельсінкі (Фінляндія), Лієпаї (Латвія). Студенти отримали ідеї для покращення та подальшого розвитку кожного проєкту. Також були надані рекомендації щодо процесу презентації та її структури, оскільки судді оцінювали переможців саме по переліку критеріїв. В конкурсі взяла участь 21 команда, учасники були з різних країн, але вся комунікація була виключно англійською мовою. Як відмітила Анжела Красножоненко: «Хоч конкурс закінчився для нас, на жаль, не перемогою, але ми отримали гарний фідбек від професіоналів. Це був досить цікавий досвід взяти участь в інтернаціональному конкурсі підприємців та дізнатися більше про ідеї покращення світу від молоді з інших країн». Ярослав Огуй: «Такі заходи, це чудовий спосіб гарно провести час і навчитись чомусь новому. Це дуже гарний досвід для розуміння того, наскільки може бути корисною думка іншої людини, яка дивиться на твою роботу зовсім під іншим кутом»

          

В процесі формування індивідуальної освітньої траєкторії (дисциплін вільного вибору ) запрошуємо студентів освітнього рівня «магістр» обрати навчальну дисципліну «Креативне підприємництво», розроблену викладачами ПУЕТ та Університету Портсмуту (University of Portsmouth, Великобританія). Буде цікаво та креативно!

          

22.04 2021 р. викладачі кафедри  Юрко І.В, Михайленко О.М, Лісіца В.В. прийняли участь в онлайн краш-тесті проектів, на якому були презентовані відео-пітчі учасників Boot Camp - студенти та молоді люди які хочуть розпочати бізнес у сфері креативних індустрій. Мета заходу - проаналізувати бізнес-ідеї учасників, виявити їх слабкі сторони та можливі шляхи їх посилення.

До складу експертної комісії входить викладач кафедри  Балабан М.П. - засновник мережі ресторанів «Криниця».

          

22.04.2021 року відбувся фінал Чемпіонату з основ підприємництва. В цьому році був найпрофесійнішим та найнапруженішим за всі часи проведення чемпіонатів області. Всі команди продемонстрували вміння приймати виважені рішення та розумно ризикувати. Ситуація змінювалася калейдоскопічно. Лише в останньому кварталі визначився переможець - команда гімназії № 31 м. Полтава. Другою стала команда Решетилівської ОТГ, на третьому - команди Миргородської ОТГ та гімназії № 33 м. Полтава. Всі учасники гри - дуже круті і креативні! Ви - супер!

          

20-21.04.2021 р. відбулися ще два півфінали, за результатами яких визначились два фіналісти. До команд Решетилівської та Миргородської ОТГ приєдналися дві команди з Полтави (гімназії № 31 і 33). Завтра чекає захоплююча гра у фіналі. Нехай переможе найсильніший!

          

Доцент кафедри Балабан М.П. прийняв участь в якості доповідача у вебінарі на тему "Як виживати і розвиватися бізнесу в (пост)ковідний період", який організувала Полтавська асоціація бізнесу. Зустріч з підприємцями пройшла з великою зацікавленістю всіх учасників вебінару.

          

Розпочали  ІІ етап Чемпіонату з основ підприємництва серед старшокласників "Крок до бізнесу". В цьому році чемпіонат особливий. По-перше, ми його відновили після минулорічної зупинки через пандемію та певні організаційні негаразди. За що велика подяка ректору ПУЕТ О.О. Нестулі. По-друге, через карантинні обмеження перевели змагання на платформу ПУЕТ і проводимо Чемпіонат в режимі он-лайн. Такі можливості отримали завдяки креативній роботі доцента кафедри Іванова Ю.В. та Глушко Вікторії. По-третє, вперше граємо не з переможцями районних змагань, а з чемпіонами об'єднаних територіальних громад. Зміна територіальної структури області, як і карантинні обмеження, вплинули на зменшення кількості команд в фінальній частині. Але завдячуючи кропіткій роботі з кожним куратором ОТГ методиста ПОІППО Шкоденко Л.А. та підтримці директора ПОІППО Зелюка В.В., в фінальній частині грають 16 команд, які представляють 14 ОТГ області (це при тому, що більшість обласних і всеукраїнських заходів були взагалі відмінені).

Проведені перші два півфінали. Чітка і злагоджена робота організаторів змагань доцентів кафедри Юрко І.В. та  Михайленко О.М. визначила переможців ігор.

22.04 в фіналі будуть грати команди, що представляють Миргородську та Решетилівську ОТГ, які отримали найбільший акумульований прибуток. Чемпіонат продовжується!

          

20.04.2021 р. відбувся вебінар від Полтавської асоціації бізнесу. У форматі дискусії обговорили питання організаційної структури, фінансової системи та маркетингу для бізнесу. Один із спікерів цієї зустрічі - викладач кафедри та власник мережі закладів «Криниця» М. П. Балабан.

          

Бізнес-зустріч зі стейкхолдерами


В зустрічі прийме участь доцент кафедри, власник мережі закладів «Криниця» М.П.Балабан.

Скоротити витрати? Чи людей?

Полтавські підприємці розкажуть про досвід, як вийти з кризи переможцями, а не переможеними.

          

Ідеатон в рамках Boot Camp з креативного підприємництва

Разом з доцентом кафедри Юрко І.В. вивчали що таке "підприємництво", розглядали етапи підприємницького процесу та шукали нові креативні ідеї!

          

Фінал Чемпіонату Полтави завершений. 1 місце посіла команда гімназії № 31, 2 місце – команда школи № 28 , 3 місце – команда гімназії № 33, 4 місце - команда гімназії № 14. Вітаємо переможців! До зустрічі в квітні на Чемпіонаті області!

          

22 та 23 березня в рамках чемпіонату області "Крок до бізнесу" проведені півфінальні ігри чемпіонату Полтави. Серед восьми шкільних команд визначені чотири фіналісти: навчальні заклади № 14, 28, 31 та 33.

24.03.21 в фіналі буде визначений чемпіон Полтави, який представлятиме місто в обласних змаганнях.

          

Перше місце серед дванадцяти команд в одноденному чемпіонаті з великого тенісу в Полтаві виборов студент групи ПТЛ б – 31 Антон Кийко. Вітаємо та бажаємо нових спортивних досягнень.

          

В рамках проведення заходу «Ніч Науки» наші студенти з доценткою кафедри Михайленко О.М. складали бізнес-плани для стартапів

          

Цього року в міському Чемпіонаті "Крок до бізнесу" візьмуть участь команди 8 навчальних закладів Полтави. 17.03.21 відбулося жеребкування.  Півфінали - 22, 23 березня. Фінал - 24.03.21.

          

17.03.2021 р. доцент кафедри Юрко І.В. провів  методичні консультації з проведення бізнес-симуляції для вчителів Горішніх Плавнів, Кобеляцької, Миргородської, Зіньківської, Диканьської ОТГ та школи №28 м. Полтава.

          

Із захопленням пройшла зустріч учасників Молодіжного бізнес-центру із засновницею комунікаційного агентства Meteem Наталією Мостовенко. Дві з половиною години пролетіли як одна мить. Студенти отримали дуже корисні поради від досвідченого підприємця.

          

У рамках Програми «Студентська академічна мобільність (САМ) Україна» студенти групи ПТЛ-21 Огуй Ярослав і Филенко Валентин продовжують навчатися в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана. Хлопці вивчають дисципліни «Бізнес-інформатика», «Стратегія підприємства», «Маркетингова товарна політика». Через карантинні умови всі лекції проходять дистанційно, а практичні заняття - в аудиторіях університету. За словами наших студентів, навчання проходить цікаво. Крім навчання Ярослава та Валентина познайомили із історією університету та організовують цікаве дозвілля в Києві.

          

І кожний фініш - це, по суті, старт... Не охололи емоції від чемпіонату серед коледжів, а ми вже розпочинаємо чемпіонат серед школярів. Методична нарада з кураторами "Кроку до бізнесу" від ОТГ Полтавської області. Восьмий чемпіонат з новими вимогами: вперше граємо з ОТГ, вперше - онлайн. Але у нас все вийде!

          

10.03.2021 року відбулося засідання круглого столу молодіжного бізнес-центру. Студенти, які навчаються за освітньою програмою «Підприємництво, торгівля та логістика» зустрічалися з підприємцем, власником інтернет-магазинів Олексієм Шубіним. Говорили про тенденції розвитку інтернет-торгівлі, місцеві проблеми бізнесу і ще про багато іншого.

          

Студенти університету, які вивчають підприємництво з доцентом кафедри Юрко І.В. вже долучилися до Creative Spark Poltava та генерують ідеї майбутніх бізнес-проектів.

          

1 березня 2021 року відбулася фінальна гра Чемпіонату "Крок до бізнесу" серед студентів коледжів. Гра проходила дуже цікаво: за результатами кожного нового кварталу змінювався лідер. Лише завдячуючи розумній торговельній стратегії в четвертому кварталі із незначною перевагою перемогла команда Житомирського кооперативного коледжу економіки і права. Друге місце посіла команда Сумського коледжу економіки і торгівлі. Третє – розділили команди Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу та Полтавського кооперативного коледжу.

          

В другому півфіналі грали команди коледжів Житомира, Чернігова, Полтави та команда ПУЕТ - група ПТЛ-31. Лише в останньому кварталі визначили переможця - команда ПУЕТ з незначною перевагою виборола перемогу у Житомира. За регламентом Чемпіонату до фіналу вийшли команди коледжів Житомира та Полтави.

          

Перший півфінал. Напружена боротьба. В фіналі Харків і Суми. Дякуємо Херсону та Білгород-Дністровському за цікаву і змістовну гру! Ви були неперевершені! Хочеться й надалі з вами працювати!

          

15.02 2021 року доцент кафедри Юрко І.В. провів тренінг "Метод навчання case-study" для викладачів Дніпровського технолого-економічного коледжу. Зустріч залишила багато позитивних емоцій. Чудова, зацікавлена аудиторія! Підвищення кваліфікації пройшло на високому рівні.

          

Продовжується плідна співпраця кафедри із Петрівський ЗЗСО Чутівського району. Учні активно використовують бізнес-симулятор "Shop-mini-4", переданий кафедрою школі, на уроках із фінансової грамотності. Вони створюють власні супермаркети, здійснюють закупки, розраховують витрати на рекламу, зарплату працівникам, вирішують питання цін на товари.

          

Працюємо із стейкхолдерами освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика». 13.02.2021 року доцент кафедри Юрко І.В. провів тренінг із розвитку професійних якостей спеціалістів із колективом багатопрофільного ТОВ "Vivat Провінція". Дружній колектив, творча атмосфера, неперевершена креативність! Менеджмент ТОВ висловив готовність до розширення співпраці.

          

Студенти групи ПТЛ б-21 Огуй Ярослав та Филенко Валентин розпочали своє навчання в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана у рамках другого раунду Програми «Студентська академічна мобільність (САМ) Україна», яке буде проходити на протязі двох місяців.

          

11.02.21 відбулася заключна гра відбіркового етапу Чемпіонату в Чернігівському кооперативному коледжі. Гра, повна драматизму, лише в останньому кварталі виявила переможця. Попереду фінальна частина Чемпіонату з торговельного підприємництва.

          

10.02.21 відбувся відбірковий тур Чемпіонату з торговельного підприємництва в Білгород-Дністровському економіко-правовому фаховому коледжі. Сьогодні стабільність перемогла ризиковані стратегії. Готуємося до фінальної частини чемпіонату.

          

9.02.2021 року проводили Чемпіонат «Крок до бізнесу» в Житомирі. Грали онлайн зі студентами Житомирського кооперативного коледжу економіки і права. Отримали неоціненний досвід в прийнятті комерційних рішень. Готуємося до фінальної частини Чемпіонату.

          

4.02.21 року продовжили Чемпіонат «Крок до бізнесу» в Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі. Для нас новий виклик - кожний студент грав в команді зі свого робочого місця. Вийшло трохи довше - складніше спілкуватися в команді, але все одно вийшло чудово!

          

03.02.2021 року в рамках Чемпіонату "Крок до бізнесу" з торговельного підприємництва серед студентів коледжів провів гру в Полтавському кооперативному коледжі доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Юрко І.В. Гра проходила в аудиторії. Всі отримали багато позитивних емоцій та задоволення від стратегій студентів.

          

02.02.2021 року в рамках Чемпіонату "Крок до бізнесу" з торговельного підприємництва серед студентів коледжів провели он лайн гру в Сумському коледжі економіки і торгівлі доценти кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Юрко І.В., Михайленко О.М., Іванов Ю.В. Не всі команди спрацювали прибутково, але всі студенти отримали досвід в управлінні супермаркетом.

          

Розпочався Чемпіонат "Крок до бізнесу" серед студентів коледжів. Першу гру зі студентами Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу провів доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Юрко І.В. Гра пройшла в безкопромісній боротьбі. Кожна команда обирала власну стратегію управління супермаркетом. В результаті найкращою виявилася команда у складі Загорулько Анастасія (капітан), Гончаров Ерік, Діденко Діана, Яшнєв Олександр. Студенти отримали задоволення від гри. Щира подяка за організаційну підтримку.

          

XІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ, НАУКОВЦІ, ДОКТОРАНТИ, АСПІРАНТИ ТА МАГІСТРАНТИ!!!

Запрошуємо Вас взяти участь у XІ Міжнародній науково-практичній Iнтернет-конференції  «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації», яка відбудеться 27-28 квітня 2021 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Більш детальна інформація розміщена в інформаційному листі:

З ПОВАГОЮ ОРГКОМІТЕТ!

          

Вийшла друком колективна монографія «Формування системи внутрішньої торгівлі України: теорія, практика, інновації» (за ред. В. В. Лісіци, В. І. Місюкевич, О. М. Михайленко). Видання узагальнює результати дослідження авторів з різних наукових установ та закладів вищої освіти. У монографії досліджено проблеми розвитку внутрішньої торгівлі України, проаналізовано актуальні аспекти діяльності підприємств оптової та роздрібної торгівлі в реаліях поточної економічної ситуації. Розглянуто особливості функціонування мережевого ритейлу, зокрема в кооперативній торгівлі. Значну увагу приділено проблемам і перспективам розвитку електронної комерції в Україні та світі.

Монографія розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, фахівців-практиків і всіх, хто займається дослідженнями у сфері внутрішньої торгівлі.

          

НАГОРОДЖЕННЯ СТУДЕНТІВ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА ЛОГІСТИКА» ЗА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ «ГОРИЗОНТИ ПОЛТАВЩИНИ-2020»

Студенти ПУЕТ освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» Кійко Антон (ПТЛ-31) та Огуй Ярослав (ПТЛ-21) отримали дипломи за активну участь у конкурсі інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини-2020» в рамках  цільової Програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017 – 2020 роки. Кійко Антон брав участь у конкурсі з проєктом «Організація магазину органічної продукції», консультант доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Юрко І.В., Огуй Ярослав – з проєктом використання вторинної деревини «Вторинний дуб», консультант доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Михайленко О.М.

Проєкти студентів разом з проєктами інших учасників конкурсу включені до пакету інвестиційних проєктів та пропозицій Полтавської області, якому буде забезпечено широку промоцію серед потенційних інвесторів та інституцій, що надають сприяння в залученні інвестицій.

Дякуємо нашим студентам за участь у конкурсі та бажаємо успіхів та натхнення у реалізації своїх бізнес-ідей!

          

15.12.2020 року відбувся онлайн-день відкритих дверей для випускників технікумів та коледжів за спеціальністю Підприємництво, торгівля та біржова діяльність. Доцент кафедри Юрко І.В. надав інформацію про організацію освітнього процесу за дистанційними технологіями на денній та заочній формі навчання; унікальність (особливості) освітніх програм та умови вступу на базі диплому молодшого спеціаліста.

          

10 грудня 2020 року доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  Юрко І.В. взяв участь в онлайн-презентації звіту "Експрес-аналіз місцевого бізнес-клімату в м. Полтава" та Моніторингу впровадження Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м. Полтава на 2018-2022 роки"

          

7-10 грудня  2020 року в он-лайн режимі викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності доц. Юрко І.В, доц. Іванов Ю.В., доц. Михайленко О.М. провели VIII міський Чемпіонат з основ підприємництва "Крок до бізнесу"! Вітаємо переможця - команду гімназії № 31! Наші вітання команді, яка виборола 2 місце - команді гімназії "Здоров'я" № 14! Цікаву стратегію показала  команда наукового ліцею № 3 та зайняла 3 місце! Всім дякуємо за гру і бажаємо подальших перемог!

          

Результати
опитування студентів спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”, освітня  програма „Підприємництво, торгівля та логістика”
за результатами навчання в 1 семестрі 2020-2021 н.р.
ПТЛ б-31

Анкета розроблена з метою оцінки якості викладання і задоволення студентів від навчального процесу. Результати опитування будуть використані для покращення рівня викладання дисциплін і корегування навчальної програми.

1. Чи задоволені Ви організацією навчального процесу (розклад, організація дистанційного навчання, якість он-лайн зв’язку, методи проведення занять, форми контролю тощо)?

Так – 60,0%    Частково задовольняє – 40,0%

2. Якщо Вас не повністю задовольняє організація навчального процесу, вкажіть що саме Вас не задовольняє?

1.Мало дисциплін та навчальних занять
2. Складно дистанційно навчатися, не все зрозуміло, мало пояснень.

3. Чи задовольняє Вас якість викладання дисциплін в першому семестрі?

Так -60,0%    Частково задовольняє – 40,0%

4. Оцініть якість викладання кожного викладача за двома критеріями: цікаво і корисно. Максимальна кількість балів: 10 – дуже цікаво (дуже корисно), 1 – зовсім не цікаво (дисципліна не потрібна взагалі).<

Найкращі викладачі:
Балабан М.П. (Організація підприємницької діяльності)
Іванов Ю.В. (Торговельна логістика)
Гусаковська Т.О. (Менеджмент)

5. Чи задоволені Ви самостійним вибором дисциплін на 1 семестр?

Так -20,0%    Частково задоволений  - 20,0%    Ні – 60.0%

6. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно збільшити кількість годин?

Торговельна логістика – 3 відповіді
Організація підприємницької діяльності – 2 відповіді

7. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно зменшити кількість годин?

-

8. Які б дисципліни додатково Ви б хотіли вивчати в першому семестрі?

Англійська мова

9. Скільки Ви занять відвідали за семестр?

0-30% -  20,0%                        60-80% - 40,0%                     80-100% - 40,0%

Дякуємо за відповіді!

          

Результати
опитування студентів спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”, освітня  програма „Підприємництво, торгівля та логістика”
за результатами навчання в 1 семестрі 2020-2021 н.р.
ПТЛ б-21

Анкета розроблена з метою оцінки якості викладання і задоволення студентів від навчального процесу. Результати опитування будуть використані для покращення рівня викладання дисциплін і корегування навчальної програми.

1. Чи задоволені Ви організацією навчального процесу (розклад, організація дистанційного навчання, якість он-лайн зв’язку, методи проведення занять, форми контролю тощо)?

Так - 71,4%    Частково задовольняє - 28,6%

2. Якщо Вас не повністю задовольняє організація навчального процесу, вкажіть що саме Вас не задовольняє?

1.Те, що змушений навчатись дистанційно, цікаво відвідувати Університет
2. Низька якість зв’язку;
3. Через поганий зв'язок часто не зрозуміло, що хоче сказати викладач;
4. Часто просто не дає підключитись на пару або просто показує чорний екран;
5. Відеозв’язок постійно вибиває; було б набагато зручніше, якщо б була окрема сторінка, де видно домашнє завдання по предмету
6. В дистанційному курсі немає достатньої інформації для зв’язку з викладачем  і часто предмет веде інший викладач, не вказаний в дистанційному курсі

3. Чи задовольняє Вас якість викладання дисциплін в першому семестрі?

Так - 71,4%    Частково задовольняє - 28,6%

4. Оцініть якість викладання кожного викладача за двома критеріями: цікаво і корисно. Максимальна кількість балів: 10 – дуже цікаво (дуже корисно), 1 – зовсім не цікаво (дисципліна не потрібна взагалі).<

Найкращі викладачі:
Балабан М.П. (Державне регулювання економіки та підприємницьке  право)
Михайленко О.М. (Тренінг-курс «Техніки продажів»)
Лісіца В.В. (Технологія торгівлі та послуг)

5. Чи задоволені Ви самостійним вибором дисциплін на 1 семестр?

Так - 43,0%    Частково задоволений  - 28,6%    Ні - 28,6%

6. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно збільшити кількість годин?

Державне регулювання економіки та підприємницьке право – 3 відповіді

Облік, аудит і оподаткування – 2 відповіді
Тренінг-курс «Техніки продажів» - 1 відповідь

7. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно зменшити кількість годин?

Товарознавство – 2 відповіді
Облік, аудит і оподаткування – 1 відповідь

8. Які б дисципліни додатково Ви б хотіли вивчати в першому семестрі?

Аутсорсінг
Китайський для початківців
Філософія кіно
Менеджмент;
Реклама і зв’язки з громадськістю;
Логістика;
Соціологія;
Інтелектуальна власність,
Права власності;
Інноватика

9. Скільки Ви занять відвідали за семестр?

 0-30% -  14,3%                        30-60% - 14,3%                     80-100% - 43,0%

Дякуємо за відповіді!

          

Результати
опитування студентів спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”, освітня  програма „Підприємництво, торгівля та логістика”
за результатами навчання в 1 семестрі 2020-2021 н.р.
ПТЛ б-11

Анкета розроблена з метою оцінки якості викладання і задоволення студентів від навчального процесу. Результати опитування будуть використані для покращення рівня викладання дисциплін і корегування навчальної програми.

1. Чи задоволені Ви організацією навчального процесу (розклад, розподілення аудиторій, якість аудиторій, методи проведення занять, форми контролю тощо)?

Так - 6 (100%)

2. Якщо Вас не повністю задовольняє організація навчального процесу, вкажіть що саме Вас не задовольняє?

-

3. Чи задовольняє Вас якість викладання дисциплін в першому семестрі?

Так- 6 (100%)

4. Оцініть якість викладання кожного викладача за двома критеріями: цікаво і корисно. Максимальна кількість балів: 10 – дуже цікаво (дуже корисно), 1 – зовсім не цікаво (дисципліна не потрібна взагалі).

Найкращі викладачі:
проф. Балабан П.Ю.
проф. Петренко І.М.
ас. Сокуренко Т.С.
доц. Молчанова Н.Ю.

5. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно збільшити кількість годин?

Фізичне виховання – 1,  Іноземна мова – 1, Історія торгівлі -1

6. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно зменшити кількість годин?

Сучасні  інформаційні та комунікаційні технології - 5

7. Які б дисципліни додатково Ви б хотіли вивчати в першому семестрі?

Психологія – 3

8. Скільки Ви занять відвідали за семестр?

 0-30%  - 1 (16,67%)    30-60% - 1 (16,67%)    60-80% - 3(50%)   80-100% - 1 (16,67%)

           

Говорили в прямому ефірі про "чорну п'ятницю". Лайфхаками про те, як не потрапити у пастку «шалених» знижок «чорної п’ятниці», із глядачами PTV Полтавське Телебачення ділилася к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ Олена Михайленко.

           

27.11.2020 відбулося онлайн засідання кафедри ПТБД. Жваве обговорення робочих питань: виконання науково дослідних тем, звіт аспірантів, профорієнтаційна робота зі школами і коледжами міста і області та інші питання.

           

Викладачі Інституту бізнесу та сучасних технологій взяли участь у Дні науки з учнями школи № 26 м. Полтави. Про підприємництво говорили з доцентом кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Юрко Ігорем Вікторовичем.

          

Дистанційне навчання на курсах підвищення кваліфікації МІПК

У період пандемії дистанційне навчання на курсах підвищення кваліфікації – це невід’ємна складова освітнього процесу.

9–13 листопада 2020 року 98 педагогічних працівників фахової передвищої та вищої освіти пройшли курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання на базі Міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів.

Під час вебінарів слухачі курсів ставили запитання та обговорювали їх із виступаючими – авторами курсів (Верезомська С. Ж., Рибалко-Рак Л. А., Юрко І. В.), а також отримали консультації щодо виконання завдань із кожного навчального модуля. Усі учасники залишились задоволеними від спілкування, після навчання отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

          

Студенти, які навчаються за освітньою програмою «Підприємництво, торгівля та логістика», Кійко Антон та Огуй Ярослав пройшли навчання в рамках конкурсу інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини». У результаті навчання наші студенти підготували бізнес-плани за власними ідеями та презентували їх перед тренерами Ігорем Юрком, Оленою Михайленко, Інною Пахомовою та співробітниками Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА.

          

З 19 по 28 жовтня 2020 року відбулося навчання для учасників конкурсу інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини», який проводиться в рамках обласної цільової програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017–2020 рр. Полтавською обласною державною адміністрацією.

Навчання передбачало курс тренінгів і консультацій з оформлення та презентації інвестиційних проєктів. Розробники та тренери програми – доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Ігор Юрко, доцентка кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Олена Михайленко, директорка Інституту проєктів та інновацій Інна Пахомова.

          

Як же ми скучили за живим спілкуванням зі студентами! Ніяка найкраща дистанційна освіта не замінить палаючих очей та справжніх невдаваних емоцій молоді! Саме така атмосфера панувала на зустрічі з майбутніми підприємцями та рестораторами, котрі навчаються в Полтавському кооперативному коледжі. Круглий стіл на тему «Сучасні тенденції розвитку підприємництва в Полтаві», який 16 вересня 2020 року провели підприємці-доценти Юрко І.В. та Балабан М.П., викликав непідробну зацікавленість студентів. Тому підтвердження – безліч питань про необхідність стартового капіталу, проблеми започаткування бізнесу, необхідність знань для заняття підприємництвом, потребу в бізнес-плануванні та багатьох інших. Найкращі питання були відзначені солодким призом. Ну і трохи про освітню програму «Підприємництво, торгівля та логістика». До зустрічі в жовтні!

          

5-9 вересня 2020 року відбувся захід від команди Creative Spark Poltava - Creative Spark Marathon!

Це серія онлайн-вебінарів з креативного підприємництва для студентів філій Полтавського університету економіки і торгівлі у м. Білгород-Дністровському, Миколаєві та Черкасах, а також Локальних центрів дистанційного навчання, розташованих у містах Житомирі, Кропивницькому, Сумах, Новомосковську, Чернігові, Харкові та Херсоні.

Участь у навчанні взяло більше 120 осіб.

Проте не лише студенти ПУЕТ приєдналися до цього заходу, адже він був у відкритому доступі для усіх бажаючих!

Серед спікерів заходу були викладачі кафедри   Ігор Юрко, Вікторія Лісіца, Олена Михайленко. Теми, які висвітлили викладачі під час марафону:

За результатами навчання всі учасники Creative Spark Marathon отримали сертифікати.

          

За ініціативою Полтавської міської ради в рамках «Сіті  фесту» щорічного форуму підприємців міста «Спільна робота – високі надходження», спрямованого на підвищення іміджу полтавського підприємництва, співвласник мережі ресторанів «Криниця», доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Балабан М.П. та доцент кафедри Іванов Ю.В. провели з учнями старших класів двадцяти Полтавських шкіл он-лайн навчання на тему «Як організувати власну справу, з чого почати власний бізнес?». Школярі ставили запитання та отримували на них відповіді. Спілкування було цікавим та корисним. Всі отримали задоволення!

          

Анкета
опитування студентів спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” навчальна програма „Підприємництво, торгівля та логістика”
за результатами навчання в 1 семестрі 2019-2020 н.р.

Анкета розроблена з метою оцінки якості викладання і задоволення студентів від навчального процесу. Результати опитування будуть використані для покращення рівня викладання дисциплін і корегування навчальної програми.

Завантажити анкету

          

Результати
опитування студентів спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” навчальна програма „Підприємництво, торгівля та логістика”
за результатами навчання в 1 семестрі 2019-2020 н.р.
ПТЛ б-11

Анкета розроблена з метою оцінки якості викладання і задоволення студентів від навчального процесу. Результати опитування будуть використані для покращення рівня викладання дисциплін і корегування навчальної програми.

1. Чи задоволені Ви організацією навчального процесу (розклад, розподілення аудиторій, якість аудиторій, методи проведення занять, форми контролю тощо)?               

Так - 9 (90%) Частково задовольняє  - 1 (10%)

2. Якщо Вас не повністю задовольняє організація навчального процесу, вкажіть що саме Вас не задовольняє?

Не було економічних дисциплін в 1-му семестрі

3. Чи задовольняє Вас якість викладання дисциплін в першому семестрі?

Так- 8 (80%) Частково задовольняє - 2 (20%)

4. Оцініть якість викладання кожного викладача за двома критеріями: цікаво і корисно. Максимальна кількість балів: 10 – дуже цікаво (дуже корисно), 1 – зовсім не цікаво (дисципліна не потрібна взагалі).

Дисципліна

Викладач

Цікаво

Корисно

Сучасні інформаційні та комунікаційні технології

Білоусько Т.М.

8,2

7,6

Литвиненко Ю.О.

5,5

6,4

Іноземна мова

Чабан В.В.

7,9

8,9

Фізичне виховання

Ахтирська Н.М.

7,3

7,5

Васецький І.А.

8,4

8,7

Обладнання підприємств торгівлі та сфери послуг

Молчанова Н.Ю.

8,6

7,5

Вища і прикладна математика

Фомкіна О.Г.

7,4

8,1

Українська мова (за проф.спрям.)

Бобух Н.М.

8,4

8,6

Історія торгівлі

Петренко І.М.

8,1

7,9

5. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно збільшити кількість годин?

Фізичне виховання – 5, Математика – 2, Іноземна – 5, Укр. мова – 1, Історія торгівлі -1

6. З яких дисциплін, з Вашої точки зору, необхідно зменшити кількість годин?

Математика – 2, Іноземна – 2, Історія торгівлі -1, Обладнання підприємств торгівлі – 1, Інформаційні технології - 1

7. Які б дисципліни додатково Ви б хотіли вивчати в першому семестрі?

Фізичне виховання – 2, Іноземна (японська, китайська) - 2, Економіка – 3, Логістика  - 4, Біржова діяльність - 2, Підприємництво, Інфраструктура товарного ринку

8. Скільки Ви занять відвідали за семестр?

 0-30% 30-60% - 1 (10%) 60-80% - 1(10%) 80-100% - 8 (80%)

          

Х Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

27 - 28 квітня 2020 року у ВНЗ Укоопспілки ПУЕТ відбулася Х Міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми,  інновації». Ініціатором та організатором проведення конференції виступила кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. На конференції було обговорено проблеми розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого бізнесу в Україні та країнах світу в умовах глобальних економічних змін. Участь у конференції узяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі з України, Республіки Білорусь, Республіки Таджикистан, Казахстану, Болгарії. Робота конференції велась за наступними тематичними напрямками у вигляді форуму:

У рамках заходу були представлено 90 доповідей, в обговоренні проблемних питань узяли участь 150 науковців, із них 12 докторів наук.  Під час роботи форуму зафіксовано більше 80 переглядів матеріалів конференції. За результатами роботи конференції підготовлено рекомендації.

Оргкомітет   висловлює подяку учасникам конференції за плідну співпрацю!

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні і за  кордоном.

          

28.02.2020 року кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності провела зустріч зі школярами Полтавської ЗОШ №20.

Чемпіонат з підприємницької діяльності серед старшокласників "Крок до бізнесу-2020" на завершальному етапі. Вперше він пройшов в ЗОШ № 20 м. Полтава. Команди отримали прибуток, море задоволення від гри та  надію на перемогу в Чемпіонаті міста, який пройде наприкінці березня.

Обласний етап із визначення команди-переможця відбудеться в середині квітня. Готуйтеся, буде запекла боротьба!

          

27.02.2020 року кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності провела зустріч зі школярами Полтавської гімназії №31. Навчалися, граючись.

Школярі з зацікавленістю прийняли участь в грі «Щаблі управління», спробували себе в ролі керівника підприємства, відчули відповідальність за прийняті рішення. За допомогою ділової гри «Аналіз управлінського рішення» гімназисти познайомилися з методикою аналізу ситуації та виявили власні аналітичні здібності.

Отримали взаємне задоволення вiд спілкування. Чекаємо на новi зустрічі!

          

X Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ, НАУКОВЦІ, ДОКТОРАНТИ, АСПІРАНТИ ТА МАГІСТРАНТИ!!!

Запрошуємо Вас взяти участь у X Міжнародній науково-практичній Iнтернет-конференції  «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації», яка відбудеться 27-28 квітня 2020 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».
Більш детальна інформація розміщена в інформаційному листі.

З ПОВАГОЮ ОРГКОМІТЕТ!

Інформаційний лист

Информационное письмо

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, НАУКОВЦІ, фахівці, практики!

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» запрошує Вас взяти участь у написанні колективної монографії на тему

«Формування системи внутрішньої торгівлі України: теорія, практика, інновації».

Передбачається формування розділів монографії з урахуванням таких напрямів наукових досліджень:

1. Сучасний стан, напрями та пріоритети розвитку системи внутрішньої торгівлі України. Регіональні аспекти розвитку внутрішньої торгівлі.
2. Інституційно-організаційне забезпечення та система регулювання розвитку сфери внутрішньої торгівлі України.
3. Торгівля системи споживчої кооперації України: стан, тенденції розвитку та напрями структурної переорієнтації.
4. Теоретичні та практичні засади інноваційного розвитку підприємств сфери внутрішньої торгівлі.
5. Організаційно-економічні та управлінські аспекти розвитку підприємств оптової та роздрібної торгівлі України.
6. Роздрібні торговельні мережі: стратегії, економіка, управління.
7. Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку електронної комерції в Україні та світі.
8. Тенденції розвитку товарознавства за сучасних умов формування системи внутрішньої торгівлі України.
9. Проблеми підготовки фахівців для сфери внутрішньої торгівлі.

Монографії присвоюється Міжнародний стандартний номер (ISBN), УДК. Рік видання монографії – 2020.

Прийом заявок та статей для публікації в монографії здійснюється до 1 червня 2020 року (включно).

Більш детальна інформація розміщена в інформаційному листі (укр. , рос. ).

Контактні дані

Головна редакторка монографії:

Лісіца Вікторія Вікторівна, к.е.н., доцентка кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ, тел. (+380509423625).

 Контакти:

Місюкевич Валентина Іванівна, к.е.н., доцентка кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ, тел. (+380664217414, +380676479309).
Михайленко Олена Миколаївна, к.е.н., доцентка  кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПУЕТ, тел. (+380501608484).

Сподіваємося на плідну співпрацю!

          

Святкуємо день університету!

          

Весело, жваво, енергійно пройшла ділова гра "Угода" з учнями 10-11 класів школи 23 та гімназії 33 м. Полтави.

Всі були задоволені, байдужих не було! Та це й видно на фото

          

Практико-орiєнтоване навчання в дії! Майбутні підприємці (ПТЛ-11, ПТЛ-21) взяли участь у виїзному засiданнi МБЦ з ресторатором Балабаном М.П. та директором заочно-дистанцiйного навчання ПУЕТ Iвановим Ю.В. в найкращому ресторані міста "Криниця". Розмова вийшла не лише про бізнес, але й про життя. Зустрiчi з бізнесменами стають традиційними в навчанні майбутніх підприємців.

          

5-6 листопада - осіння сесія роботи Чутівського центру бізнес - освіти учнівської молоді. Заняття проходять в ПУЕТ. Дуже цікаві заняття, які провели для учнів Петрівської школи доцент Михайленко О.М. та доцент Лісіца В.В. Щиро дякуємо за науку. Діти в захваті!!!

Ділова гра "Будуємо мости". Будуємо мости із обмеженої кількості матеріалу

Ділова гра "Біржа". Частина учнів брокери(покупці), інша частина дилери (продавці). Товаром є чай, рис, какао, кава, цукор. Одні продають, інші-купують. Виграє та команда, яка найбільше заробить грошей. Перемогли брокери Онайко Альбіна та Удовиченко Катя, дилери Шкурат Аня та Ляскало Саша. Дівчата- розумниці!!!

          

УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ, ЛОГІСТИКА» У СЕМІНАРІ-ТРЕНІНГУ «СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК РЕАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ»

4-5 листопада 2019 року студенти факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, які опановують освітню програму «Підприємництво, торгівля, логістика», взяли участь у семінарі-тренінгу «Соціальне підприємництво як реальна можливість самореалізації молоді», що був організований ГС "Соціальне підприємство "Навчально-виробничий центр" у партнерстві з ГС "Об'єднання соціальних підприємств України" за підтримки Департамент економрозвитку Полтавської облдержадміністрації на виконання Комплексної програми розвитку малого й середнього підприємництва в Полтавській області на 2017-2020 роки. Подія відбулася у Resto club PODIUM.

Директор Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Inna Ishchenko у своєму виступі перед присутніми зазначила, що влада готова до співпраці з молоддю заради процвітання успішних брендів. Анатолій Павленко, голова ГС «Об’єднання соціальних підприємств України», розповів учасникам про кращі українські й закордонні практики розвитку соціального підприємництва, окремо наголосивши на можливостях для полтавських підприємців.

Учасники тренінгу набули навичок і знань щодо базових основ соціального підприємництва, змоделювали власні стартапи, а після закінчення заходу отримали сертифікати.

          

Розіграш Кубку Молодіжного бізнес-центру стартував
Кубок Молодіжного бізнес-центру з підприємництва розіграно!!!

Щиро вітаємо переможців - Іванова Влада, Михасько В'ячеслава, Лук' янця Андрія, Різника Влада!

Дякуємо всім учасникам! Ви всі класні!!!

          

Стратегічна гра “Біржа-тендер-біржа" з учнями Плосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Мачухівського НВК

12 червня у ПУЕТ емоційно і захоплююче пройшла стратегічна гра ТБТ в Молодіжному бізнес центрі за участю учнів Плосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Мачухівського НВК. Організаторами  гри виступили викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва доценти Юрко І.В., керівник молодіжного бізнес-центру, Місюкевич В.І. , Михайленко О.М., адміністратор молодіжного бізнес -центру  та  директор інституту заочно - дистанційного навчання Іванов Ю.В. Задоволення отримали як гравці, так і організатори гри. Дякуємо за гру!

          

IX  Міжнародна науково-практична Інтернет - конференція  "Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації"

18-19 квітня 2019 року у ВНЗ Укоопспілки ПУЕТ відбулася IX  Міжнародна науково-практична Інтернет - конференція  "Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації".  Ініціатором та організатором проведення конференції виступила кафедра комерційної діяльності та підприємництва. На конференції було обговорено  проблеми розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого  бізнесу в Україні та країнах світу в умовах глобальних економічних змін.  Участь у конференції взяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі з України, Республіки Білорусь, Республіки Таджикистан, Казахстану, Болгарії, Польщі. Робота конференції  велась за наступними тематичними напрямками у вигляді форуму:

- глобалізація і внутрішня торгівля України і країн світу: сучасний стан і основні тенденції розвитку ;
- проблеми підготовки фахівців  торгівлі;
- структурні зміни ринку  під впливом мережевих операторів.  Споживча кооперація як мережева система торгівлі;
- маркетинг та менеджмент торговельних підприємств;
- регіональні аспекти розвитку мережевого бізнесу та торгівлі;
- проблеми якості та конкурентоспроможності товарів у глобальній економіці.

У рамках заходу було представлено 65 доповідей, в  обговоренні проблемних питань  взяли участь 90 науковців, із них 15 докторів наук. Під час роботи форуму зафіксовано більше 90 переглядів матеріалів конференції. За результатами роботи конференції підготовлено рекомендації.

Оргкомітет   висловлює подяку учасникам конференції за плідну співпрацю!

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні і за кордоном.

          

Міжміський чемпіонат з торговельного підприємництва "Супермаркет міні-4"

13.04.19 відбувся міжміський чемпіонат з торговельного підприємництва "Супермаркет міні-4" між командами ПУЕТ, Полтавського та Житомирського кооперативних коледжів. Вперше змагання провели в дистанційній формі. Перемогла команда ТОП-ТОП (ПУЕТ). Переможці отримали сувеніри. Втім переможених не було: всі учасники отримали солодкі призи та задоволення від гри.

          

Тренінг у рамках UA Career Day

11.04.2019 р. в рамках UA Career Day проведений тренінг "Стартап: від ідеї до власного бізнесу. Основні питання стартаперів регіону". Навчилися будувати мости і думати про майбутнє.

          

XLII  Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства»

26-27  березня 2019 року на кафедрі комерційної діяльності та підприємництва в рамках загально університетської міжнародної студентської конференції працювала секція «Сучасні проблеми організації внутрішньої торгівлі в Україні».

На секції були представлені 18 наукових доповідей  студентів 1-5 –х курсів.

Дипломами переможців нагороджені:

за 1- ше місце

за 2-ге місце студентка

за 3 – є місце:

          

Фінал  VII  Чемпіонату  Полтавської області з основ  підприємництва „Крок до бізнесу”

21.03.19 у ПУЕТ відбувся фінал VII Чемпіонату Полтавської області з підприємництва серед старшокласників "Крок до бізнесу". Більше 800 учнів прийняли участь в змаганнях. Районні змагання пройшли в усіх містах і селищах Полтавської області. На фінал в ПУЕТ приїхала рекордна кількість команд - 32, яку представляли 130 учнів.  

З вітальним словом до пристуніх звернулися проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ Манжура О.В., голова Ради підпрємців Полтавського району, доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва Балабан М.П., методист Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського  Бечкало З.М., декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко А.С., вони розповіли учням про переваги вивчення підприємницьких дисциплін та відкриття власної справи, побажали учасникам змагань успіхів та перемоги.

Організатор конкурсу, доцент кафедри комерційної діяльнотсі та підприємнитцва Юрко І.В. підвів  результати проведення конкурсу протягом  попередніх років та озвучив  плани на  майбутнє. В результаті запеклої боротьби перемогу виборола команда BOSS (Миргородський район).

Серед переможців також команди Fast buy (Кременчуцький район), Долар (Великобагачанський район) і Шара (Хорольський район). Всі учасники чемпіонату отримали сувеніри, призери  - подарунки, чемпіон - кубок, керівники команд - цікаве спілкування і нові методики навчання. Чемпіонат пройшов на найвищому рівні!

          

ВІДВІДУВАННЯ МІЖНАРОДНОГО ФОРУМУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ТОРГІВЛІ, м. Київ

13 березня 2019 р. делегація ПУЕТ у складі викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрка І.В., Лісіци В.В., Михайленко О.М., Іванова Ю.В. та студентів І курсу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітньої програми «Підприємництво, торгівля та логістика» відвідали Міжнародний форум технологій та обладнання для торгівлі «Індустрія торгівлі - 2019», який відбувся в оновленому виставковому комплексі КиївЕкспоПлаза.

Даний захід став ключовою подією для українського ринку рітейлу та продемонстрував великий спектр технологічних, організаційних та комерційних рішень як для великих мережевих рітейлерів та ТРЦ, так  і для окремих магазинів, а також закладів громадського харчування, стріт-фуду, розважальних зон.

Всі разом отримали багато позитивних емоцій та корисної інформації!

          

Проведення  чергового етапу конкурсу  з основ підприємництва  „Крок до бізнесу” серед шкіл  Полтавського району

Черговий етап змагань з основ підприємництва під керівництвом викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва доцентів Юрко І.В. та Михайленко О.М. „ Крок до бізнесу” відбувся у ПУЕТ. Цього разу участь у  конкурсі приймали учні  11 та 10 класів  Тахтаулівського, Бойківського, Гожулівського навчального-виховних комплексів та учні Плосківської ЗОШ  І-ІІІ ступенів. 

З вітальним словом до учасників конкурсу звернулись координатор чемпіонату по Полтавському  району  Білокінь В.В. та  директор  комунальної організації "Методичний сервісний центр з обслуговування  закладів освіти Полтавського району" Хурса М.М. Вони побажали учасникам успіхів у змаганні та перемоги.  Також школярі мали можливість поспілкуватись з головою студентської Ради ПУЕТ Негодою М., яка розповіла  про переваги навчання у університеті та можливості стажування за кордоном.

У результаті напруженої боротьби з невеликим відривом перемогу одержала команда   „Оазис” Плосківської  ЗОШ І-ІІІ ступенів, команда  „Сафіна” посіла 2 місце,  3 місце поділили між собою команди „Стріла та „Дієго-Кеш”. Усі учасники були нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів та солодкими призами.

Дякуємо  командам за участь та чекаємо на переможців у фіналі обласного чемпіонату 21 березня у ПУЕТ.

          

Гра  «Крок до бізнесу» у Полтавському обласному ліцеї для талановитих дітей

27.02.2019 р. Відбірковий етап на фінальну частину обласного чемпіонату з основ підприємництва "Крок до бізнесу" пройшов у Полтавському обласному ліцеї для талановитих дітей  при Кременчуцькому педагогічному  коледжі. Грали, сподобалось, чекають на продовження 21 березня  на обласному чемпіонаті, який відбудеться  у ПУЕТ.

          

МІСЬКИЙ ЕТАП ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ „КРОК ДО БІЗНЕСУ

21.02.2019 р. чемпіонат області "Крок до бізнесу" в Полтаві в цьому році зібрав рекордну кількість учасників: 77 старшокласників представляли 13 шкіл в 16 командах. Перемогу здобула команда "Філмакс" ЗНЗ № 33, 2 місце посіла команда "Тегусігальпа" ЗНЗ № 31, 3 місце - команди "Пельмешек" ЗНЗ № 26 і "Акули бізнесу" № 24. Поздоровляємо переможців і чекаємо команди в обласному фіналі 21 березня.  

          

РАЙОННИЙ ЕТАП ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ „КРОК ДО БІЗНЕСУ”

20.02.2019 р. відбувся районний етап чемпіонату області з основ підприємництва „Крок до бізнесу” в Гребінківському, Пирятинському районах та в м. Пирятин. В змаганнях взяли участь команди „Капітал” (Пирятинський ліцей), „Самко” (Пирятинська ЗОШ № 4), „Shamrock” (Березоворудська ЗОШ), „Екомаркет” та „Універсал” (Теплівська ЗОШ), „Юдіз” (Кулажинська ЗОШ), „Масмаркет” (Майорщинська ЗОШ), „Махmarcet” , „Перспектива” (Овсюківська ЗОШ). Переможців очікує фінал чемпіонату, який відбудеться у  ПУЕТ 21 березня. Змагання провели викладачі кафедри КДП доц. Юрко І.В., доц. Іванов Ю.В., доц. Михайленко О.М.

          

ДІЛОВА ГРА „ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР”, м. ПОЛТАВА

16 лютого 2019 р. емоційно і захоплююче пройшла гра „Тендер-біржа-тендер” з учнями полтавських гімназій № 17 та № 31. Майбутні підприємці отримали перші торговельні навички та купили солодкі лоти на аукціоні. В організації і проведенні гри взяли участь  викладачі кафедри КДП доц. Юрко І.В., доц. Іванов Ю.В., доц. Михайленко О.М., доц. Лісіца В.В., доц. Іщейкін Т.Є.

          

ДІЛОВА ГРА „ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР”

12 лютого 2019 р. у  Заводській ЗОШ № 1 Лохвицького району відбулася гра "Тендер-Біржа-Тендер". Учні старших класів знайомилися з ринковими механізмами, розробляли власні стратегії, вчилися торгувати на біржі, робили аналітичні доповіді на конференції, купляли оцінки та інші корисні лоти на аукціоні. Було весело і пізнавально! Гру провели доц. Юрко І.В. та доц. Михайленко О.М.

          

НАРАДА ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ
VII ЧЕМПІОНАТУ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА «КРОК ДО БІЗНЕСУ».

24 січня 2019 р. у ПУЕТ відбулася інструктивно-методична нарада щодо проведення VII Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Учасниками наради були районні (міські) координатори Чемпіонату, організатори Чемпіонату, викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва.  З вітальним словом до учасників наради звернувся проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ  Манжура О.В.  На нараді методистом відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО Шкоденко Л.А. були оголошені  підсумки минулорічного Чемпіонату та визначені організаційні заходи на цей рік. Доц. Юрко І.В. оголосив правила проведення Чемпіонату та запропонував долучитися до дискусії «Підприємницька освіта в школі: проблеми та перспективи».

За організацію та сприяння проведення Чемпіонату відзначені подяками від керівництва Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти викладачі кафедри комерційної діяльності та  підприємництва Юрко І.В., Іванов Ю.В., Михайленко О.М., Лісіца В.В.,  Іщейкін Т.Є. та студенти ПУЕТ Панайотова Т., Попова А., Хоменко Ю.

          

ІX Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ, НАУКОВЦІ, ДОКТОРАНТИ, АСПІРАНТИ ТА МАГІСТРАНТИ!!!

Запрошуємо Вас узяти участь у IX Міжнародній науково-практичній Iнтернет-конференції  «Мережевий бізнес: становлення, проблеми, інновації», яка відбудеться 18-19 квітня 2019 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Більш детальна інформація розміщена в інформаційному листі .

З ПОВАГОЮ ОРГКОМІТЕТ!

          

IX Международная научно-практическая интернет-конференция «Сетевой бизнес: становление, проблемы, инновации»

УВАЖАЕМЫЕ КОЛЛЕГИ, НАУЧНО-ПЕДАГОГИЧЕСКИЕ  РАБОТНИКИ, УЧЕНЫЕ, ДОКТОРАНТЫ, АСПИРАНТЫ И МАГИСТРАНТЫ!!!

Приглашаем Вас принять участие в IX Международной научно-практической интернет-конференции  «Сетевой бизнес: становление, проблемы, инновации», которая  состоится 18-19 апреля 2019 года в Высшем учебном заведении Укоопсоюза «Полтавский университет экономики и торговли».

Более детальная информация размещена в информационном письме .

С УВАЖЕНИЕМ ОРГКОМИТЕТ!

          

КОНКУРС БІЗНЕС-ІДЕЙ

29 листопада 2018 р. були підведені підсумки конкурсу бізнес-ідей Молодіжного бізнес-центру ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». Свої бізнес-ідеї представили учні 7 та 13 шкіл м. Полтави, які були оцінені підприємцями - Балабаном Миколою і Мостовенко Наталією. Учасники конкурсу отримали відзнаки, цінні призи та запрошення на заняття МБЦ. Організатори конкурсу – доц. Юрко І.В. та доц. Михайленко О.М., до проведення конкурсу долучилися викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва.

          

ДІЛОВА ГРА «ТЕНДЕР- БІРЖА-ТЕНДЕР»

13 листопада 2018 р. в с. Петрівка  Чутівського району Полтавської області пройшов перший чемпіонат Чутівського району з ділової гри "Тендер-Біржа-Тендер", в якому взяли участь старшокласники Петрівської та Новокочубеївської шкіл. Навчання через гру викликали позитивні емоції школярів. Економічна конференція принесла додатковий дохід хорошим аналітикам. Захоплення грою із виграшем на аукціоні солодких призів - нагорода учасникам чемпіонату. Викладачі ПУЕТ отримали велике задоволення від спілкування зі школярами! Гру проведи доц. Юрко І.В., доц. Лісіца В.В., доц. Михайленко О.М.

          

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ПУЕТ

8 листопада 2018 р. у ПУЕТ проведено  День відкритих дверей.  Викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва мали нагоду поспілкуватися зі старшокласниками полтавських шкіл. З учнями полтавської гімназії № 33 чаювали, спілкувались, побували у мінікінозалі. Було цікаво!

          

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ПУЕТ

1 листопада 2018 р. відбувся День  відкритих дверей у ПУЕТ та день гостинності на кафедрі комерційної діяльності та підприємництва. З викладачами кафедри спілкувалися старшокласники полтавських шкіл № 23 та 28.

          

Проведення  VII   чемпіонату „Крок до бізнесу” серед шкіл м. Полтави

Протягом  жовтня – листопада 2018 року  у рамках  VII  чемпіонату „Крок до бізнесу” пройшли відбіркові  змагання серед шкіл м. Полтави, у яких  прийняли участь старшокласники 3, 8, 11, 23, 24, 27, 32, 33, 37 шкіл. За результатами гри були визначені команди-переможці, які прийматимуть участь у наступному етапі чемпіонату, що відбудеться на початку 2019 року.

          

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТРЕНІНГІВ МОЛОДІЖНОГО БІЗНЕС-ЦЕНТРУ

4 жовтня 2018 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася презентація тренінгів Молодіжного бізнес-центру з відкриття власної справи. В заході взяли участь студенти ПУЕТ та Полтавського кооперативного коледжу.

Керівник МБЦ доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрко І.В. розповів учасникам зібрання про результати діяльності центру та визначив плани на майбутнє.

Історії успіху молодих підприємців – учасників МБЦ минулих років зацікавили наших студентів настільки, що багато з них вже сьогодні забажали долучитися до тих заходів, які відбуватимуться в рамках роботи центру протягом навчального року.

Із задоволенням підтримуємо бажання молоді спробувати себе у підприємництві!

Запрошуємо приєднатися до МБЦ всіх бажаючих, хто відчуває в собі підприємницькій потенціал та мріє відкрити власну справу.

          

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА КАФЕДРИ  В ШКОЛАХ
м. ПОЛТАВА

27 та 28 вересня 2018 р. доценти кафедри комерційної діяльності та підприємництва Михайленко О.М та Іщейкін Т.Є з метою профорієнтаційної роботи відвідали гімназію № 33 та ЗОШ № 23 м. Полтава. Спілкування в учнями, вчителями та керівництвом навчальних закладів було плідним та

корисним. Пропозиції кафедри щодо участі школярів у стратегічних бізнес-ігрх, конкурсах знайшли підтримку вчителів та зацікавили учнів. Відтак, сподіваємось на подальші зустрічі і плідну співпрацю!

          

Підсумки VIII міжнародної науково-практичної конференції «Мережевий бізнес: становлення, проблеми,  інновації»

19 - 20 квітня 2018 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася VIІІ міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес: становлення, проблеми,  інновації». Ініціатором та організатором проведення конференції виступила кафедра комерційної діяльності та підприємництва.

На конференції було обговорено проблеми розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого бізнесу в Україні в умовах глобальних економічних змін.

Участь у конференції взяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі з України, Республіки Білорусь, Республіки Таджикистан, Казахстану, Болгарії.

Учасниками конференції були науково-педагогічні працівники, магістранти та студенти із вузів

Республіки Білорусь:

Республіки Таджикистан:

Казахстану:

Болгарії:

Навчальні заклади України на конференції представляли учасники від Київського національного торговельно  - економічного університету; Київського національного університету технології та дизайну; Київського національного авіаційного університету; Київського національного університету будівництва і архітектури; Львівського торговельно – економічного університету; Придніпровської державної академії будівництва та архітектури; Харківського торговельно-економічного інституту  Київського національного торговельно  - економічного університету; Вінницького кооперативного інституту; Одеської національної академії зв’язку ім. О.С.Попова; Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно  - економічного університету; Української медичної стоматологічної академії, м. Полтава; Полтавської державної аграрної академії; Полтавського кооперативного технікуму.

Від Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» участь у конференції взяли науково-педагогічні працівники, магістранти та студенти кафедр комерційної діяльності та підприємництва, туристичного та готельного бізнесу, товарознавства непродовольчих товарів, товарознавства продовольчих товарів, маркетингу, експертизи та митної справи, хімії та інших.

Робота конференції велась за шістьма секціями:

1. Глобалізація і внутрішня торгівля України та країн світу: сучасний стан та основні тенденції розвитку.
2. Проблеми підготовки фахівців торгівлі.
3. Структурні зміни ринку під впливом мережевих операторів. Споживча кооперація як мережева система торгівлі.
4. Маркетинг і менеджмент торговельних підприємств.
5. Інноваційний розвиток мережевого бізнесу та торгівлі.
6. Проблеми якості та конкурентоспроможності товарів у глобальній економіці.

У рамках заходу були представлено 60 доповідей, в обговоренні проблемних питань взяли участь 87 науковців, із них 12 докторів наук.  Під час роботи форуму зафіксовано більше 80 переглядів матеріалів конференції.

За результатами роботи конференції підготовлено рекомендації.

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та співробітників ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та інших навчальних закладів України і зарубіжних країн, а також фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні та за кордоном.

          

XLI  Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2017 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства»

17-18 квітня 2018 року на кафедрі комерційної діяльності та підприємництва в рамках загально університетської міжнародної студентської конференції працювала секція «Сучасні проблеми організації внутрішньої торгівлі в Україні».

На секції були представлені 27 наукових доповідей  студентів 2-5 –х курсів.

Дипломами переможців нагороджені:

за 1- ше місце

за 2-ге місце студентка

за 3 – є місце:

          

ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП VІ ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА СЕРЕД СТАРШОКЛАСНИКІВ «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

22 березня 2018 р. відбувся фінальний етап V Чемпіонату області серед учнів старших класів з основ підприємництва «Крок до бізнесу», в якому виступили 27 команд – переможців районних і міських змагань.

Під час змагань всі команди були поділені на 7 груп, які конкуруючи за найбільший прибуток, визначили 4 найкращі, що вийшли у фінал. Ними стали команди «Мрія» Хорольської гімназії, «Bon Prix» Тахтаулівського навчально-виховного комплексу Полтавської районної ради, «Фреш» Заводської ЗОШ № 1 Лохвицької районної ради, «Royal Food» Миргородської гімназії.

У результаті запеклої боротьби з мінімальною перевагою чемпіоном стала команда «Мрія», якій був вручений кубок за перемогу. Переможці та учасники фінальної частини Чемпіонату (114 школярів) відзначені подяками, грамотами та нагороджені цінними призами (футболками, економічною літературою, флешками), а також солодкими призами.

Для керівників команд (вчителів економіки) та учасників змагань була організована екскурсія університетом, проведена профорієнтаційна робота зі школярами щодо вступу до вишу, умов навчання та проживання. Обласний фінал пройшов організовано, школярі проявили велику зацікавленість у такій формі навчання, як ділова гра. Позитивним вони відзначили розвиток навичок роботи в команді, азарт змагання, розуміння необхідності навчатися економіці, стимулювання зайняття підприємницькою діяльністю.

          

Круглий стіл «Практико-орієнтоване навчання як складова сендвіч-освіти»

27 лютого 2018 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі з метою сприяння працевлаштуванню випускників університету, визначення напрямів тісної співпраці з роботодавцями у процесі підготовки висококваліфікованих працівників галузі торгівлі та у відповідності до Меморандуму про партнерство та співробітництво між університетом та ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» і ТД «Аніка» проведено круглий стіл на тему  «Практико-орієнтоване навчання як складова сендвіч-освіти».

В роботі круглого столу взяли участь Бугрій М.І. (начальник управління підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі й залучення інвестицій Полтавської ОДА), Сейма С.М. (директор з роздрібної торгівлі Північного регіонального управління ТОВ «СІЛЬПО-ФУД»), Соян В.А. (заступник директора з операційної діяльності Північного регіонального управління ТОВ «СІЛЬПО-ФУД»), Пушко О.В. (менеджер з персоналу Північного регіонального управління ТОВ «СІЛЬПО-ФУД»), Слєсарєв А.Ю. (директор ТД «Аніка»), Рог Л.М. (заступник директора ТД «Аніка»), Істряк Н.С. (начальник відділу кадрів ТД «Аніка») та викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва.

Для участі в круглому столі були запрошені студенти ІI-VI курсів факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу. Студенти отримали інформацію стосовно умов, вимог та перспектив працевлаштування на підприємствах торгівлі та логістичних центрах.

Для учасників круглого столу презентовано Концепцію практико-орієнтованого навчання в ПУЕТ та нову освітню програму «Підприємництво, торгівля, логістика».

В рамках  роботи круглого столу відбувся захист магістерських робіт студентами спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

За результатами круглого столу досягнуто домовленостей продовжити співпрацю з роботодавцями щодо практичної підготовки студентів та враховувати вимоги роботодавців до формування навичок і отримання знань майбутнього працівника при викладанні навчальних дисциплін.

          

МІСЬКИЙ ТА РАЙОННИЙ ВІДБІРКОВІ ЕТАПИ VІ ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА „КРОК ДО БІЗНЕСУ

23 лютого 2018 р. Пирятинський ліцей № 1 приймав учасників чемпіонату – учнів шкіл м. Пирятин та Пирятинського району.

І знову ділова гра «Роздрібна торгівля» пройшла весело, цікаво, креативно, пізнавально та корисно!

Всі команди були відзначені грамотами, а переможців – команди «Оазис» та «Fresh-маркет» - чекає фінал в Полтаві!

Ділову гру провели викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва доц. Юрко І.В. та доц. Михайленко О.М.

          

МІСЬКИЙ ВІДБІРКОВИЙ ЕТАП VІ ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА „КРОК ДО БІЗНЕСУ

21 лютого 2018 р. у Гадяцькій гімназії ім. Олени Пчілки доцентом кафедри Михайленко О.М. проведено ділову гру в рамках міського етапу VI Чемпіонату Полтавської області з основ підприємництва «Крок до бізнесу».

В бізнес-симуляції «Роздрібна торгівля» взяли участь учні 9-10 класів. Майже 3 години чотири команди – супермаркети «24/7», «Едельвейс», «Малинка», «Акцент» – здійснювали закупівлі товарних ресурсів, встановлювали націнки на придбаний товар, наймали та звільнювали персонал, визначали зарплату працівникам, розраховували рекламний бюджет і намагалися обійти конкурентів, одержавши найбільший прибуток.

Цікавим в цій грі є те, що шанс перемогти зберігає кожна команда до останнього етапу, тому емоції гравців були справжніми та щирими, особливо при підведенні підсумків і визначенні переможця. Цього разу ним стала команда «Акцент», яку ми вітаємо і чекаємо у фіналі 22 березня у ПУЕТ!!! Інші команди також одержали досить пристойні результати і мають можливість спробувати свої сили в наступному році.

Дякуємо за участь у грі і бажаємо перемог і звершень!!!

          

Стартував VI Чемпіонат Полтавської області серед старшокласників з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

Інструктивно-методична нарада «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи», яка відбулася 30 січня 2018 р. у ВНЗ Укоопспілки  «Полтавський університет економіки і торгівлі» дала старт шкільним та районним змаганням. Учасниками наради були районні (міські) координатори чемпіонату, методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім. М.В. Остроградського Шкоденко Л.А.,  керівник Молодіжного бізнес центру доц. Юрко І.В., завідувач кафедри комерційної діяльності та підприємництва проф. Балабан П.Ю., директор Інституту заочно-дистанційного навчання доц. Іванов Ю.В., адміністратор Молодіжного бізнес-центру доц. Михайленко О.М.

З вітальним словом до учасників наради звернувся проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ д.е.н. Манжура О.В.

На нараді було повідомлено про підсумки  Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» у 2017 р., оголошено правила проведення заходу у поточному році. Зазначено, що районний етап чемпіонату має відбутися з 1 лютого по 12 березня 2018 р., обласний фінал – 22 березня 2018 р. на базі ПУЕТ.

Під час наради відбулася цікава і змістовна дискусія щодо особливостей проведення районного і обласного етапів чемпіонату, відзначена надзвичайна  зацікавленість учнів у даному заході.

Керівник МБЦ Юрко І.В. та адміністратор МБЦ Михайленко О.М. провели консультування учасників наради та дали слушні поради щодо проведення економічної ділової гри – комп’ютерної симуляції «Супермаркет-міні».

          

РОЗІГРАШ КУБКУ МОЛОДІЖНОГО БІЗНЕС-ЦЕНТРУ

14 грудня 2017 р. відбувся розіграш кубку Молодіжного бізнес-центру. Даний захід відбувся в форматі бізнес-симуляції «Роздрібна торгівля-міні». За умовами гри на галузевому ринку конкурують чотири супермаркети, управління якими передбачає закупівлю продовольчих і непродовольчих товарів, встановлення на них націнки та їх реалізацію. Крім того, гравцям необхідно було визначитися з кількістю персоналу, розміром заробітної плати працівникам, обсягами витрат на рекламу.

В грі взяли участь студенті напрямів підготовки «Менеджмент організацій», «Товарознавство та комерційна діяльність», «Товарознавство та експертиза в митній справі», які вивчають підприємницькі дисципліни. Учасниками гри було сформовано 4 команди, яким гравці дали назви: «Аttraversiamo», «Копіка», «СДК», «Велмарт».

Робота команд протягом гри відрізнялася, що визначалося різними підходами, які вони  застосовували. Критерієм визначення переможця був максимальний акумульований прибуток, який одержала команда протягом гри.

Найкращі результати показала команда «Аttraversiamo». Відтак, кубок Молодіжного бізнес-центру отримали студенти групи ТЕМС-31 Попова Анна, Хоменко Юлія, Панайотова Тамара.

Вітаємо переможців!

Організатори розіграшу Кубку - керівник МБЦ Юрко І.В. та адміністратор МБЦ Михайленко О.М.

          

ЕКСКУРСІЯ ДО ЦНАП м. ПОЛТАВА

23 листопада 2017 р. в рамках діяльності Молодіжного бізнес-центру відбулася екскурсія студентів ПУЕТ до центру надання адміністративних послуг Полтавської міської ради.  Учасники Молодіжного бізнес-центру та інші студенти спілкувались з працівниками ЦНАП, дізналися про порядок  надання інформаційної, консультаційної та практичної допомоги фізичним та юридичним особам в отриманні адміністративних послуг, у тому числі документів дозвільного характеру для здійснення господарської діяльності. Організували екскурсію керівник МБЦ доц. Юрко І.В. та адміністратор МБЦ Михайленко О.М.

          

СТРАТЕГІЧНА ДІЛОВА ГРА «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР»

25-26 жовтня 2017 року Молодіжним бізнес-центром була проведена стратегічна гра  «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР». В грі взяли участь більше 30 студентів всіх напрямів підготовки. Основною метою ділової гри є вивчення ринкових механізмів ціноутворення й набуття практичних навичок прийняття комерційних рішень в умовах жорсткої конкурентної боротьби. Імітаційна модель гри «Тендер-біржа-тендер» створена на механізмі вільних цін , які формуються в процесі торгів. Вибір оптимальної ціни учасниками в процесі конкурентної боротьби дає можливість гравцям отримати максимальний прибуток і використовувати його на заключному етапі гри – аукціоні. Проведення ділової гри забезпечили доц. Юрко І.В., доц. Лісіца В.В., доц. Михайленко О.М.

          

28 вересня 2017 р. в рамках реалізації Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки на виконання проекту «Трансформація діючого молодіжного бізнес-центру на базі Полтавського університету економіки і торгівлі в обласний бізнес інкубатор» відбулася панельна дискусія «Українське бізнес-середовище» та презентація програми тренінгів Молодіжного бізнес-центру зі створення власної справи.

Модератором проблемних питань виступив керівник МБЦ к.е.н, доц. Юрко І.В.

Під час заходу були обговорені питання  державної політики щодо розвитку малого підприємництва в Україні,  визначені основні тренди розвитку інтернет-бізнесу в Україні, наголошено на клієнтоорієнтованості як основі збутової політики малих підприємств, з’ясовані питання кадрового забезпечення підприємств малого бізнесу та  потреби в навчанні дорослих для сфери малого бізнесу.

В обговоренні питань взяли участь Балабан М.П., ФОП, к.е.н., доц. кафедри комерційної діяльності та підприємництва ПУЕТ, Шубін О.О., засновник і директор малого приватного підприємства «Ін-Лайт», Лядський І.К., доктор філософії, бізнес-тренер, Шимановська-Діанич Л.М.,д.е.н., проф., завідувач кафедри менеджменту ПУЕТ,    зав. кафедри менеджменту, Устьян О.А., приватний підприємець, маркетолог, аспірант кафедри комерційної діяльності та підприємництва ПУЕТ та інші.

Керівник Молодіжного бізнес-центру прозвітував про роботу МБЦ за роки його існування. він зазначив, що основними методами навчання в МБЦ є проведення ділових ігор. Спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського щорічно проводилися  Чемпіонати Полтавської області з підприємницької діяльності для старшокласників «Крок до бізнесу». Учасники МБЦ брали участь у конкурсі інвестиційних проектів, який проводиться МБЦ та Полтавським регіональним центром з інвестицій та розвитку, та у конкурсі ОМЦ «Молодь обирає бізнес».  За чотири роки учасниками МБЦ створено більше 180 проектів, зокрема:

Команда Kavali Lёsu ПУЕТ з успіхом виступала  у Конкурсі  бізнес-проектів Startup-кооперація та Міжнародному чемпіонаті «Молодь і підприємництво»  (м. Гомель, Республіка Білорусь). 

Досвідом участі в діяльності Молодіжного бізнес-центру та власним успіхом у підприємництві поділилися студенти Мовчан Іван, Шкурко Марина,  зацікавили проекти Кгаєвського Дмитра, Феньків Анастасії, Набієва Нарімана, Сігінєвича Андрія.

Підводячи підсумки, Юрко І.В. презентував програму тренінгів навчання Молодіжного бізнес-центру зі створення власної справи на 2017-2018 н.р.

Перший тренінг Молодіжного бізнес-центру відбудеться 12 жовтня 2017 р.  в 15.40 в ауд. 306.

          

1 вересня 2017 р. доценти кафедри комерційної діяльності та підприємництва Хурса М.М. та Михайленко О.М. завітали до ЗОШ № 23 м. Полтави на свято Першого дзвоника. На адресу учнів звучали побажання міцного здоров’я, бути впевненими у власних силах, прагнути до нових звершень, зустріти добрих і надійних друзів та ніколи не зупинятися на дорозі Знань, адже вона цікава і по-справжньому нескінченна!

          

КОНКУРСІ "МОЛОДЬ ОБИРАЄ БІЗНЕС"

23 травня 2017 року відбувся захисту бізнес-проектів в рамках регіонального туру Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді.

В Регіональному конкурсі брали участь 18 бізнес-проекти слухачів Школи з основ підприємницької діяльності «Молодь обирає бізнес» та студентів навчальних закладів міст Полтави й Кременчука. ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" на конкурсі був представлений бізнес-планами учасників Молодіжного бізнес-центру та студентами, що вивчали дисципліну "Бізнес-план". Всього від ПУЕТ було представлено 10 бізнес-проектів, а до фіналу конкурсу журі були відібрані 9 наших проектів:

Кожен із учасників фіналу конкурсу презентував та «захищав» свій інвестиційний проект перед конкурсною комісією, до складу якої входили підприємці м. Полтава та представники органів влади.

За результатами обговорення експертів представлені проекти були високо оцінені членами журі. Проект "Відкриття виробництва меду з додаванням пряних спецій, свіжих трав та фруктів B Honey" Маляренко Ю.В. завоював третє місце керівник Юрко І.В.

Всі учасники конкурсу отримали подяки, а переможці - почесні грамоти та кубок Обласного молодіжного центру.

          

Перемога в IX Міжнародному чемпіонаті «Молодь і підприємництво - 2017»

Делегація ПУЕТ у складі 11 студентів 17-19 травня 2017 року відвідала м.Гомель (Республіка Білорусь), де прийняла участь в IX Міжнародному чемпіонаті «Молодь і підприємництво-2017». Цей чемпіонат вже став традиційним, який в девятий раз проводив Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації.

Наш університет представляла команда Kavali Lesu (з білоруського «ковалі долі») у складі капітана команди Феньків А.В. та членів команди Кгаєвського Д.М., Набієва Н., Молошного В.В. (керівник команди Іржавська Л.В.).

За результатами роботи Молодіжного бізнес-центру наші студенти презентували свої реалізовані проекти. Журі високо оцінило здобутки учасників МБЦ, нагородивши команду кубком за перше місце в лізі та дипломами лауреатів в номінаціях «Краща команда» та «Кращий бізнес-проект».

          

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «ПІДПРИЄМНИЦЬКА ОСВІТА В ШКОЛІ»

23 березня 2017 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося засідання круглого столу «Підприємницька освіта в школі», в якому прийняли участь начальник управління підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації Бугрій М.І., вчителі загальноосвітніх шкіл Полтавської обл., провідні методисти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені  М.В. Остроградського та провідні викладачі ПУЕТ. Модератором заходу виступив науковий керівник Центру тренінгових технологій ПУЕТ Юрко Ігор Вікторович.

Під час засідання були обговорені питання необхідності викладання курсу основ підприємництва в школі для потреб регіональної економіки, можливі форми впровадження курсу “Основи підприємницької діяльності”, використання інтерактивних форм при викладанні економічних дисциплін.

За результатами засідання була створена робоча група для подальшого поширення підприємницької освіти в школах Полтавської області.

          

Фінальний етап V Чемпіонату області з основ підприємництва серед старшокласників «Крок до бізнесу»

23 березня 2017 р. відбувся фінальний етап V Чемпіонату області серед учнів старших класів з основ підприємництва «Крок до бізнесу».

На протязі лютого-березня 2017 року пройшли районні та міські змагання чемпіонату.

Змагання були проведені в усіх районах та містах Полтавської області, в яких взяли участь 173 команди із 164 шкіл, всього змагалися 717 учнів. Цікавий факт, що в шкільних змаганнях разом із школярами приймали участь і команди деяких сільрад, вчителів та підприємців. Також перед учнями виступали запрошені підприємці про можливості започаткування бізнесу. Викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрко І.В., Михайленко О.М., Іржавська Л.В., Краус К.М., Криворучко О.С. надали організаційну та методичну допомогу координаторам на місцевому рівні, виїжджаючі в міста і райони Полтавської області.

За результатами районних змагань були визначені переможці - 27 команд (по 3-5 гравців в кожній), 25 з яких виступили в фіналі.

Всі команди були розбиті на 7 груп (по 4 команди в кожній), які  конкуруючи за найбільший прибуток, визначили 4 найкращі, що вийшли у фінал. Ними стали команди «Долар» Устивицька ЗОШ Великобагачанського р-н, «Марабу» Гімназія №31 м. Полтави, «27ВОЛЬТ» Комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа I-III ступенів «27», «Зелений магніт» Решетилівська гімназія ім. І.Л. Олійника.

В результаті запеклої боротьби з мінімальною перевагою чемпіоном стала команда «Марабу», якій вручений кубок за перемогу. Переможці та учасники Чемпіонату (102 школярів) відзначені подяками та нагороджені цінними призами (економічною літературою, флешками), а також солодкими призами від спонсорів змагань.

Для учасників змагань була організована екскурсія по університету, організатори якої відповіли на численні запитання школярів щодо вступу до вишу, умов навчання і проживання.

Змагання провели викладачі кафедри Комерційної діяльності та підприємництва Юрко І.В., Михайленко О.М., Іванов Ю.В., Іржавська Л.В., Лісіца В.В., Краус К.М. викладач кафедри менеджменту Лисенко М.О та викладач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Кравченко І.Ю.

Обласний фінал пройшов організовано, школярі проявили велику зацікавленість у такій формі навчання як ділова гра. Позитивним вони відзначили розвиток навичок роботи в команді, азарт змагання, розуміння необхідності навчатися економіці, стимулювання зайняття підприємницькою діяльністю.

          

МІСЬКИЙ ТА РАЙОННИЙ ВІДБІРКОВІ ЕТАПИ V ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА „КРОК ДО БІЗНЕСУ”

06 березня 2017 року на базі Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки викладачі кафедри КДП Юрко І.В., Михайленко О.М., Іржавська Л.В. провели міський етап V Чемпіонату з основ підприємництва «Крок до бізнесу», в якому прийняли участь команди Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова, Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 та Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4.

Переможцем стала команда «Dream Time» Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки.

В цей же день на базі відділу освіти Гадяцької райдержадміністрації проведений відбірковий етап серед шкіл Петрівки-Роменської, Великобудищанської, Сарської спеціалізованих шкіл.

Переможцями районних змагань стала команда «Покупайка» Великобудищанської спеціалізованої школи.

Команди-переможці міського та районного етапів приймуть участь в обласному фіналі, який відбудеться в ПУЕТ 23 березня 2017 року.

Вітаємо переможців!

          

МІСЬКИЙ ВІДБІРКОВИЙ ЕТАП V ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

21 лютого 2017 року на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавського університету економіки і торгівлі» в рамках проведення п'ятого Чемпіонату Полтавської області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» відбулися змагання серед школярів м. Полтави.

З вітальним словом до учасників Чемпіонату звернулася проректор з науково-педагогічної роботи Манжура О.В.

У чемпіонаті взяли участь команди одинадцятикласників Полтавської гімназії №31, Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26, №27 та №37, Загальноосвітньої школи №24, Полтавської школи-гімназії №17, Полтавської гімназії №32, Полтавської загальноосвітньої школи №8 ім. Панаса Мирного, Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського, комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа» І-ІІІ ступенів № 19 та Полтавської загальноосвітньої школи № 3, №7– усього 65 школярів. Всі учасники проявили ерудованість, логічне мислення при вирішенні поставлених завдань.

Переможцями міських змагань визнано 2 команди «Марабу» Полтавської гімназії №31 та Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26, які приймуть участь в фіналі, що відбудеться 23 березня 2016 року.

          

РАЙОННИЙ ВІДБІРКОВИЙ ЕТАП V ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА „КРОК ДО БІЗНЕСУ”

20 лютого 2017 року на базі Гребінківської гімназії відбувся півфінал V Чемпіонату з основ підприємництва «Крок до бізнесу», в якому прийняли участь команди Гребінківської ЗОШ № 1 та Гребінківської ЗОШ № 4, Гребінківської гімназії та Слободо-Петрівської ЗОШ № 1.

Переможцями районних змагань стала команда «Сиріус» Слободо-Петрівської ЗОШ № 1, яка прийме участь в фіналі, який відбудеться 23 березня 2017 року.

Чемпіонат з основ підприємництва „Крок до бізнесу" провела Краус Катерина Миколаївна доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Вітаємо переможців!

          

РАЙОННИЙ ВІДБІРКОВИЙ ЕТАП V ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА „КРОК ДО БІЗНЕСУ”

20 лютого 2017 року на базі Великокручанської загальноосвітньої школи I-III ступенів Пирятинської райдержадміністрації відбувся півфінал V Чемпіонату з основ підприємництва «Крок до бізнесу», в якому прийняли участь команди Вишнивецької ЗОШ, Вікторійська ЗОШ, Великокручанська ЗОШ та Теплівська ЗОШ.

Переможцями районних змагань стала команда «King» Великокручанської ЗОШ, яка прийме участь в фіналі, який відбудеться 23 березня 2017 року.

Чемпіонат з основ підприємництва „Крок до бізнесу" провів Юрко Ігор Вікторович науковий керівник Центру тренінгових технологій навчання ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Вітаємо переможців!

          

III ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ЕКОНОМІКИ В 2016-2017 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

29 січня 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, у якому взяли участь 64 учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

Учасників інтелектуальних змагань привітали Манжура Олександр Васильович, проректор з науково-педагогічної роботи Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та Юрко Ігор Вікторович, голова журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, кандидат економічних наук, доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Шкоденко Лариса Анатоліївна, голова оргкомітету ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, ознайомила присутніх із результатами участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів області в ІІІ і ІV етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в 2016 році та організаційними моментами щодо проведення олімпіади в 2017 році.

Олімпіада пройшла на належному організаційно-методичному рівні відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

          

          

ЧЕМПІОНАТ УНІВЕРСИТЕТУ ЗІ СТРАТЕГІЧНОЇ ДІЛОВОЇ ГРИ «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР»

02-03 листопада 2016 року Молодіжним бізнес-центром був проведений чемпіонат університету у формі ділової гри «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР». В грі прийняли участь 35 студенти всіх спеціальностей, які розробляли власні стратегії, купляли і продавали партії товарів, формували комплекти сировинних наборів для реалізації на тендері, заробляли ігрову валюту.

За результатами гри була проведена економічна конференція, на якій кожний бажаючий зміг проаналізувати загальний хід гри, презентувати власні досягнення, виявити допущені помилки. Журі у складі організаторів гри викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрка І.В., Михайленко О.М., Іржавської Л.В., Криворучко О.С. визнало кращими доповідями виступи  Бєлова Дарья, Іванов Дмитро, Кушніренко Олена які отримали премії у ігровій валюті.

Після розрахунку з банком і повернення кредиту, кожний учасник зміг прийняти участь в аукціоні і на зароблені гроші купити цінні речі.

          

РОЗІГРАШ КУБКУ З ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

25.10.2016 Молодіжним бізнес-центром проведений розіграш кубку з торговельного підприємництва. Метою конкурсу є популяризації підприємництва серед молоді та залучення учасників до навчання в програмі Молодіжного бізнес-центру.

Розіграш кубку пройшов в форматі бізнес-симуляції, де учасники приймали комерційні та управлінські рішення, конкуруючи між собою, змагаючись за максимальний прибуток і долю ринку.

В змаганнях прийняли участь студенти спеціальностей «Товарознавство та комерційна діяльність», «Товарознавство та експертиза в митній справі», «Фінанси», «Облік та аудит», «Маркетинг», «Оціночна діяльність», «Економічна кібернетика», які вивчають дисципліни «Основи підприємництва» та «Торговельне підприємництво». Попередньо в кожній академічній групі пройшли змагання відбіркового етапу, в яких прийняли участь 102 студента. Переможці змагань представляли свої групи в фінальній частині кубку.

6 команд-фіналістів були розбиті на дві групи, в яких були розіграні по дві путівки до фіналу. Основним критерієм визначення переможців став максимальний акумульований прибуток. Фіналістами кубку стали команди групи ТЕМС-12і, ТЕМС-31, ТКД-12і, ТКД-13і. Організатори розіграшу Кубку - керівник МБЦ Юрко І.В. та адміністратори МБЦ Іржавська Л.В. та Криворучко О.С. - в фіналі змінили критерії визначення переможця. Кращою командою визнавалася та, що за результатами останнього ігрового кварталу мала найбільшу долю ринку за умови беззбитковості. До кінця 4 кварталу тривала запекла боротьба, в якій перемогу отримала команда супермаркету «Велика корзинка» (ТКД-13і) у складі Коломієць Валерія, Самойленко Сергій, Шейко Сергій, Коваль Микола, Гордієнко Станіслав.

Вітаємо переможців!

          

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС БІЗНЕС-ПРОЕКТІВ «STARTUP-КООПЕРАЦІЯ»-2016 (м.ГОМЕЛЬ, БІЛОРУСЬ)

Уже вдруге на запрошення Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації 14 жовтня 2016 року делегація студентів нашого університету під керівництвом адміністратора Молодіжного бізнес-центру Іржавської Л. В. взяла участь у конкурсі бізнес-проектів «StartUp-Кооперація»-2016.

Наші студенти презентували свої інноваційні проекти:

Організатори конкурсу відмітили високий рівень підготовки бізнес-планів саме наших студентів. Усі вони були допущені до захисту перед журі, яке складалося з підприємців, інвесторів, представників державних та міжнародних фондів підтримки підприємництва, органів влади. Із 29 проектів-фіналістів, котрі представляли виші Гомеля, Мінська, Харкова, Херсона, Гродно, Бєлгорода, Могилева, - 8 проектів належали полтавчанам.

У результаті виступів та обговорень:

Дипломи лауреатів були вручені:

Дипломанти були нагороджені цінними подарунками. Усім фіналістам вручені сертифікати учасника молодіжного конкурсу бізнес-проектів «StartUp-Кооперація»-2016.

          

Шановний Петре Юрійовичу!

Щиро і сердечно вітаємо Вас з нагоди урочистої події – 70-річчя з дня народження! Ювілей завжди приходить для радощів, як нагорода за те, що зроблено багато добрих справ! Радіємо з того, що маємо честь працювати з Вами! У своїй роботі Ви завжди виявляєте високий професіоналізм, відповідальність, вміння працювати з людьми, створювати в колективі творчу атмосферу. Ви завжди рішучий, наполегливий, впевнений в своїх діях. 

Нехай Ваша рішуча вдача, готовність завжди прийти на допомогу у скрутну хвилину у поєднанні з Вашою людяністю ще багато років спонукають до добрих справ.

Зичимо Вам міцного здоров’я на довгі роки, особистого щастя, наснаги, невичерпної енергії та подальших успіхів у здійсненні всіх Ваших задумів. Шани й поваги Вам – від людей, вірності – від друзів, любові – від рідних та близьких!

17.06.2016 р.
З повагою,
колектив кафедри комерційної діяльності та підприємництва

          

КОНКУРС «БІЗНЕС-ПРОЕКТІВ»

8 червня 2016 року в ТРЦ „Київ” відбувся конкурс бізнес-проектів, в якому прийняли участь випускники Молодіжного бізнес-центру ПУЕТ та студети, які вивчали курс «Бізнес-план» в 2015/16 навчальному році.

Перед початком конкурсу з вітальним словом до присутніх звернулися начальник відділу економічних реформ та розвитку території Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Голубенко Роман Іванович та заступник генерального директора ТРЦ "Київ" Скубачевська Ніна Олександрівна.

Про результати 2015-2016 навчального року в молодіжному бізнес-центрі звітувався керівник МБЦ Юрко Ігор Вікторович. Перед початком конкурсу команда-перможець чемпіонату в Гомелі презентувала свій білоруський виступ та поділилася враженнями про чемпіонат. 

Безпосередньо в конкурсі бізнес-проектів прийняли участь 16 різнопланових бізнес-планів. Серед бізнес-ідей студентів - створення підприємств ресторанного бізнесу, виробництво палетів, створення боулінг та міні-гольф клубів, оренда теплоходів,  реконструкція парку „Перемога” та інші. Найкращі бізнес-проекти визначало журі, які складалися з представників бізнесу Переможці визначалися за такими критеріями як оригінальність бізнес-ідей та реальність її впровадження, соціальне значення проекту, якість презентації та володіння матеріалом. Кожна презентація проекту була уважно вислухана та жваво обговорювалася в ході дискусії між учасниками конкурсу та експертами.

Переможцями конкурсу були визнані проекти:

Всі фіналісти конкурсу отримали подяки учасника конкурсу бізнес-проектів, а переможці - грамоти.

          

ПЕРЕМОГА БІЗНЕС-ПРОЕКТІВ СТУДЕНТІВ ПУЕТ В КОНКУРСІ "МОЛОДЬ ОБИРАЄ БІЗНЕС"

26 травня 2016 року в приміщенні Обласного молодіжного центру відбувся захисту бізнес-проектів в рамках регіонального туру Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді.

В Регіональному конкурсі брали участь 32 бізнес-проекти слухачів Школи з основ підприємницької діяльності «Молодь обирає бізнес» та студентів навчальних закладів міст Полтави й Кременчука. ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" на конкурсі був представлений бізнес-планами учасників Молодіжного бізнес-центру та студентами, що вивчали дисципліну "Бізнес-план". Всього від ПУЕТ було представлено 20 бізнес-проектів, а до фіналу конкурсу журі були відібрані 12 наших проектів:

проект "Прибуток у клешнях. Вирощування раків" Берко О.С. (ГРС-41);

проект "Прокат яхт ТОВ "VOYAGE" Горбунової Д.О. (ЕП-41);

проект "Створення пекарні для виробництва лікувально-дієтичних та кондитерських виробів в м.Київ" Феньків А.В. (ТХ-31);

проект "Створення міні-гольф клубу в м.Полтава" Блохи В.І. (МЕ-21);

проект "Організація бізнесу по пошиттю та продажу мережевої нижньої білизни бренду "AMANT_Lingerie" Забелової К.Ю. (ТЕМС-31);

проект "Створення зоокафе "Чотири лапки" Павелки А.В. (ТКД-13і);

проект "Створення туристичної фірми "Чарівна Полтавщина" Шкурко М.В. (ТЕМС-31);

проект "Баня на колесах" Кгаєвського Д.М. (ТЕМС-12і);

проект "Відкриття магазину "Кошик" Воробйової К.А. (ТЕМС-42і);

проект "Відкриття манікюрного салону "Орхідея" Божко А.С. (ТЕМС-42і);

проект "Відкриття салону краси для тварин "Гламур" Циби В.Р. (ТЕМС-42і);

проект "Відкриття ресторану східно-кавказьської кухні" Набієва Н.Р. (Ф-12і).

Кожен із учасників фіналу конкурсу презентував та «захищав» свій інвестиційний проект перед конкурсною комісією, до складу якої входили підприємці м. Полтава, керівники банківських установ, представники органів влади. Кожна презентація проекту була уважно вислухана та жваво.

За результатами обговорення експертів призові місця посіли виключно проекти студентів ПУЕТ:

1 місце - Горбунова Дар'я Олександрівна (ЕП-41) керівник Криворучко О.С.;

2 місце - Блоха Вікторія Ігорівна (МЕ-21) керівник Юрко І.В.;

3 місце - Феньків Анастасія Валентинівна (ТХ-31) керівник Юрко І.В.

Експертна комісія окремо відзначила як найбільш амбітну бізнес-ідею, яку автор планує реалізувати найближчим часом, а громадська організація "Розвиток українського міста" надала грошову винагороду  Забеловій Карині Юріївні (ТЕМС-31) керівник Іржавська Л.В.

Всі учасники конкурсу отримали подяки, а переможці - почесні грамоти та кубки Обласного молодіжного центру. Проекти-переможці рекомендовані членами конкурсної комісії до участі у всеукраїнському конкурсі бізнес-планів.

          

Міжнародний чемпіонат
«Молодь і підприємництво» - 2016
18-20 травня 2016 г.

Чемпіонат "Молодь і підприємництво -2016". Проходив в Білоруському торгово-економічному університеті споживчої кооперації восьмий раз. Наша делегація включала 11 осіб.


У цьому році в чемпіонаті брали участь 19 команд з провідних університетів Білорусі (14 команд), України (4 команди) і Росії (1 команда). Всього було зареєстровано 150 учасників - за масштабами ці змагання стали найбільшими в Білорусії за тематикою конкурсів стартапів. Чемпіонат входить до державної програми розвитку підприємництва Республіки Білорусь.

Перед початком чемпіонату пройшла презентація університетів. Команда в українських вишиванках в Міжнародний день вишиванки (19 травня) була приречена на успіх, а ще піднімали національну самосвідомість білорусів. А ще всі були захоплені творами кулінарного мистецтва майстрів нашого університету.

Наша команда під назвою Kavali Lësu (в перекладі з білоруського ковалі долі) презентувала 3 реалізованих проекту в 2015/16 н.р. студентами нашого університету: відкриття кафе-кальянної, визначення якості обслуговування покупців і створення веб-студії. Ми змагалися в 3 лізі з 5 командами з Мінська, Вітебська і Гомеля. Перевага наших проектів було беззаперечним і ми потрапили у фінал.

Фінал! У фіналі виступали 3 команди: Полтавський університет економіки і торгівлі, Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Білоруський державний університет транспорту. Хлопці чудово впоралися з презентацією своїх проектів, блискуче відповіли на запитання журі та в підсумку з явною перевагою виграли чемпіонат.

Члени журі, що представляють підприємницькі структури Білорусії, місцеві і республіканські органи влади, банківські структури, високо оцінили виступ нашої команди. Крім загального першого місця, наша команда була кращою в номінаціях "Краща команда", "Кращий бізнес-проект", "Ділова активність і ініціатива".

Хочеться за виступи і за реалізацію бізнес-проектів подякувати Сігіневіча Андрія (капітан команди) - ТЕМС-51, Шкурко Марину - ТЕМС-41, Забелова Карину - ТЕМС-41, Мовчана Івана - Т-31.

А також групу підтримки, без якої не було б цієї перемоги, в особі Фесуна Олександра - М-41, Кгаевского Дмитра - ТЕМС-12і, Павелко Анну - ТКД-13і, Блоху Вікторію - МЕ-21, Феньків Анастасію - ТХ-31, Набієва Нарімана - Ф-12і.

          

Конкурс «Торгівля в кінофайлах»

В рамках проведення тижня кафедри комерційної діяльності та підприємництва 22.04.2016 р. був проведений конкурс «Торгівля в кінофайлах». До участі в конкурсі були запрошені студенти факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу 4 курсу. Проведення даного заходу підтримав весь колектив кафедри КДП.

Ідея конкурсу полягала у використанні такої технології навчання як відеокейси. Учасникам конкурсу були запропоновані для перегляду уривки з  відомих кінострічок та популярних передач, в яких герої кіноісторій опиняються в ситуаціях, пов’язаних з торговельним обслуговуванням.

Після перегляду фрагментів  кінофільмів  студентам необхідно було відповісти на питання, які стосувалися конкретної проблемної ситуації, а саме: визначити формат торгового об’єкта, назвати метод продажу товарів, визначити, яким є магазин за рівнем спеціалізації, назвати вид планування торговельного залу магазину, визначити способи стимулювання попиту споживачів та засоби мотивації персоналу магазину, визначити, які помилки можуть мати місце в роботі продавців-консультантів та касирів, дослідити стандарти обслуговування, визначити причини створення конфліктних ситуацій при обслуговуванні покупців, назвати додаткові послуги, які можуть пропонуватися  покупцям в магазині, охарактеризувати режим роботи магазину, визначити особливості проведення рекламної компанії в магазині, оцінити додержання торговим об’єктом правил торгівлі та багато інших.

Під час проведення конкурсу його учасники визначили особливості  організації торгівлі  в супермаркеті (фрагменти фільмів «Один вдома»,  «Полуничка в супермаркеті», «Супермаркет», «Решта»), бутіках (фрагменти фільмів «Бруклін», «Секс і місто», «Парадіз»), спеціалізованих магазинах з продажу музичних інструментів, офісних меблів, косметичних виробів,  книгарнях (фрагменти комедійних ситкомів «Музичний магазин», «Продаж офісних меблів» та фільмів «Анатомія пристрасті», «Книгарня Блека», «Ноттінг Хілл»), проведення аукціону (фрагмент фільму «12 стільців»).

За кожну правильну відповідь студент отримував кольоровий «смайлик». Переможцями конкурсу стали студенти, які дали найбільше правильних відповідей та отримали найбільше «смайликів»: Воробйова Катерина (ТЕМС-42і), Калашник Катерина (ТЕМС-41), Будников Михайло (ТЕМС-43і), Демидович Олена (ТКД-41і), Линник Каріна (ТЕМС-43і), Сулиз Анна (ТЕМС-41).

Організували і провели конкурс «Торгівля в кінофайлах» викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва Лісіца В.В., Михайленко О.М., Спориш О.А., Іржавська Л.В.

          

СТРАТЕГІЧНА ДІЛОВА ГРА «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР»

19 квітня 2016 року в рамках проведення тижня кафедри комерційної діяльності та підприємництва проведена стратегічна ділова гра «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР». В грі прийняли участь 53 студенти факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу. В ході гри вони розробляли власні стратегії, купляли і продавали партії товарів, формували комплекти сировинних наборів для реалізації на тендері, заробляли ігрову валюту.

За результатами гри була проведена економічна конференція, на якій кожний бажаючий зміг проаналізувати загальний хід гри, презентувати власні досягнення, виявити допущені помилки. Журі у складі організаторів гри викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва  Балабана П.Ю., Юрка І.В., Іржавської Л.В., Краус К.М. визнало кращими доповідями виступи  Калашника О.Д., Лягул М.В., Воробйової К.А., які отримали премії у ігровій валюті.

Після розрахунку з банком і повернення кредиту, кожний учасник зміг прийняти участь в аукціоні і на зароблені гроші купити цінні речі. Переможці гри студенти Яровиков С.С., Павелко А.В.. придбали книги з організації основ маркетингу та збірник кейсів з ділових ігор, а Лягул М.В., Будніков М.О., Калашник О.Д., Павелко А.В, Воробйова К.А., Линник К.В. купили сертифікати, що засвідчують право на отримання додаткових балів з будь-якої дисципліни кафедри КДП.

          

ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП ІV ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА СЕРЕД СТАРШОКЛАСНИКІВ «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

23 березня в четверте відбувся чемпіонату області з основ підприємництва серед старшокласників «Крок до бізнесу».

Попередньо змагання були проведені в усіх районах та містах Полтавської області, в яких взяли участь 170 команда із 150 шкіл, всього змагалися 930 учнів. За результатами районних змагань були визначені переможці - 23 команди (по 5 гравців в кожній).

Всі команди були розбиті на 6 груп (по 4 команди в кожній), які  конкуруючи за найбільший прибуток, визначили 4 найкращі, що вийшли у фінал. Ними стали команди «Долар» Устивицька ЗОШ Великобагачанського р-н, «Смугастики» Гімназія №31 м. Полтави, «Форест» Чапаєвської ЗОШ Чутівського р-н, «Бжілка» Піщанська гімназія Кременчуцький р-н.

Змагання провели викладачі кафедри Комерційної діяльності та підприємництва Юрко І.В., Михайленко О.М., Іванов Ю.В., Іржавська Л.В., Криворучко О.С., викладач кафедри менеджменту Лисенко М.О та викладач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Кравченко І.Ю. Обласний

фінал пройшов організовано, школярі проявили велику зацікавленість у такій формі навчання як ділова гра. Позитивним вони відзначили розвиток навичок роботи в команді, азарт змагання, розуміння необхідності навчатися економіці, стимулювання зайняття підприємницькою діяльністю.

          

МІСЬКИЙ ВІДБІРКОВИЙ ЕТАП IV ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

26 лютого 2016 року на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавського університету економіки і торгівлі» в рамках проведення четвертого Чемпіонату Полтавської області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» відбулися змагання серед школярів м. Полтави.

З вітальним словом до учасників Чемпіонату звернулася проректор з науково-педагогічної роботи Марченко О.Ю.

У чемпіонаті взяли участь команди одинадцятикласників Полтавської гімназії №31, Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26, №27 та №37, Загальноосвітньої школи №24, Полтавської школи-гімназії №17, Полтавської гімназії №32, Полтавської загальноосвітньої школи №8 ім. Панаса Мирного, Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського, комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа» І-ІІІ ступенів № 19  – усього 57 школярів. Всі учасники проявили ерудованість, логічне мислення при вирішенні поставлених завдань.

Переможцями міських змагань стала команда «Смугастики» Полтавської гімназії №31, яка прийме участь в фіналі, що відбудеться 22 березня 2016 року.

          

III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

13 лютого 2016 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, у якому взяли участь 61 учнень 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів із 21 району (міст) області. У цей день юні економісти області наполегливо вирішували завдання теоретичного туру (тестові та творчі завдання) та практичного (задачі).

Учасників інтелектуальних змагань привітали Марченко Оксана Юріївна, проректор з науково-педагогічної роботи Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Юрко Ігор Вікторович, голова журі, кандидат економічних наук, доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва, керівник молодіжного бізнес-центру Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Члени журі – науковці, викладачі, методисти, учителі – працювали злагоджено та професійно, об’єктивно оцінюючи виконані учнями олімпіадні завдання відповідно до встановлених критеріїв.

Олімпіада пройшла на належному організаційно-методичному рівні відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

          

СТАРТ ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ СЕРЕД УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

26 січня у ВНЗ Укоопспілки „Полтавський університет економіки і торгівлі” відбулася інструктивно-методична нарада для вчителів економіки - координаторів Чемпіонату області серед учнів старших класів з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Організаторами чемпіонату виступив Полтавський університет економіки і торгівлі спільно із Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського за підтримки Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА.

4-й Чемпіонат проводиться з метою популяризації і пропаганди підприємницької діяльності серед учнів старшої школи, підвищення рівня обізнаності учнівської молоді в питаннях розвитку підприємництва. Також іншими завданнями змагання є виявлення здібностей школярів для започаткування власної справи та практичної підготовки до майбутньої роботи в сфері економіки.

Цей захід є унікальним не лише в нашій області, але і в України: використані ігрові технології для підготовки дорослих менеджерів в шкільних аудиторіях. Як показали змагання діти не лише з успіхом справилися із поставленими завданнями, але і отримали велике задоволення від гри.

На підготовчому етапі в ПУЕТ викладачами кафедри комерційної діяльності і підприємництва проведений тренінг „Методика проведення Чемпіонату" для районних та міських методистів з економіки, які стали координаторами чемпіонату на районному та міському рівні. В ході тренінгу учасників познайомили із правилами змагань, проведена бізнес-симуляція "Супермаркет міні-4", викладачі університету навчили працювати майбутніх організаторів гри із програмним забезпеченням для розрахунків фінансових показників ігрових команд.

Інструктивно-методичну нараду відкрила Маренко Оксана Юріївна проректор з науково-педагогічної роботи.

Підвела підсумки районних та міських чемпіонатів Шкоденко Лариса Анатоліївна - завідуюча відділом природничо-математичних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

Провів методичну нараду науковий керівник Центру тренінгових технологій ПУЕТ Юрко Ігор Вікторович.

          

ЧЕМПІОНАТ УНІВЕРСИТЕТУ ЗІ СТРАТЕГІЧНОЇ ДІЛОВОЇ ГРИ «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР»

01-02 грудня 2015 року Молодіжним бізнес-центром був проведений чемпіонат університету у формі ділової гри «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР». В грі прийняли участь 54 студенти всіх спеціальностей, які розробляли власні стратегії, купляли і продавали партії товарів, формували комплекти сировинних наборів для реалізації на тендері, заробляли ігрову валюту.

За результатами гри була проведена економічна конференція, на якій кожний бажаючий зміг проаналізувати загальний хід гри, презентувати власні досягнення, виявити допущені помилки. Журі у складі організаторів гри викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрка І.В., Іванова Ю.В., Михайленко О.М., Іржавської Л.В., Криворучко О.С. визнало кращими доповідями виступи  Феньків А., Пархоменко Т., Безсмертний О., які отримали премії у ігровій валюті.

Після розрахунку з банком і повернення кредиту, кожний учасник зміг прийняти участь в аукціоні і на зароблені гроші купити цінні речі.

          

ВІДКРИТТЯ УНІВЕРМАГУ УКРАЇНСЬКИХ БРЕНДІВ «БАРМА»

У рамках співпраці з ТРЦ «Київ» викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва взяли участь в урочистому відкритті універмагу українських брендів «Барма», яке відбулось 15 листопада 2015 року.

Бажаємо магазину процвітання!

          

Студентське підприємництво: досвід, проблеми, перспективи.
Презентація навчальної програми Молодіжного бізнес-центру

17 листопада 2015 року Молодіжний бізнес-центр провів засідання круглого столу «Студентське підприємництво: досвід, проблеми, перспективи». До учасників круглого столу з вітальним словом звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Пругло О.Є.

Модераторами проблемних питань розвитку студентського підприємництва виступили керівник МБЦ Юрко І.В. та адміністратор МБЦ Іржавська Л.В. В обговоренні питань прийняли участь гості круглого столу Регеда О.В. – начальник управління адміністративних послуг Полтавського міськвиконкому, Дикань Є.О. - голова ради підприємців м.Полтава, Ушаков А.В. – власник мережі ресторанів «Августін», Бойко Ю.О. -  керівник рекламної агенції «Бойко», Шубін О.О. – приватний підприємець, Бахановська І.М. – директор агентства HR-технологій  «Еліт-Персонал»,  Гаркуша С.В. – проректор з наукової роботи, Марченко О.Ю. – проректор з науково-педагогічної роботи, тренери молодіжного бізнес-центру та студенти.

Учасники круглого столу з’ясовували питання чи дає ПУЕТ якісну підприємницьку освіту, які існують основні перепони для заняття підприємницькою діяльністю студентами, як поєднувати підприємництво і навчання.

Діалог пройшов в конструктивному та корисному напрямі, під час якого були сформовані пропозиції щодо покращення підприємницької освіти в університеті.

Керівник Молодіжного бізнес-центру прозвітував про свою роботу за 2 роки: проведено 24 тренінги та 18 круглих столів; в навчальній програмі прийняло участь 49 осіб; студентами розроблено більше 80 бізнес-планів; учасники МБЦ з успіхом прийняли участь в 5 конкурсах бізнес-проектів.  Методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Шкоденко Л.А. підвела підсумки третього Чемпіонату області серед старшокласників з підприємницької діяльності "Крок до бізнесу" та вручила подяки викладачам університету. Переможці молодіжного конкурсу бізнес-планів «StartUp-Кооперація»-2015 (м.Гомель, Респібліка Білорусь) Зіганшина Ю., Павленко А., Рибас К. презентували свої бізнес-проекти. Випускники МБЦ Докторович О., Широких Р., Мостовенко Н. поділилися з присутніми своїм досвідом відкриття першої власної справи. Підводячи підсумки, Юрко І.В. презентував нову програму навчання Молодіжного бізнес-центру на 2015-2016 н.р.

Перший тренінг Молодіжного бізнес-центру відбудеться 25 листопада в 15.30 в ауд. 306.

          

РОЗІГРАШ КУБКУ З ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

04.11.2015 Молодіжним бізнес-центром і кафедрою комерційної діяльності та підприємництва вчетверте був проведений розіграш кубку з торговельного підприємництва. Метою конкурсу є популяризації підприємництва серед молоді та  залучення учасників до навчання в програмі Молодіжного бізнес-центру.

Розіграш кубку пройшов в форматі бізнес-симуляції, де учасники приймали комерційні та управлінські рішення, конкуруючи між собою, змагаючись за максимальний прибуток і долю ринку.

З привітальним словом до учасників змагань звернувся проректор з наукової роботи Гаркуша С.В. та завідуючий кафедрою комерційної діяльності та підприємництва Балабан П.Ю.

В змаганнях прийняли участь студенти спеціальностей «Товарознавство та комерційна діяльність», «Товарознавство та експертиза в митній справі», «Фінанси», «Облік та аудит», «Документознавство та інформаційна діяльність», які вивчають дисципліни «Основи підприємництва» та «Торговельне підприємництво». Попередньо в кожній академічній групі пройшли змагання відбіркового етапу, в яких прийняли участь 132 студента. Переможці змагань представляли свої групи в фінальній частині кубку.

7 команд-фіналістів були розбиті на дві групи, в яких були розіграні по дві путівки до фіналу. Основним критерієм визначення переможців став максимальний акумульований прибуток. Фіналістами кубку стали команди групи ДІД-21, ТЕМС-12і, ТЕМС-31, ОА-12і.

Організатори розіграшу Кубку - керівник МБЦ Юрко І.В. та адміністратори МБЦ Іржавська Л.В. та Криворучко О.С. - в фіналі змінили критерії визначення переможця. Кращою командою визнавалася та, що за результатами останнього ігрового кварталу мала найбільшу долю ринку за умови беззбитковості. До кінця 4 кварталу тривала запекла боротьба, в якій перемогу отримала команда супермаркету "Венера" (ОА-12і) у складі Юхименко Тетяни, Цилюрик Аліни, Платонова Антона, Бурсової Руслани, Кійко Яніни.

Команда переможців „Супермаркет „Венера”

Всі фіналісти змагань отримали нагороди у вигляді навчальної літератури та солодких призів, а команда-переможець - перехідний кубок за перемогу в чемпіонаті з торговельного підприємництва.

Вітаємо переможців!

          

ПЕРЕМОГИ СТУДЕНТІВ МБЦ В КОНКУРСІ «STARTUP-КООПЕРАЦІЯ»-2015

30 жовтня 2015 року студенти нашого університету  прийняла участь в конкурсі бізнес-проектів «StartUp-Кооперація»-2015, який відбувся в Білоруському торгово-економічному університеті споживчої кооперації (м.Гомель).

Нашими студентами були розроблені і подані на конкурс бізнес-плани за такою тематикою:

Проект організації дитячого центру раннього розвитку - Герко Ю.Ю. (керівник - Юрко І.В.);

Проект організації салону краси "Чураївна" - Лихацький А.А. (керівник - Юрко І.В.);

Проект розширення послуг в міні-готелі «Sunny side» - Кривошеїна І.О. (керівник - Юрко І.В.);

Проект з надання послуг по виготовленню товарів із альгінату студією художньої майстерності «Креатив»  - Рибас К.Т. (керівник - Іржавська Л.В.);

Проект створення громадської установи відпочику антикафе «Rest ROOM»  - Павленко А.Ю. (керівник - Іржавська Л.В.);

Проект по переробці пластикової тари на підприємстві "Elaboration house"  - Шпирук П.В. (керівник - Юрко І.В.);

Проект по організації туристичної фірми "Rainbow" для надання послуг внутрішнього туризму - Галака В.І. (керівник - Іржавська Л.В.);

Проект «Free Wi-Fi Mesh» - Шацька О.В. (керівник - Гаркуша С.В.);

Проект створення велокафе - Феніч О.М. (керівник - Базавлук Н. Г.);

StartUP-проект «Дитячий центр «Unikids» - Зіганшина Ю.Г. (керівник - Франко Л.С.).

Організатори конкурсу відмітили високий рівень підготовки бізнес-планів саме наших студентів. Всі вони були допущені до захисту перед журі, яке складалося з підприємців, інвесторів, представників державних та міжнародних фондів підтримки підприємництва, органів влади.

З 22 фіналістів (представники вузів Гомеля, Мінська, Харкова, Пінська, Бєлгорода, Могилева) - 10 проектів належали полтавчанам. В результаті виступів і обговорень дипломи лауреатів були вручені:

Диплом 2 ступеня завоював StartUP-проект «Дитячий центр «Unikids» - Зіганшиної Ю.Г. (керівник - Франко Л.С.).

Диплом 2 ступеня завоював проект з надання послуг по виготовленню товарів із альгінату студією художньої майстерності «Креатив»  - Рибас К.Т. (керівник - Іржавська Л.В.);

Диплом 3 ступеня завоював проект розширення послуг в міні-готелі «Sunny side» - Кривошеїної І.О. (керівник - Юрко І.В.);

Диплом  в номінації "Найбільш передовий проект" завоював проект «Free Wi-Fi Mesh» - Шацької О.В. (керівник - Гаркуша С.В.).

Дипломанти були нагороджені цінними подарунками. Всім фіналістам вручені сертифікати учасника молодіжного конкурсу бізнес-проектів «StartUp-Кооперація»-2015.

          

29-30 жовтня 2015 року на запрошення Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації делегація у складі

прийняла участь у навчанні в м.Гомелі. Тематичний семінар відбувався для підготовки студентів  до чемпіонату «Молодь в підприємництві-2016», який відбудеться в Білоруському торгово-економічному університеті споживчої кооперації в травні 2016 року.

На семінарі розглядалися питання державної підтримки суб'єктів малого і середнього підприємництва, складання резюме та проходження співбесіди при працевлаштуванні. З великою зацікавленістю студенти прийняли участь в тренінгах "Розробка і реалізація студентських проектів", "Ефективна презентація проектів на МіП-чемпіонаті", "Маркетинг і просування молодіжних бізнес-проектів". Сформовані команди з студентів різних вузів представили розроблені в аудиторії бізнес-проекти.

Були оголошені загальні правила участі та особливості проведення МіП-чемпіонату-2016, представлені номінації чемпіонату. Загалом, семінар пройшов цікаво і корисно.

          

Декада кафедри комерційної діяльності та підприємництв

Кафедра комерційної діяльності та підприємництва з 15 по 23 квітня 2015 року проводила декаду кафедри.

Декада кафедри розпочалася з відкриття та проведення V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Мережевий бізнес і внутрішня торгівля України та країн СНД». У рамках заходу були представлені 60 доповідей, в обговоренні проблемних питань взяли участь 97 науковців, із них 30 докторів наук. Під час роботи форуму зафіксовано більше 100 переглядів матеріалів конференції.

17 квітня 2015 року була проведена вікторина  «Торгівля в кінофайлах» серед студентів IV курсу спеціальностей «Товарознавство та комерційна діяльність» і «Товарознавство та експертиза в митній справі». Надзвичайно цікаві питання підготували доценти кафедри Лісіца В.В. та Михайленко О.М. За результатами участі у вікторині були визначені переможці, яких було нагороджено індульгенціями. Власниками додаткових балів стали: Степанова Яна, Уманець Костянтин, Онищенко Марина та Плахтій Владислав.

18 та 21 квітня 2015 року в рамках проведення декади кафедри комерційної діяльності та підприємництва проведена стратегічна ділова гра.

Активну участь взяли студенти у конкурсі стіннівок на тему «Веселі картинки про торгівлю», яка відбулася 22 квітня 2015 р. За результатами конкурсу найкумеднішими були визначені стіннівки груп: 1 місце – група М-41, 2 місце – БТ-11, 3 місце ТЕМС-12і.

Професорсько-викладацький колектив отримав електронною поштою привітання від колишнього випускника Спориша Анатолія Миколайовича, який зараз є засновником і власником торговельної компанії «Купец и К» м. Мегион Ханти-Мансійського автономного округу.

Завершилася декада кафедри комерційної діяльності та підприємництва святковим концертом.

          

Конкурс «Торгівля в кінофайлах»

В рамках проведення декади кафедри комерційної діяльності та підприємництва 17.04.2015 р. був проведений конкурс «Торгівля в кінофайлах». До участі в конкурсі були запрошені студенти факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу 4-5 курсів. Проведення даного заходу підтримав весь колектив кафедри КДП.

Ідея конкурсу полягала у використанні такої технології навчання як відеокейси. Учасникам конкурсу були запропоновані для перегляду уривки з  відомих кінострічок, в яких герої кіноісторій опиняються в ситуаціях, пов’язаних з торговельним обслуговуванням.

Після перегляду фрагменту кінофільму студентам необхідно було відповісти на питання, які стосувалися конкретної проблемної ситуації, а саме: визначити форму торгівлі, формат торгового об’єкта, метод продажу товарів, назвати планування та  описати зонування  торгового залу магазину, охарактеризувати роботу торговельного персоналу з обслуговування споживачів, визначити тип та вид вітрин, назвати додаткові послуги, які можуть пропонуватися  покупцям в магазині та відмітити  особливості їх надання, визначити методи стимулювання попиту споживачів, оцінити додержання торговим об’єктом правил торгівлі та багато інших.

Під час проведення конкурсу його учасники відчули атмосферу організації торговельного бізнесу в Лондоні на початку ХХ століття (фрагмент з серіалу «Містер Стелфрідж»), побували в одному з найвідоміших ювелірних магазинів (фрагмент з фільму «Сніданок у Тіффані»), побачили окремі риси радянської торгівлі (фрагменти з фільмів «Ларец Марії Медічи», «Іван Васильович змінює професію», «Короткі історії»), оцінили здійснення торговельних процесів в сучасних магазинах (фрагменти з фільмів «Різдвяні історії», «Шопоголіки», комедійного сіткому «Леся+Рома»).

За кожну правильну відповідь студент отримував кольоровий «смайлик», який дорівнював одному балу. Переможцем та призерами конкурсу стали студенти, які дали найбільше правильних відповідей та отримали найбільше балів-«смайликів». Перше місце виборола студентка групи ТКД-41 Степанова Яна.  Друге місце зайняв студент групи ТКД-51м Уманець Костянтин. На третьому місці опинилися два учасника конкурсу, отримавши однакову кількість балів, – студенти групи ТКД-42і Онищенко Марина та Плахтій Владислав.


Грамоти переможцям вручили декан факультету ТТМ проф. Тягунова Н.М. та завідувач кафедри КДП проф. Балабан П.Ю.


Грамоту за креативне мислення, гарні знання з торговельних дисциплін та І місце в конкурсі «Торгівля в кінофайлах» отримує студентка групи ТКД-41 Степанова Яна.


Грамоту за креативне мислення, гарні знання з торговельних дисциплін та ІІ місце в конкурсі «Торгівля в кінофайлах» отримує студент групи ТКД-51м  Уманець Костянтин.


Грамоту за креативне мислення, гарні знання з торговельних дисциплін та ІІІ місце в конкурсі «Торгівля в кінофайлах» отримують студенти групи ТКД-42і Онищенко Марина та Плахтій Владислав.

Організували і провели конкурс «Торгівля в кінофайлах» викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва Лісіца В.В., Михайленко О.М., Спориш О.А., Іржавська Л.В., Кріворучко О.С., Краус К.М.

          

СТРАТЕГІЧНА ДІЛОВА ГРА «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР»

12 квітня 2015 року в рамках проведення декади кафедри комерційної діяльності та підприємництва проведена стратегічна ділова гра «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР». В грі прийняли участь 43 студенти факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу. В ході гри вони розробляли власні стратегії, купляли і продавали партії товарів, формували комплекти сировинних наборів для реалізації на тендері, заробляли ігрову валюту.

За результатами гри була проведена економічна конференція, на якій кожний бажаючий зміг проаналізувати загальний хід гри, презентувати власні досягнення, виявити допущені помилки. Журі у складі організаторів гри викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрка І.В., Іржавської Л.В., Криворучко О.С. визнало кращими доповідями виступи  Уманця К.У, Степанової Я.О., Шпирука П. В., Плахтія В.О., Шестопала І.О., які отримали премії у ігровій валюті.

Після розрахунку з банком і повернення кредиту, кожний учасник зміг прийняти участь в аукціоні і на зароблені гроші купити цінні речі. Переможці гри студенти Бородай А.Ю., Шпирук П. В., Чумак Р.В. придбали книги з організації торгівлі, комерційної діяльності та маркетингу, а Мавланов Т.К., Чечін О.О., Шестопал І.О. купили сертифікати, що засвідчують право на отримання додаткових балів з будь-якої дисципліни кафедри КДП.

          

Підсумки конференції «Мережевий бізнес і внутрішня торгівля України та країн СНД»

15 - 16 квітня 2015 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася V міжнародна науково-практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес і внутрішня торгівля України та країн СНД». Ініціатором проведення конференції виступила кафедра комерційної діяльності та підприємництва.

Метою проведення конференції було обговорення проблем розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого бізнесу в Україні та країнах СНД в умовах глобальних економічних змін.

Участь у конференції взяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі з України, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Республіки Таджикистан, Казахстану, Болгарії,  Чехії, Польщі.  

Учасниками конференції були науково-педагогічні працівники, магістранти та студенти із вузів Російської Федерації:

Республіки Білорусь:

Республіки Таджикистан:

Казахстану:

Чехії:

Польщі:

Болгарії:

Навчальні заклади України на конференції представляли учасники від Дніпропетровського університету економіки і права ім. Альфреда Нобеля; Севастопольського державного університету; Таврійського державного аграрного університету, м. Мелітополь.

Від Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» участь у конференції взяли науково-педагогічні працівники, магістранти та студенти кафедр комерційної діяльності та підприємництва, туристичного та готельного бізнесу, економіки підприємства, товарознавства непродовольчих товарів, товарознавства продовольчих товарів, маркетингу, експертизи та митної справи.

З привітальним словом до учасників інтернет-конференції від ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» звернулись проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.е.н., професор  Карпенко О.В. та завідувач кафедри комерційної діяльності та підприємництва, к.е.н., професор  Балабан П.Ю.

З доповідями перед учасниками пленарного засідання виступили:

Участь в пленарному засіданні взяли науково-педагогічні працівники, магістранти та студенти ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Робота конференції велась за шістьма секціями:

  1. Глобалізація і внутрішня торгівля України та країн СНД: сучасний   стан і основні тенденції розвитку.
  2. Проблеми підготовки фахівців торгівлі.
  3. Структурні зміни ринку під впливом мережевих операторів. Споживча кооперація як мережева система торгівлі.
  4. Маркетинг та менеджмент торговельних підприємств.
  5. Регіональні аспекти розвитку мережевого бізнесу та торгівлі.
  6. Проблеми якості та конкурентоспроможності товарів в глобальній економіці.

У рамках заходу були представлено 60 доповідей, в обговоренні проблемних питань взяли участь 97 науковців, із них 30 докторів наук.  Під час роботи форуму зафіксовано більше 100 переглядів матеріалів конференції.

За результатами роботи конференції підготовлено рекомендації.

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та співробітників ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та інших навчальних закладів України і зарубіжних країн, а також фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні та країнах СНД.

          

ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП ІІІ ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА СЕРЕД СТАРШОКЛАСНИКІВ «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

19 березня у ВНЗ Укоопспілки „Полтавський університет економіки і торгівлі” втретє відбувся фінальний етап Чемпіонату області серед учнів старших класів з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Організаторами чемпіонату виступив Центр тренінгових технологій (науковий керівник Юрко І.В.) спільно із Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені  М.В. Остроградського за підтримки Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА.

Чемпіонат проводиться з метою популяризації і пропаганди підприємницької діяльності серед учнів старшої школи, підвищення рівня обізнаності учнівської молоді в питаннях розвитку підприємництва. Також іншими завданнями змагання є виявлення здібностей школярів для започаткування власної справи та практичної підготовки до майбутньої роботи в сфері економіки. Особливістю чемпіонату є використання ігрових технологій, так званої симуляції, яка з успіхом використовується в навчальному процесі кафедри комерційної діяльності та підприємництва. Михайленко О.М., Іванов Ю.В., Іржавська Л.В., Криворучко О.С.,  

Попередньо змагання були проведені в усіх районах та містах Полтавської області, в яких взяли участь 161 команда із 147 шкіл, всього змагалися 860 учнів. За результатами районних змагань були визначені переможці - 20 команди (по 5 гравців в кожній).

Всі команди були розбиті на 5 груп (по 4 команди в кожній), які  конкуруючи за найбільший прибуток, визначили 4 найкращі, що вийшли у фінал. Ними стали команди «Долар» Устивицька ЗОШ Великобагачанського р-н, «Невгамовні» Гімназія №31 м. Полтави, «Форест» Чапаєвської ЗОШ Чутівського р-н, «Антей» Карлівської гімназії ім. Ніни Герасименко.

Для фінальної гри організатори дещо змінили умови змагань: переможці півфіналів завойовували найбільшу долю ринку при умові беззбитковості діяльності очолюваних супермаркетів. В результаті запеклої боротьби з мінімальною перевагою чемпіоном стала команда «Форест», якій вручений кубок за перемогу. Переможці та учасники Чемпіонату (89  школярів) відзначені подяками та нагороджені цінними призами (економічною літературою, флешками), а також солодкими призами від спонсору змагань – мережі закладів громадського харчування «Криниця».

Змагання провели викладачі кафедри Комерційної діяльності та підприємництва Юрко І.В., Михайленко О.М., Іванов Ю.В., Іржавська Л.В., Криворучко О.С., та викладач кафедри менеджменту Лисенко М.О.

Обласний фінал пройшов організовано, школярі проявили велику зацікавленість у такій формі навчання як ділова гра. Позитивним вони відзначили розвиток навичок роботи в команді, азарт змагання, розуміння необхідності навчатися економіці, стимулювання зайняття підприємницькою діяльністю.

Вітаємо переможців!!!!

          

РАЙОННИЙ ЕТАП ІІI ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

Втретє в Полтавській області проходить Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу», в якому приймають участь учні 11 класів. Змагання були ініційовані і проводяться Молодіжним бізнес-центром за підтримки Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

11 березня 2015 року відбувся фінал Полтавського району, в якому прийняли участь 12 команд – переможці шкільних змагань.

З вітальним словом перед учасниками змагань виступили проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків проф. Карпенко О.В. та презентували всі спеціальності університету, відповів на запитання щодо вступу до ПУЕТ декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу проф. Тягунова Н.М.

Викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрко І.В., Михайленко О.М., Іржавська Л.В., Криворучко О.С. активно надають організаційну та методичну допомогу координаторам на районному рівні.

Перемогу отримала команда Терешківської ЗОШ команда «Навія». Учасники та переможці були відзначені дипломами.

Районні і міські змагання триватимуть до 18 березня, за результатами яких будуть визначені переможці, які візьмуть участь в обласному фіналі 19.03.2015 року в ПУЕТ.

Всі районні змагання, які проводилися за участю наших викладачів, пройшли організовано, школярі проявляли велику зацікавленість у такій формі навчання як ділова гра. Позитивним вони відзначили розвиток навичок роботи в команді, азарт змагання, розуміння необхідності навчатися економіці, стимулювання зайняття підприємницькою діяльністю.

          

МІСЬКІ ТА РАЙОННІ ВІДБІРКОВІ ЕТАПИ III ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА „КРОК ДО БІЗНЕСУ”

3 березня 2015 року на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавського університету економіки і торгівлі» в рамках проведення третього Чемпіонату Полтавської області з основ підприємництва „Крок до бізнесу" відбулися змагання серед школярів м. Полтави.


Відкриття чемпіонату «Крок до бізнесу»

З вітальним словом до учасників Чемпіонату звернулася проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Карпенко О.В.


Учасники чемпіонату „Крок до бізнесу”

У чемпіонаті взяли участь команди одинацятикласників Полтавської гімназії №31  та №17; Полтавської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №2, №26 та №38, Полтавської гімназії «Здоров’я» №14, Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського, – усього 30 школярів. Всі учасники проявили ерудованість, логічне мислення при вирішенні поставлених завдань.


Жеребкування змагань


Прийняття рішень командами полтавських шкіл м. Полтава

4 березня 2015 року на базі Піщанської гімназії Кременчуцької районної ради відбувся півфінал III Чемпіонату з основ підприємництва «Крок до бізнесу», в якому прийняли участь команди Садківської ЗОШ, Вільнотерешківської ЗОШ, Піщанської гімназії та Максимівський НВК.

Переможцями районних змагань стала команда «Гіпно-Жаба» Максимівського НВК, яка разом з командою ЗОШ №31 м. Полтава прийме участь в фіналі, який відбудеться 19 березня 2015 року.

Чемпіонат з основ підприємництва „Крок до бізнесу" провели:

Вітаємо переможців команду Полтавської гімназії №31 у складі Міляр Олександри, Мащенко Дар’я, Гринь Артем, Паранько Андрій. Переможець міських змагань прийме участь в чемпіонаті області.

          

III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

21 лютого 2015 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, у якому взяли участь 43 учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. У цей день юні економісти області наполегливо вирішували завдання теоретичного туру (тестові та творчі завдання) та практичного (задачі).

Учасників інтелектуальних змагань привітали Зелюк Віталій Володимирович, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, Юрко Ігор Вікторович, голова журі, кандидат економічних наук, доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва, керівник молодіжного бізнес-центру Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

За рішенням журі переможцями стало 20 учнів. Було відзначено високий рівень підготовки учнів, що посіли І місце:

Олімпіада пройшла на належному організаційно-методичному рівні відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

          

ТРЕНІНГ МОЛОДІЖНОГО БІЗНЕС-ЦЕНТРУ

13-14 лютого 2015 року Молодіжний бізнес-центр в рамках програми "Започаткування власної справи" провів черговий тренінг «Розвиток комунікаційних здібностей».

Основною метою тренінгу, який провели д.е.н., професор Макарова Маріанна Володимирівна та психолог університету Московченко Анжеліка Анатоліївна, був розвиток комунікативних навичок.

В ході проведення тренінгу були вирішені такі завдання: відпрацювання навичок переконання; відпрацювання вмінь знайти аргументи на користь своєї позиції; можливість розвинути вміння знаходити підхід до людей; підкреслити важливість інтонації у процесі комунікації; можливість розвитку вміння невербального засобу спілкування та можливість навчитися ефективним способам спілкування.

Наступний тренінг Молодіжного бізнес-центру за темою "Як отримати гроші для започаткування бізнесу?" відбудеться 13-14 березня 2015 року.

          

СТАРТ ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ СЕРЕД УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА «КРОК ДО БІЗНЕСУ»

27 січня у ВНЗ Укоопспілки „Полтавський університет економіки і торгівлі” відбулася інструктивно-методична нарада для вчителів економіки - координаторів Чемпіонату області серед учнів старших класів з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Організаторами чемпіонату виступив Полтавський університет економіки і торгівлі спільно із Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені  М.В. Остроградського за підтримки Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА.

3-й Чемпіонат проводиться з метою популяризації і пропаганди підприємницької діяльності серед учнів старшої школи, підвищення рівня обізнаності учнівської молоді в питаннях розвитку підприємництва. Також іншими завданнями змагання є виявлення здібностей школярів для започаткування власної справи та практичної підготовки до майбутньої роботи в сфері економіки.

Цей захід є унікальним не лише в нашій області, але і в України: використані ігрові технології для підготовки дорослих менеджерів в шкільних аудиторіях. Як показали змагання діти не лише з успіхом справилися із поставленими завданнями, але і отримали велике задоволення від гри.

На підготовчому етапі в ПУЕТ викладачами кафедри комерційної діяльності і підприємництва проведений тренінг „Методика проведення Чемпіонату" для районних та міських методистів з економіки, які стали координаторами чемпіонату на районному та міському рівні. В ході тренінгу учасників познайомили із правилами змагань, проведена бізнес-симуляція "Супермаркет міні-4", викладачі університету навчили працювати майбутніх організаторів гри із програмним забезпеченням для розрахунків фінансових показників ігрових команд.

Інструктивно-методичну нараду відкрили:

Підвела підсумки районних та міських чемпіонатів Шкоденко Лариса Анатоліївна - завідуюча відділом природничо-математичних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені  М.В. Остроградського.

Провів методичну нараду науковий керівник Центру тренінгових технологій ПУЕТ Юрко Ігор Вікторович.

          

ТРЕНІНГ МОЛОДІЖНОГО БІЗНЕС-ЦЕНТРУ

16-17 січня 2015 року Молодіжний бізнес-центр в рамках програми "Започаткування власної справи" провів черговий тренінг «Як правильно скласти бізнес-план?».

Основною метою тренінгу, який проводив керівник МБЦ Юрко І.В., стала розробка власного бізнес-плану для початку бізнесу. В ході проведення занять учасники ознайомилися зі розрахунком основних економічних показників бізнес-проекту, особливостями бізнес-планів для отримання інвестицій.

Наступний тренінг Молодіжного бізнес-центру за темою "Розвиток комунікаційних здібностей" відбудеться 13-14 лютого 2015 року.

          

КУБОК  ФАКУЛЬТЕТУ З ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

19.11.2014 Центром тренінгових технологій навчання і кафедрою комерційної діяльності та підприємництва проведений відкритий кубок факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу з торговельного підприємництва.

Розіграш кубку пройшов в форматі бізнес-симуляції, де учасники приймали комерційні та управлінські рішення, конкуруючи між собою, змагаючись за максимальну долю ринку.

З привітальним словом до учасників змагань звернулася декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу проф. Тягунова Н.М.

В змаганнях прийняли участь студенти факультету товарознавства торгівлі та маркетингу та факультету економіки і менеджменту, які вивчають дисципліни «Основи підприємництва» та «Торговельне підприємництво». В групах пройшли змагання відбіркового етапу, в яких прийняли участь 130 студентів.

В півфінал розіграшу Кубку потрапили 8 команд – переможці відбіркового етапу. Всі учасники нагороджені подяками.

Перемогу в фіналі завоювала команда супермаркету "Кіндер" у складі: Сєдакова Максима, Стріонова Сергія, Лихацького Анатолія.


Команда переможців „Супермаркет „Кіндер”

Організатори розіграшу Кубку доц. Юрко І.В. та ас. Іржавська Л.В., Криворучко О.С. провели конкурс з метою популяризації підприємництва серед молоді.

Вітаємо переможців!

          

14 листопада в університеті Центром тренінгових технологій був проведений заключний тренінг в рамках програми підвищення кваліфікації спеціалістів "Методи збільшення рівня реалізації товарів в магазинах мережі АЗС ТОВ "Надежда Ритейл"

Учасники тренінгу - товарознавці та менеджери магазинів мережі ТОВ "Надежда Ритейл" - на протязі двох тижнів вивчали нові підходи до організації роздрібної торгівлі за допомогою розробленого спеціально для них навчального посібника, авторами якого стали Юрко І.В., Лісіца В.В., Горячова О.О., Михайленко О.М.

В заключний день для учасників тренінгу Юрком І.В. та Іржавською Л.В. була проведена бізнес-симуляція "Супермаркет міні-4" та відбувся практикум з організації торгового простору магазину, проведений Лісіцею В.В. За результатами навчання було проведено тестування учасників для визначення рівня підготовки працівників.

Підбиття підсумків тренінгу відбулося у формі анкетування, учасники якого відзначили високий рівень організації тренінгів, професіоналізм викладачів та висловили бажання надалі брати участь в подібних тренінгах.

          

Молодіжним бізнес-центром 14-15.11.2014 року за програмою "Започаткування власної справи" проведений тренінг «Вибір підприємницької ідеї для майбутнього бізнесу».

В рамках проведення тренінгу учасники ознайомилися зі українським ринком франшиз. Студентка п’ятого курсу спеціальності "Маркетинг" Мостовенко Наталія поділилася власним досвідом організації бізнесу за системою франчайзингу фітнес-клубів «Фіткьорвс».

В ході навчання була розіграна ділова гра, метою якої стала генерація нових ідей. Всі учасники склали власні концепції розвитку майбутнього бізнесу, які були обговорені і отримали критичні зауваження щодо їх впровадження.

Тренінг пройшов в творчій атмосфері, учасники проявили зацікавленість в предметі обговорення.


Мостовенко Наталія


Розвиток креативності при виборі бізнес-ідеї


Ділова гра «Міст»

Наступний тренінг Молодіжного бізнес-центру "Українська дозвільна система" відбудеться 5-6 грудня 2014 року.

          

ЧЕМПІОНАТ УНІВЕРСИТЕТУ ЗІ СТРАТЕГІЧНОЇ ДІЛОВОЇ ГРИ «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР»

16-17 жовтня 2014 року Молодіжним бізнес-центром був проведений чемпіонат університету зі стратегічної ділової гри «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР». В грі прийняли участь 23 студенти всіх спеціальностей, які розробляли власні стратегії, купляли і продавали партії товарів, формували комплекти сировинних наборів для реалізації на тендері, заробляли ігрову валюту.

За результатами гри була проведена економічна конференція, на якій кожний бажаючий зміг проаналізувати загальний хід гри, презентувати власні досягнення, виявити допущені помилки. Журі у складі організаторів гри викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрка І.В., Іржавської Л.В., Криворучко О.С. визнало кращими доповідями виступи  Сєдакова М., Кордубана Я., Калашника О., які отримали премії у ігровій валюті, за які на аукціоні придбали економічну літературу.

          

7 ЖОВТНЯ ПРОВЕДЕНО МЕТОДИЧНИЙ КОНСИЛІУМ

7.10.2014 року Молодіжним бізнес-центром спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені  М.В. Остроградського було організовано методичний консиліум для методистів районних (міських) методичних об’єднань учителів економіки та учителів економіки загальноосвітніх навчальних закладів. Тренінг на тему: «Використання тренінгових технологій в економічній освіті» провів керівник молодіжного бізнес-центрудоцент кафедри комерційної діяльності і підприємництва Юрко Ігор Вікторович.

Мета заходу: розробка і впровадження в навчальний процес середньої школи кейсів та ділових ігор при викладанні економіки, що повинно зробити уроки економіки більш цікавими для школярів і залучити їх до більш глибокого вивчення економіки; продемонструвати інтерактивні методи навчання, які широко застосовуються на практичних заняттях в ПУЕТ; продемонструвати вчителям Полтавської області наш університет з найкращого боку.

На тренінгу були присутні 21 учасник, які безпосередньо взяли участь в іграх та обговорили методику проведення ділових ігор «Конвертор», «Аналіз наслідків управлінських рішень», «Вибір напрямків діяльності парламенту», «Щаблі управління».

В ході проведення консиліуму підведено підсумки роботи II етапу Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу». В урочистій обстановці нагороджено подяками організаторів та координаторів першого чемпіонату.

За творчий підхід та відповідальне ставлення до проведення II (обласного) етапу II Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» у 2014 році

За активне сприяння в організації та проведенні II (обласного) етапу II Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» у 2014 році

          

ПРЕЗЕНТАЦІЇ НАВЧАЛЬНИХ ТРЕНІНГІВ МОЛОДІЖНОГО БІЗНЕС-ЦЕНТРУ

1 жовтня 2014 року Молодіжним бізнес-центром проведено презентацію навчальних тренінгів зі створення власної справи.

В рамках презентації керівник МБЦ Юрко Ігор Вікторович звітував про успішну діяльність центру в 2013-2014 н.р., студенти університету були нагороджені грамотами за участь у конкурсі бізнес-планів "Молодь обирає бізнес".


Про перспективи розвитку підприємництва в Україні виступив кандидат в депутати Верховної Ради України доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва Балабан Микола Петрович.

З презентацією своїх тренінгів виступили тренери - провідні викладачі університету, що мають досвід підприємницької діяльності та виступають бізнес-консультантами Юрко І.В., Шимановська-Діаніч Л.М., Іванов Ю.В., Лєта Д.В., Балабан М.П.

Строки проведення тренінгів в 2014-2015 н.р.:

24-25.10.2014

Шлях до успіху в підприємництві

14-15.11.2014

Вибір підприємницької ідеї для майбутнього бізнесу

05-06.12.2014

Як правильно обрати формат ведення бізнесу?

19-20.12.2014

Клієнт завжди правий!

16-17.01.2015

Розвиток комунікаційних здібностей

13-14.02.2015

Як правильно скласти бізнес-план?

13-14.03.2015

Як отримати гроші для започаткування бізнесу?

03-04.04.2015

Персонал підприємства як головний чинник успіху в  підприємницькій діяльності

          

Проведена науково-методична нарада для вчителів економіки
м. Полтави

17.09.2014 р. викладачами кафедри комерційної діяльності та підприємництва проведено науково-методична нарада для вчителів шкіл м. Полтави. Захід присвячений підготовці до III Чемпіонату Полтавської області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

Мета тренінгу навчити координаторів проведенню економічної ділової гри – комп’ютерної симуляції «Супермаркет-міні-4» для організації змагань в школах м. Полтаві і профорієнтаційної роботи для вступу до ПУЕТ.

Провели науково-методичну нараду:

          

Зустріч кафедри КДП зі школярами шкіл м. Гадяч та м. Полтава

У рамках Дня відкритих дверей та проведення профорієнтаційної роботи 21 травня 2014 року викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва та студенти напряму підготовки «Товарознавство і торговельне підприємництво» провели зустріч  з випускниками шкіл № 2, 3, 4 м. Гадяч. Під час зустрічі зі школярами проведена презентація ПУЕТ, акцентована увага абітурієнтів на перевагах навчання в ПУЕТ. Школярі дізналися про умови проживання в гуртожитках, організацію дозвілля студентів в університеті, міжнародне стажування, програми отримання подвійного диплому та можливості майбутнього працевлаштування.


Школярі м. Гадяч

З привітальним словом до школярів звернулась декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу проф. Тягунова Н.М.

Викладачами кафедри доц. Юрком І.В. та ас. Герасименком В.С. проведена ділова гра „Щаблі управління”, спрямована на розвиток підприємницького мислення та прийняття управлінський рішень. Даний захід викликав у школярів живий інтерес та зацікавленість.


Під час проведення тренінгу

Перед школярами виступив студент групи ТЕМС-31 Сігіневич Андрій, який розповів про свої досягнення під час навчання в ПУЕТ, зокрема, про розроблений бізнес-план власного бізнес-проекту в рамках Молодіжного бізнес-центру.

Для випускників гадяцьких шкіл викладачі кафедри та студенти факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Топчій Юлія, Гриневич Марія та Недолужко Дар’я провели екскурсію по університету. Школярі мали змогу ознайомитися  з читальною залою, медіатекою, навчальними  та лекційними аудиторіями, гуртожитком, спортивним комплексом а також Азербайджанським, Туркменським. Грузинським культурно-освітніми центрами та культурно-лінгвістичним центром Китаю.


Під час проведення екскурсії


Екскурсія до спортивного комплексу

Крім школярів м. Гадяч, День відкритих дверей  відвідали і випускники шкіл м. Полтави, серед яких  були представники гімназії №32 та ЗОШ №23. Учнів привітала декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу проф. Тягунова Н.М. Студенти факультету та викладачі кафедр долучилися до ознайомлення майбутніх абітурієнтів з університетом.

Закінчився День відкритих дверей святковим концертом, на якому були присутні викладачі, студенти  та майбутні абітурієнти ПУЕТ.

Маємо надію, що зустріч залишила теплі спогади не тільки у викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва, а й у школярів.

          

16 - 17 квітня 2014 рр. у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася ІV міжнародна науково - практична Інтернет - конференція «Мережевий бізнес і внутрішня торгівля України та країн СНД». Ініціатором проведення конференції виступила кафедра комерційної діяльності і підприємництва ПУЕТ.

Метою проведення конференції було обговорення проблем розвитку внутрішньої торгівлі і мережевого бізнесу в Україні та країнах СНД в умовах глобальних економічних змін.

Участь у конференції взяли науковці та фахівці, які займаються проблемами мережевого бізнесу та торгівлі, з України, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Казахстану, Німеччини,  Канади.

Учасниками конференції були викладачі із вузів Російської Федерації:

Республіки Білорусь:

Республіки Молдови:

Казахстану:

Німеччини:

Канади:

Навчальні заклади України на конференції представляли учасники від Київського національного торговельно-економічного університету;   Дніпропетровського університету економіки і права ім. Альфреда Нобеля; Львівської комерційної академії; Чернівецького кооперативного коледжу економіки і права.

Від Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» участь у конференції взяли викладачі, аспіранти, здобувачі, магістранти кафедр комерційної діяльності і підприємництва, туристичного та готельного бізнесу, економіки підприємства, управління персоналом і економіки праці.

З привітальним словом до учасників інтернет-конференції від ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» звернулись завідувач кафедри комерційної діяльності і підприємництва, к.е.н., професор  Балабан П.Ю. та проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.е.н., професор  Карпенко О.В.

Робота конференції велась за шістьма секціями:

  1. Глобалізація і внутрішня торгівля України та країн СНД: сучасний стан і основні тенденції розвитку.
  2. Проблеми підготовки фахівців торгівлі.
  3. Структурні зміни ринку під впливом мережевих операторів. Споживча кооперація як мережева система торгівлі.
  4. Маркетинг та менеджмент торговельних підприємств.
  5. Регіональні аспекти розвитку мережевого бізнесу та торгівлі.
  6. Проблеми якості та конкурентоспроможності товарів в глобальній економіці.

У рамках заходу були представлені 85 доповідей, в обговоренні проблемних питань взяли участь 97 науковців.  Під час роботи форуму зафіксовано більше 200 переглядів матеріалів конференції.

Найбільшу зацікавленність викликали доповіді:

Київський національний торговельно - економічний університет);

  1. Сравнительная оценка конкурентоспособности сиропов функциональной направленности (Пехтерева Н.Т., к.т.н.,  доц.;  Догаева Л.А., ст. преподаватель, Белгородский университет кооперации, экономики и права);
  2. Семиотика как составляющая современных рекламных технологий (Байбардина Т.Н., к.э.н., доц.; Цыбранкова Т.И., к.т.н., доц.; Кончаков С.О., магистрант, Белорусский торгово-экономический  университет потребительской  кооперации, г. Гомель).

За результатами роботи конференції підготовлені рекомендації.

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та співробітників ПУЕТ та інших навчальних закладів України і зарубіжних країн, а також фахівців, які займаються проблемами мережевого бізнесу та внутрішньої торгівлі в Україні та країнах СНД.

          

Відзначені подяками ректора за високий рівень розробки бізнес-проектів, оригінальність та життєздатність проекту.


Петрушевський Ярослав Павлович
Проект: „Організація спортивного клубу”


Бігун Ольга Володимирівна
Проект: „Організація клінінгової компанії”


Чехута Сергій Миколайович
Проект: „Розширення бізнесу по вирощуванню і реалізації квітів”


Сігінєвіч Андрій Олександрович
Проект: „Створення пральні самообслуговування”


Шпирук Павло Володимирович
Проект: „Організація виробництва та реалізації продуктів бджільництва та меду”


Котвицька Лариса Петрівна
Проект: „Організація виробництва та реалізації продуктів бджільництва та меду”

Широких Роман Володимирович
Проект: „організація фестивального центру „Деланте”

Щербак Євгеній Ігорович
Проект: „Організація сухої автомийки”

Вручення відбулося на заключному пленарному засіданні XXXVІI науково студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2013 рік

          

Конкурс бізнес-планів Молодіжного бізнес-центру

25 березня 2014 року на базі університету відбувся конкурс інвестиційних проектів, який був організований молодіжним бізнес-центром ПУЕТ та Полтавським регіональним центром з інвестицій та розвитку.

До складу авторитетної конкурсної комісії, входили директор  Полтавського відділення банку «Форум» Костенко І.І., директор Полтавського обласного молодіжного центру праці Безпалюк А.С., керівник Полтавського Регіонального центру з інвестицій та розвитку Лєта Д.В., директор ПП «Полтаваконсалтинг» Волков К.Е., проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Карпенко О.В., керівник молодіжного бізнес-центру Юрко І.В.

Заслухали і обговорили 9 поданих на конкурс бізнес-проектів, з яких 7 розроблені випускниками молодіжного бізнес-центру:


проект «Організація спортивного клубу» Петрушевського Я. П. (ТКД-13і) (консультант Іржавська Л.В.)


проект «Організація фестивального центру „Деланте”» Широких Р.В. (УПЕП-51) (консультант Юрко І.В.).


проект «Організація клірінгової компанії» Бігун О.В. (ТКД-13і) (консультант Іванов Ю.В.).


проект «Розширення бізнесу по вирощуванню і реалізації квітів» Чехути С.М. (ТЕМС-51) (консультант Юрко І.В.).


проект «Створення пральні самообслуговування» Сігінєвіча А.О. (ТЕМС-31) (консультант Іванов Ю.В.)


проект «Організація виробництва та реалізації продуктів бджільництва та меду» Шпирука П.В. та Котвицької Л.П. (ТЕМС-13і) (консультант Герасименко В.С.)


проект «Організація сухої автомийки» Щербака Є.І. (ТЕМС-42) (консультант Юрко І.В.).

Кожна презентація проекту була уважно вислухана та жваво обговорювалася в ході дискусії між учасниками конкурсу та експертами. Експерти відмітили оригінальність та життєздатність бізнес-ідей, високий рівень розробки бізнес-планів та вміння презентувати власні проекти учасниками. Всі фіналісти конкурсу отримали сертифікати учасника конкурсу інвестиційних проектів від Полтавського регіонального центру з інвестицій та розвитку. Крім того, Полтавський регіональний центр запропонував всім учасникам пошук потенційних інвесторів та супровід проектів, залучення до консультацій спеціалістів в галузі інвестування.

Всім фіналістам запропоновано взяти участь в обласному конкурсі „Молодь обирає бізнес”, який буде проведений обласним молодіжним центром праці Полтавської ОДА спільно з ПУЕТ.

          

Фінал ІІ Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

20 березня у ВНЗ Укоопспілки „Полтавський університет економіки і торгівлі” вдруге відбувся фінальний етап Чемпіонату області серед учнів старших класів з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Організаторами чемпіонату виступив Полтавський університет економіки і торгівлі спільно із Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені  М.В. Остроградського за підтримки Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА.


Відкриття обласного чемпіонату
(Зліва на право: проректор з науково-педагогічної роботи ВНЗ Укооппілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" Марченко Оксана Юріївна; керівник Полтавського Регіонального центру з інвестицій та розвитку Лєта Дмитро Володимирович; директор Полтавського обласного молодіжного центру праці Безпалюк Анатолій Сергійович)


Вітальне слова ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені  М.В. Остроградського Зелюка Віталія Володимировича


Виступає голова журі, науковий керівник Центру тренінгових технологій ПУЕТ Юрко Ігор Вікторович

Чемпіонат проводиться з метою популяризації і пропаганди підприємницької діяльності серед учнів старшої школи, підвищення рівня обізнаності учнівської молоді в питаннях розвитку підприємництва.

Особливістю чемпіонату є використання ігрових технологій, так званої симуляції, яка з успіхом використовується в навчальному процесі ПУЕТ.

Цей захід є унікальним не лише в нашій області, але і в України: використані ігрові технології для підготовки дорослих менеджерів в шкільних аудиторіях. Як показали змагання діти не лише з успіхом справилися із поставленими завданнями, але і отримали велике задоволення від гри.

За результатами районних змагань були визначені переможці - 20 команд (по 4 гравців в кожній).


Переможці районних змагань

В результаті запеклої боротьби з мінімальною перевагою чемпіоном стала команда Полтавської НВК № 31, якій вручений кубок за перемогу. Переможці та учасники Чемпіонату (80 школярів) відзначені подяками та нагороджені цінними призами (економічною літературою, флешками).


Фіналісти ІІ Чемпіонату області з основ підприємництва«Крок до бізнесу»


Переможці ІІ Чемпіонату області з основ підприємництва
«Крок до бізнесу»

Обласний фінал пройшов організовано, школярі проявили велику зацікавленість у такій формі навчання як ділова гра. Позитивним вони відзначили розвиток навичок роботи в команді, азарт змагання, розуміння необхідності навчатися економіці, стимулювання зайняття підприємницькою діяльністю.


Змагання проводили І.В. Юрко; Ю. В. Іванов; О.М. Михайленко; М. О. Лисенко; В.С. Герасименко; Л.В. Іржавська

          

Проходять районні та міські етапи ІІ Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

Вдруге в Полтавській області відбувається Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу», в якому приймають участь учні 11 класів. Змагання були ініційовані і проводяться Центром тренінгових технологій спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

В період з 1 лютого по 18 березня 2014 року проходять районні та міські змагання чемпіонату. Викладачі кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрко І.В., Іванов Ю.В., Михайленко О.М., Іржавська Л.В., Герасименко В.С. активно надають організаційну та методичну допомогу координаторам на районному рівні.

11 березня 2014 року на базі Миргородської ЗОШ № 1 Юрком І.В. проведений міський етап Чемпіонату, в якому взяли участь 21 учень миргородських шкіл.


Міський етап чемпіонату в м.Миргород проводить Юрко І.В.


Команда-учасник чемпіонату приймає рішення

Переможцем миргородського етапу стала команда ЗОШ № 5 м.Миргород.


Команда-переможець чемпіонату міста Миргорода

Відбірковий тур Новосанжарського району відбувся 12 березня 2014 року на базі НВК №1 м. Нові Санжари. Змагання проводили Михайленко О.М. та Іржавська Л.В. Прийняли участь учні 11 класів шкіл з с. Нехвороща, с. Малий Кобелячок, с. Руденківка, с. Малоперещепино на НВК №1 - всього 24 учні.


Учасники відбіркового етапу чемпіонату «Крок до бізнесу»


Переможці відбіркового етапу команда Малокобелячківської ЗОШ


Учасники відбіркового етапу команда Нехворощенської ЗОШ


Учасники відбіркового етапу команда Малоперещепинської ЗОШ


Учасники відбіркового етапу команда НВК №1 м. Нові Санжари

Найбільш масово і організовано пройшов районний етап чемпіонату в Полтавському районі. За ініціативи районного методиста з економіки Білокінь В.В. 4 лютого 2014 р. в університеті Юрком І.В. був проведений тренінг-навчання для всіх учителів економіки Полтавського району. Завдяки цьому заходу змагання були організовані в усіх школах району, в яких прийняли участь 208 одинадцятикласників. Цікавий факт, що в шкільних змаганнях разом із школярами приймали участь і команди деяких сільрад, вчителів та підприємців. За результатами шкільних змагань були сформовані 16 команд, які прийняли участь в півфіналах. Переможцями півфінальних змагань стали Василівська ЗОШ, Супрунівський НВК, Рунівщинська ЗОШ та Калашниківський НВК.


Команда Калашниківського НВК під час прийняття рішення


Учасник змагань – команда Супрунівського НВК

13 березня на базі Розсошенської гімназії відбувся фінал, в якому прийняли участь 16 найкращих майбутніх підприємців. З невеликою перевагою перемогу отримала команда Василівської ЗОШ. Крім організації проведення змагання Юрко І.В. презентував всі спеціальності університету, відповів на запитання щодо вступу до ПУЕТ. Також перед учнями виступили запрошені підприємці про можливості започаткування бізнесу.


Чемпіон Полтавського району - команда Василівської ЗОШ


Фіналісти чемпіонату Полтавського району з основ підприємництва

Районні і міські змагання триватимуть до 18 березня, за результатами яких будуть визначені переможці, які візьмуть участь в обласному фіналі 20.03.2014 року в ПУЕТ.

Всі районні змагання, які проводилися за участю наших викладачів, пройшли організовано, школярі проявляли велику зацікавленість у такій формі навчання як ділова гра. Позитивним вони відзначили розвиток навичок роботи в команді, азарт змагання, розуміння необхідності навчатися економіці, стимулювання зайняття підприємницькою діяльністю.

          

МІСЬКИЙ ЕТАП  II ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ОСНОВ ПІДПРИЄМНИЦТВА „КРОК ДО БІЗНЕСУ”

25 лютого 2014 року на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавського університету економіки і торгівлі» в рамках проведення другого Чемпіонату Полтавської області з основ підприємництва „Крок до бізнесу" відбулися змагання серед школярів м. Полтави.


Відкриття чемпіонату «Крок до бізнесу»

З вітальним словом до учасників Чемпіонату звернулася проректор з науково-педагогічної роботи Марченко О.Ю.


Вітальне слово Марченко О.Ю.



Учасники чемпіонату „Крок до бізнесу”

У чемпіонаті взяли участь команди одинацятикласників Полтавської гімназії №31 (2 команди) та №17; Полтавської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №2, №26 та №38, Полтавської гімназії «Здоров’я» №14, Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського, – усього 36 школярів. Всі учасники проявили ерудованість, логічне мислення при вирішенні поставлених завдань.


Жеребкування змагань


Прийняття рішень командами полтавських шкіл

Чемпіонат з основ підприємництва „Крок до бізнесу" провели:

Вітаємо переможців команду Полтавської гімназії №31 у складі Гармаша Ігоря, Крилової Анни, Мельник Софії, Пархоменко Марії.

Науковий керівник Центру тренінгових
технологій навчання ВНЗ Укоопспілки
«Полтавський університет економіки і торгівлі»

Юрко І.В.

          

Проведена науково-методична нарада для вчителів економіки Полтавського району

Для підготовки до організації Чемпіонату Полтавської області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» для учнів 11 класів в нашому університеті була проведена інструктивно-методична нарада на тему „Методика проведення І етапу Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» звчителями економіки Полтавського району.

Нараду провів Центр тренінгових технологій спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського з метою популяризації і пропаганди підприємницької діяльності серед учнів старшої школи та профорієнтаційної роботи для вступу до ПУЕТу.

В рамках проведення наради були обговорені результати попереднього чемпіонату, а також відбувся тренінг з методики проведення районного етапу змагань. Мета тренінгу навчити координаторів проведенню економічної ділової гри – комп’ютерної симуляції «Супермаркет-міні-4» для організації змагань в Полтавському районі. За результатами районного змагання команда-переможець прийме участь в фінальній частині обласного етапу чемпіонату, який відбудеться в ПУЕТ наприкінці березня.

На тренінгу крім методики проведення бізнес-симуляції були розглянуті питання:

Провели науково-методичну нараду:

          

Стартував ІІ Чемпіонат області з основ підприємництва серед старшокласників «Крок до бізнесу»

Вдруге в Полтавській області розпочався Чемпіонат області для учнів 11 класів з основ підприємництва «Крок до бізнесу». Змагання проводить Центр тренінгових технологій спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського з метою популяризації і пропаганди підприємницької діяльності серед учнів старшої школи та профорієнтаційної роботи для вступу до ПУЕТу.

29 січня 2014 року в 10.00 в ауд. 306 ПУЕТ відбувся тренінг „Методика проведення ІI етапу Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» для районних та міських координаторів Чемпіонату. Мета тренінгу навчити координаторів змагань проведенню економічної ділової гри – комп’ютерної симуляції «Супермаркет-міні-4» для організації змагань в районах та містах області. За результатами районних змагань переможці розіграють звання найкращої команди області з основ підприємництва.

Підведено підсумки роботи I етапу Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу». В урочистій обстановці нагороджено подяками організаторів та координаторів першого чемпіонату.

За творчий підхід та відповідальне ставлення до проведення Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» у 2012-2013 навчальному році

Юрка Ігоря Вікторовича - науковий керівник Центру тренінгових технологій навчання ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Іванова Юрія Васильовича - директор науково-навчального центру ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

За активне сприяння в організації проведення II(обласного) етапу Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу» у 2012-2013 навчальному році

Михайленко Олена Миколаївна, к.е.н., доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Герасименко Валерій Сергійович, асистент кафедри комерційної діяльності та підприємництва ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»;

Іржавська Людмила Василівна, асистент кафедри комерційної діяльності та підприємництва ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

На тренінгу крім методики проведення бізнес-симуляції були розглянуті питання:

Провели тренінг:

          

Участь кафедри в XXXIX Міжнародній науково-методичній конференції
"Якість вищої освіти: чинники формування конкурентоспроможності випускників"

22-23 січня 2014 року відбулася XXXIX Міжнародна науково-методична конференція "Якість вищої освіти: чинники формування конкурентоспроможності випускників".

В роботі конференції працював майстер-клас «Методика проведення ділової гри» - модератор Юрко І.В.

В роботі майстер-класу прийняли участь 40 осіб. В рамках роботи майстер-класу обговорено 6 доповідей представлених в програмі.

З великою цікавістю сприймала аудиторія презентації та ділові ігри наукового керівника Центру тренінгових технологій навчального центру, доцента кафедри комерційної діяльності і підприємництва к.е.н. Юрка Ігоря Вікторовича,

Майстер-класи викликали інтерес аудиторії, відповідно кожна з них ставала підставою для обговорень. Організатори ділових ігор Юрко І.В. Барибіна Я.О. безпосередньо провели рольові ігри ”Кон’юктурна нарада”, „Австралійський дощ”, „Ретроспектива” з учасниками конференції.

За результатами роботи майстер-класу учасниками конференції були внесені наступні пропозиції: на наступній конференції збільшити кількість майстер-класів за рахунок залучення викладачі інших вузів України і Європи; провести майстер-клас із застосування кейс-стаді в навчальному процесі; організувати й провести університетський конкурс з використання в навчальному процесі інтерактивних методів навчання; розповсюдити досвід використання ділових ігор в системі кооперативної освіти України; застосувати проведення ділових ігор для організації змагань серед студентів та старшокурсників; видати збірник з інтерактивними методами навчання.

          

III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

19 січня 2014 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, у якому взяли участь 74 учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів із 21 району (міст) області. У цей день юні економісти області наполегливо вирішували завдання теоретичного туру (тестові та творчі завдання) та практичного (задачі).

Учасників інтелектуальних змагань привітали Марченко Оксана Юріївна, проректор з науково-педагогічної роботи Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Юрко Ігор Вікторович, голова журі, кандидат економічних наук, доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва, керівник молодіжного бізнес-центру Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Члени журі – науковці, викладачі, методисти, учителі – працювали злагоджено та професійно, об’єктивно оцінюючи виконані учнями олімпіадні завдання відповідно до встановлених критеріїв.

В роботі журі та організаційного комітету прийняли участь члени кафедри комерційної діяльності та підприємництва к.е.н., доц. Іванов Юрій Васильович, асистент Іржавська Людмила Василівна.

Олімпіада пройшла на належному організаційно-методичному рівні відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

          

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОЛОДІЖНОГО БІЗНЕС-ЦЕНТРУ

20 грудня 2013 року в нашому університеті відбулася презентація молодіжного бізнес-центру, який створений за сприяння Полтавської облдержадміністрації на базі центру тренінгових технологій та кафедри комерційної діяльності та підприємництва. Мета організації бізнес-центру -  надати можливість студентам започаткувати власний бізнес.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися ректор ПУЕТ Олексій Олексійович Нестуля, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Адамович Олена Євгенівна; голова регіональної Ради підприємців при облдержадміністрації Огородніков Андрій Опанасович. За значний вклад в розвиток підприємництва Полтавської області Нестуля Олексій Олексійович був нагороджений почесною грамотою Ради підприємців при облдержадміністрації.

Програму навчання Молодіжного бізнес-центру презентували - керівник Молодіжного бізнес-центру, доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва к.е.н. Юрко І.В., Програму дистанційного навчання основам підприємництва - професор кафедри міжнародної економіки ПУЕТ, д.е.н., проф. Гончаренко В.В.

Почесні гості заходу перерізали стрічку і відкрили аудиторію для проведення занять молодіжного бізнес центру та офіс.

Проведено засідання  круглого столу на тему „Проблеми та перспективи розвитку молодіжного підприємництва”. Активну участь у обговоренні взяли представники влади, науковці та підприємці міста.

          

11.12.2013 Центром тренінгових технологій навчання і кафедрою комерційної діяльності та підприємництва проведений відкритий кубок товарознавчого факультету з торговельного підприємництва.

Розіграш кубку пройшов в форматі бізнес-симуляції, де учасники приймали комерційні та управлінські рішення, конкуруючи між собою, змагаючись за максимальну долю ринку.

З привітальним словом до учасників змагань звернулася декан товарознавчо-комерційного факультету проф. Тягунова Н.М.

В змаганнях прийняли участь студенти 1 та 3 курсів товарознавчого факультету, котрі вивчають дисципліну "Торговельне підприємництво".

В фінальну частину розіграшу Кубку потрапили 4 команди, котрі пройшли попередній відбір в своїх академічних групах.

                                                
Перемогу в фіналі завоювала команда супермаркету "Вітамін" групи ТКД-12і у складі: Таранов В.О., Супруненко Д.В.


Команда переможців „Супермаркет „Вітамін”

Організатори розіграшу Кубку доц. Юрко І.В. та ас. Іржавська Л.В. провели конкурс з метою популяризації підприємництва серед молоді та підготовки наших студентів до Чемпіонати України зі стратегічного менеджменту.

Вітаємо переможців!

          

Старт програми тренінгів Молодіжного бізнес-центру

12 жовтня 2013 року в урочистій обстановці відбулося відкриття Молодіжного бізнес-центру, основною метою якого є створення сприятливих умов для започаткування і реалізації власного бізнес-проекту. В рамках його презентації представлені програми тренінгів "Українське бізнес-середовище", "Створення власного мікробізнесу", "Розвиток міні бізнесу" для шкільної та студентської молоді та молодих осіб, які хочуть започаткувати власну справу.

На перших заняттях Молодіжного бізнес-центру був проведений чемпіонат університету у формі ділової гри «ТЕНДЕР-БІРЖА-ТЕНДЕР». В грі прийняли участь 35 студентів всіх спеціальностей, які розробляли власні стратегії, купляли і продавали партії товарів, формували комплекти сировинних наборів для реалізації на тендері, заробляли ігрову валюту.

За результатами гри була проведена економічна конференція, на якій кожний бажаючий зміг проаналізувати загальний хід гри, презентувати власні досягнення, виявити допущені помилки. Журі у складі організаторів гри викладачів кафедри комерційної діяльності та підприємництва Юрка І.В., Іванова Ю.В., Іржавської Л.В. визнало кращими доповідями виступи  Баля О.А. та Герко Ю.Ю., які отримали премії у ігровій валюті.

Після розрахунку з банком і повернення кредиту, кожний учасник зміг прийняти участь в аукціоні і на зароблені гроші купити цінні речі.